Andulka a rodiče

Od: Datum: 07.11.12 20:37 odpovědí: 6 změna: 30.11.12 10:08

Dobrý den,moc si přeji k Vánocům andulku,předtím jsem chtěla pejska ,ale toho rázně zamítli :( proto bych chtěla alespoň andulku,máme doma želvu a křečka,ale křeček je už chudák skoro tři roky starý :( myslím ,že už tu s námi dlouho nebude,moc si přeji tu andulku,babička ji měla taky ,takže klec bysme měli i místo v domě na tu klec máme,ale nevím,jak jim to po lžičkách dát,abych ji dostala :) děkuji Nicky Way


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: anonym01*
Datum: 07.11.12 21:49

Vím co to je ... Sama jsem chtěla velkého psa. A nakonec jsem si ho vybojovala. Mohla jsem mít malého, ale stála jsem si za svým, i když jsem za něj bojovala 2 roky. Rodiče musí vidět, že ho opravdu chceš a že to není jen přechodný (pokud není) a pak jim to všechno necháš na krku.

Ale sama musíš rozvážit jejich důvod, proč andulku nechcějí. Nemají alergii? To by pak bylo těžký a zbytečný. Vše záleží na jejich důvodu, proč jí nechtěj.

Ale přesvědčovat, přečíst si něco o nic jak se starat a pořád jim o tom mluvit. Myslím, že pak zmoudří. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.12 23:21
avatar

Andulka nadělá dost svinstva, přecejen ty drobky z té klece někdy lítají... někdy nepříjemně vříská, zábavy s ní taky moc není a brzy omrzí... ale jo, zkus to rodičům přednést, slib že budeš po ní uklízet a starat se o ni, a uvidíš.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ron*
Datum: 08.11.12 22:28

Ahoj.

Andulku si nepořizuj. Nebude Tě bavit, nedá se ani pořádně pohladit. Navíc už brzy ráno křičí, z klece se práší. Píšeš, že máš starého křečka. Je sice starý, ale ještě ho máš. Křečka Ti rodiče dovolili, tak je popros ještě o jednoho, mladšího.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: papouskomil
Datum: 30.11.12 09:51

Jak to víš, že nebude bavit? Já mám anduláka, kterého jsem naučil přes 130 slov, teď mu budou 4 roky a je přítulný, nechá se s oblibou hladit a drbat na hlavičce. Aby nebyl sám, tak jsem pořídil kamaráda korelku a ptáčci se neskutečně snášejí. Každý má svou klec, ale nejraději chodí na návštěvu k tomu druhému. Nicméně je třeba se papouškům věnovat a pak se odvděčí láskou. Jsou to nesmírně inteligentní zvířata a pokud by na ně nebyl čas, tak raději dvě než jednu. To pak je lepší nový křeček

Ohodnoceno: 0x
 
Od: monca*
Datum: 09.11.12 11:51

skus si třeba pujčit knížky z knihovny a andulkách...rodiče když tě třeba uvidí jak,, ležíš" v knížkách o andulkách ..koupí ti jí ...a mluvíse tu o andulkách jako o zvířátkách k ničemu...(možná to přijde jen mě) ale kdyt andulky se dají naučit mluvita spoustu dalšího...měla sem andulku Žolíka uměl mluvit (ahoj,zolík,polivčička,kafíčko,pusinka atd.. ) sedal nám na prst na rameno...a hladit se nechal... ;) byl to milí společník

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.12 10:08
avatar

Jethro a Ron, němůžu s Vámi úplně souhlasit. Andulka mě provází od mého dětství až do teď (dnes mám dokonce páreček) a je to hrozně vděčné zvířátko. Ano, dělá kolem sebe bordel ze zrní, ale které zvíře ho nedělá? Navíc andulka narozdíl od kočky, psa, křečka, králíka atd... absolutně nesmrdí. Nemám problém vzít 3x týdně vysavač a kolem klece vysát.

Všichni moji Kubíci (až na ty poslední dvě potvory :-D) uměli vždycky mluvit, chodit na prst, mazlit se... a vždycky jsem to šíleně obrečela, když umřeli. Tito dva, co mám teď, sice nemluví, ale na prst také chodí a jsou až neuvěřitelně vyčůraní! Hlavně je zajímavé pozorovat jejich ptačí "manželství".

Andulka je ptáček, který sice potřebuje každodenní péči (voda, krmení, pouštění z klece...), ale na druhou stranu vydrží i několik dní bez problémů, pokud potřebuje člověk někam odjet. Podle mě je to prostě ideální zvířátko pro dítě i pro dospělého.

Pro tazatelku: Neargumentuj tím, že je křeček už starý, a proto chceš andulku. Pokud andulku opravdu chceš, rodičům o ni normálně řekni. Nastuduj si dopředu informace, existuje spousta knížek a spousta článků na internetu. Tím, že klec už máte, jsou náklady na andulku minimální. Musíš je samozřejmě přesvědčit o tom, že se o andulku budeš starat, uklízet po ní bordel a věnovat se jí - jinak to opravdu nemá cenu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.