Terárium pro užovku červenou

Od: Datum: 08.01.13 07:18 odpovědí: 2 změna: 08.01.13 16:00

Ahoj chtěla jsem se zeptat jaké má mít terárium užovka červená. Mám ji ani né měsíc a jak se tak dívám na ty terária, někteří mají hodně věci v něm. Mohla bych třeba použít i umělé květiny? A jak moc by měl mít přeplácané? Děkuju za odpověď :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.01.13 14:55
Had není žádný estét ten potřebuje jen aby terárko mělo zóny s rozdilem teplot protože nemá regulaci tělesné teploty takže se musí přesunut z chladna na slunce a naopak. Užovky rády šplhají takže jí určitě víc potěší pěkný kus klacku a miska s vodou než umělá kytka. Jestli chcete kytky tak si je nalepte jako papírové pozadí.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.01.13 16:00

Umělé kytky vypadají u hadů strašně... a ani tam nemají moc co dělat, pokud se nejedná a stromový druh:) Gutka žádné listí nepotřebuje, spíše, jak je psáno přede mnou, věnujte energii výrobě šplhacího větvoví. Já mám gutku obyčejně na štěpkách, teplota od 22 st. do 32 st., v noci 18-20. Miska na vodu, úkryt, větve - a je to šťastný had, letos to bude 14 let:)

Příliš přeplácané terárko je problém v hygieně, protože pravidelně a dobře jej vyčistit je obtížné, manipulace s hadem, který se omotá kolem miliardy věcí, také není jednoduchá. A drhnout výkaly třeba z hrubé kameniny - to je taky potěšení:)

Největší pozornost věnujte pozadí - gutky mají rády výčnělky, po kterých lezou, takové ty "odkládací" plochy. Větve musí být pevně ukotvené, protože had dovede vyvinout značnou sílu. Taktéž náoba na vodu by neměla být snadno převratitelná.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.