Uši andulky

Od: Datum: 08.01.13 17:08 odpovědí: 8 změna: 12.01.13 21:54

Dobrý den...už jsem tady jednou psala ohledně mojí andulky která když se zadýchá začne ztrácet rovnováhu a předlaní a zaláni se...nedávno už i spadla a dneska taky...mám o ní velký strach...ve zverimexu nam nic něřeky a prý veterinář by asi taky težko věděl...chtěla jsem se tedy zeptat jestli to nemá něco společného s ušima andulky třeba že je má nějak poškozene nebo tak...nevěděl by někdo? taky poslední dobou začala vydávat takové zvuky připominajicího morčete a taky začala mít jakoby tik v křídlech možna si to vzala tak že když bude lítat zadýcha se a zase spadne tak proto se možná bojí a děla to tak...není to třeba taky nějaký příznak smrti nebo tak? a neví někdo kolika let se asi tak andulky dožívají?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.01.13 17:16

Zdravím Sabino. Andulka má potíže pořád, jak vidno. Je tedy čas na veterináře. Nikdo jiný Vám nepoví s jistotou, co andulce je. To, že neví ve Zverimexu neznamená, že veterinář nebude vědět také. Je to lékař, od toho svojí práci dělá a věřte, že on vědět bude. U něho se musíte informovat. Už to neodkládejte, takhle na dálku Vám opravdu nelze říci, co andulku trápí a nemá-li poškozený sluch...

doplněno 08.01.13 17:19:

PS: Píšete, že o ní máte veliký strach. Tak proč odkládáte návštěvu veterináře a nenecháte jí vyšetřit odborníkem?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.01.13 17:22

Asi se o ní tak moc nebojíš, když jsi za nějakou dobu nebyla ochotná zanést andulku k veterináři a spokojíš se s tím, že ti někdo ve zveráči (kde mimochodem zvířatům vůbec nerozumí!), řekne, že veterinář s tím asi nic neudělá.

Pokud andulka přepadává a zadýchává se, může mít srdeční problémy, problémy se štítnou žlázou (to by odpovídalo zadýchání), či jinou závažnou chorobu nebo neurologický problém. Čím déle budeš ty čekat, tím déle se chudák andulka bude trápit. Takže zítra ji odnes k veterináři.

Andulky se průměrně dožívají 6 - 12 let.

Ohodnoceno: 0x

Od: sabinazm*
Datum: 11.01.13 09:11

Takže zanesla jsem jí k veterinážce jak jste mi řekli ale ona byla tak vystresovana že už neni tak doufám že jste spokojeni!...

Datum: 11.01.13 09:52

Ale Sabino! Léčení takhle malého ptáčka je vždy obtížné! Všechny andulky jsou stresaři, mě andulka také zemřela u veterináře. Každopádně, rádcové tady ti poradili jak nejlépe uměli, takže je zbytečné si na ně vylévat zlost!

Datum: 11.01.13 10:56

Sabino, andulka měla potíže delší čas...Namísto veterináře jste se o problému opakovaně radila všude možně, jen ne u toho veterináře! Nesnažte se hledat viníka v lidech okolo. Nejdříve je třeba si vždy uklidit před svým práhem! Andulky je mi líto, avšak nikdo z nás toto nemohl ovlivnit nijak. Vaše zlost zde není na místě, naše svědomí je čisté...!

Od: sandrazm*
Datum: 11.01.13 14:00

Ach bože...jak vidím tak mám pěkně rozmazlenou sestru...všem se za ní omlouvám je hodně výbušná.Měla tu andulku hodně ráda já ji spíše brala jako jen andulku.Ještě jednou se vám moc omlouvám...pochopte je to ještě dítě :)

Od: sisinka*
Datum: 08.01.13 20:36

to ti na andulce asi moc nezalezi,kdyz jsi jeste nebyla u veterinare!

Datum: 12.01.13 21:54

No, ja sem si precetla diskuzi a pochopila jsem to tak, ze ta andulka byla ocividne nemocna a vy jste byla pouze ve zveraku, kde jsou pouze lide, kteri zvirata prodavaji, ale vubec nic o nich nevedi a k vetovi jste nesla. Prekvapuje me take, ze ste verila tomu, ze vet nebude nic vedet - veterinar vi vzdy, co znamena divne chovani zvirat! A jeste neco: nemusela jste tam chudaka ptacka hnedka nosit, stacilo mu zavolat a poradit se po telefonu.

je mi ptacka lito a nechci byt hruba, ale nejspis za smrt muzete vi, nez radci tady na poraadne, kteri vam tu uz dva dotazy tlucou do hlavy, at se poradite se zverolekarem.

Hezky den preje mrnousek.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.