Beta bojovnice - lze přidat rybu?

Od: Datum: 08.08.11 12:54 odpovědí: 11 změna: 29.04.14 18:45

Dobrý den ,chtěl jsem se zeptak zda k betě bojovnicy můžu dát jinou rybku nebo alespon samečka

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.08.11 13:24

Dobrý den, pokud je velké akvárium, tak samečka dát k samičce můžete. Kombinace s jinými druhy ryb by ale nemusela být vhodná. V některých případech ve společné nádrži třeba se skalárami se mohou vzájemně napadat.

Ohodnoceno: 1x

Od: ar*
Datum: 08.08.11 14:04

Nejprve je potřeba vědět jak velká nádrž je, pak se nechá poradit jaká ryba (y) se nechají k "beťákovi" dát. Předem upozorňuji, že jedna samice je málo, chce to když tak dvě.

Ohodnoceno: 0x

Od: zdeni
Datum: 28.04.14 21:03

AHoj,mám teď první den samce betta a 4 skaláry ... mám 100l akvárium ... nebudou na sebe utočit?

Datum: 10.08.11 19:37

Kamarádka si pořídila dvojakvarium. V jedné půlce byly neonky, ve druhé beta. Akvárko bylo tři dny v pohodě, pak ale beta přeskočila k neonkam a z deseti zbyly dvě živé. Tyhle ryby se nesnáší s jinýmy druhy, nebo s příslušníky stejného pohlavý (samec+samec).

Od: jey*
Datum: 16.08.11 15:20

No nevím, teda měli jsme tyto rybky tři a ještě nějaké menší a za měsíc se všechny ohlodali téměř požrali nakonec všechny vychcípali takže by bylo lepší se zeptat spíš na místě kde je budete kupovat.

Datum: 16.08.11 16:20

ve většině případů bych se tam neptal. světlým výjimkám, které se vyznají se tímto omlouvám...

v akvaristice vám klidně prodají třeba tlamovce (pseudotropheus zebra) v páru (netuším, jak to poznají) do 54l nádrže...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 16.08.11 18:42

Přesně tak, a ještě k nim doporučí hejno neonek...

Od: vandad
Datum: 20.08.11 18:23

V akvaristice pracuji :D Tlamovce není těžké poznat dle zbarvení ale jen u některých barev co ej to za pohlaví. Ovšem doporučit jej k neonkám? :D Jinak k otázce: máte-li dost velkou nádrž tak kupte tak 2-3 samičky batty a nebo pokudmáte nádrž vážně dostatečnou tak klidně i jiné neagresivní rybky. Moje domácí akvárium se sestává z dvou mollyn , jednoho betta samce a 4 betta holek a k tomu 3 paví oka. Jako "bonus" jsem tam přihodila Sumečka žraločího (teprve mimino) a hle.. Funguje to Nádrž mám pouhých 30l.

Od: luu*
Datum: 19.10.11 23:26

u beta bojovnice samce se dají chovat rybičky které mají malé nevýrazné ploutvičky (např. neonky), v opačném případě je betka bere jako konkurenci a oškube je (např. skaláry). Navštěvuji zverimex, ve kterém je betka v jednom malém akvárku spolu s několika neonkama a ancistrusem, vypadá to krásně a nemají spolu žádný problém.

Od: jaroslav44*
Datum: 28.10.11 18:21

Dobrý večer. Nepřidávejte nic, pokud je to sameček. Se vším se pere a většinou protivníka velmi rychle zahubí. Dejte mu k nadrži zrcadlo a bude se prát sám se sebou a porostou mu rychleji ploutvičky, které bude stále ježit.Stačí mu malá nádrž. Pokud chcete ještě jiného samečka, předělte nádrž sklem, aby se k sobě nedostali a efekt bude jako se zrcadlem. Pokud je to samice, ta se normálně snáší se všemi sobě velikostně rovnými rybami. Jarda.

Datum: 29.04.14 18:45

pozor na to, aby si zase neokousal ploutve v zrcadle. Betta bojovnice tak krásná barevná s velkými ploutvemi je samec a ten se rozhodně nesnese s dalším samcem. I s ostatními druhy bude mít problémy a vy riskujete jejich smrt. Snese se jedině s nevýraznou menší samičkou a i tak je to dost nebezpečné. Ale to už je jen o rozmnožování a to doporučuju když tak dobře nastudovat, protože je musíte nějak od sebe oddělit, aby je zase nesežral a tak nějak.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.