Jak odpudit vosy a srsne?

Od: Datum: 10.05.11 13:12 odpovědí: 14 změna: 16.08.14 16:17

Dobry den,

chtela jsem se zeptat,jestli existuje nejaka bylinka,nebo neco,co spolehlive odpudi vosy a srsne? Mam z nich panickou hruzu(kor ze srsnu) a litaji nam kolem terasy...Bojim se taky o deti,ktery jeste nerozumi tomu,ze je nesmi provokovat .-(

Existuje neco?Diky vsem

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: myse®
Datum: 10.05.11 13:14

říká se že citronová vůně...ale jestli to funguje v praxi, nevím...

Ohodnoceno: 0x

Od: janice*
Datum: 10.05.11 14:13

Dobrý den, jelikož občas hlídám malou neteř, řešila jsem podobný problém. Super se nám osvědčil mrazící sprej, který hned po zásahu vosy, včely i sršně paralizuje. Nerozdráždí je jako ostatní spreje. Lahev se sprejem je žluto-černá a myslím, že jí vyrábí raid i biolit. Jana

Od: asminkam*
Datum: 11.05.11 11:45

Nejlépe se cítím ve společnosti biolitu :) Je to krutý je zabíjet, ale já bych se zbláznila, protože z nich mám taky panický strach. Takže když jsem na zahradě, musím mít po ruce biolit, který je účinně za pár vteřin zabije.

Od: fiik®
Datum: 15.05.11 13:08

Odté doby co mě sršen štípl nebo spíš kousnul tak si na ně dávám velkej pozor. Vetšinou na ně používám biolit a nebo večer když grilujem tak máme zaplou takou tu modrou lampu a už se jich tam pár usmažilo http://www.magnet-blanche-por…mpa-proti-komarum-246038.aspx

Co mužu taky doporučit je lapač od biolitu http://biolit.cz/produkty-detail.asp?KatID=2&ID=18

Od: vcelar
Datum: 15.05.11 14:55

Pokud nejste alergická na bodnutí,tak Váš strach je naprosto zbytečný. Sršně jsou poměrně tolerantní hmyz.Na rozdíl od vos si lidí nevšímají.Co se týče jedu,tak nejsilnější jed má právě včela medonosná.Sršeň za ní v tomto pokulhává. Jiná věc je když se přiblížíte příliš(méně jak 1m) jejich hnízdu.To Vás začne nějaká odhánět tím,že na Vás začne energicky nalétávat a narážet do Vás.Má jednu takovou raritku a to,že dokáže stříknout jed na dálku. :) Vosy jsou vlezlé a otravují.Jinak spolehlivě odhání vosy a vlastně jakýkoliv hmyz nějaký repelent. ;)

Datum: 15.05.11 16:03

Tak ja primo alergicka nejsem,ale mam z nich strach.Vadi mi to jejich prozkoumavani...A hlavne se bojim o deti-malej ma skoro 3 roky-a ten tomu jeste nerozumi,ze je nema nahanet.Takze asi tak,at si litaj kde chtej,jen at se nepriblizuji k me terase

Od: vcelar
Datum: 16.05.11 14:22

Takže asi tak.Oni si ale právě létají kde chtějí .*smich* Vaši terasu berou jako každé jiné místo v přírodě a aby se jí vyhýbaly byste jim musela říci v sršní řeči.*smich* Patrně se jedná o matku(královnu) která hledá místo k založení hnízda.Máte hezkou terasu a asi by se ji šikla na nějaký byteček. *smich* V této době by tomu ještě mohlo takto být,proto to prozkoumávání. Až dostane s těch děcek některé "ťafku" tak si příště dá pozor.Žihadlo může dostat kdekoliv jinde, ne jen na vaší terase.Na toho malého prostě musíte dát pozor,když dělá takové průzkumové hlouposti.Stačí aby měl upatlanou papulu od nějaké limonády(což láká vosy) a může být zaděláno na problém.Jednou to stejně schytá,jako většina z nás.Nesmí se to schytat ale do ústní dutiny a hlavně do oka. Na to bacha. To může být nebezpečné.Jinak pokud není alergický,tak to prostě přebulí.Dobré je postižené místo občas chladit pod proudem ledové vody či ledem z mrazáku.Do rány se dostane tak více krve a jed se rychleji naředí do krevního řečiště.Bodnutím se získává i větší imunita proti dalšímu žihadlu a tělo se pak s tím lépe vypořádává. Jinak si nedovedu představit jak ani né tříletý klouček honí hbitého letce jako je sršeň,včela či vosa,kteří běžně letí 40cítkou.Dokáže v mžiku za letu couvat,uhýbat do stran,stoupa či klesat,stát za letu na místě a který má oči s takovým zorným polem,že vidí i skoro za sebe a naprosto ostře vnímá,na rozdíl od lidí,rychle se hýbající předměty.Chci tím říci,že pokud ji přímo nezmáčkne,sršeň,včela či vosa odletí.Pokud při procházce v přirodě kolem vás začne bzučet a kroužit nějaký tento hmyz,zachovejte klid neodhánějte ho, zpomalte a přestaňte dělat rychlé pohyby(pomalé pohyby vosy,sršně,mouchy,včely atd.nevnímají).Jen si vás prohlíží,protože tam často člověka nevidí. Půl minuty může kolem vás koužit a pak odletí.

Datum: 17.05.11 09:55

:-D Díky :-D Bodnuti vosou uz mame za sebou-schytal to presne mezi oci :( Aspon vim,ze neni alergicky,ale ten strach teda...Ani nevim proc ho vosabodla-asi se ohanel nebo nevim :(Na druhou stranu muzubyt rada ze to byla "vosa" a ne srsen.A ja jsem panik...jak slysim ze okolo me neco lita a bzuci,okamzite zdrham a ohanim se :(( Nevydrzim statv klidu-to mi strach proste nedvoli :(

Datum: 16.05.11 13:15
mrazici sprej, nebo hasicak CO2, flasky s pivem a sladkymi stavami na dne, nejlepe, kdyz zapustime jeste do flasky kus trubky a prilepime nebo vzpricime hrebikem, pak uz nenajdou vychod z flasky ven. Zkousel jsem na dalku i benzinove a jine horaky, ale pak vas poznaji po pachu a uz s vama nechtej kamosit. Pomaha gumicka od trenirek, dobre se s ni strili tak na metr, kdyz sedaji na hrozny. Adrenalinovy sport.

Datum: 17.05.11 09:04

pry muskat v okne odhani hmyz.

Datum: 17.05.11 17:13

Dobré odpoledne.

Nám se při kempování osvědčila jedna věc.

Daleko (ale ne moc daleko) od kempu jsme rozvěšili po stromech pasti.

-

Ty se vyrobí takto:

Uříznete spodek od PETlahve a taky vršek, aby byla spodní část vršku stejně široká, jako ten spodek.

Prostředek co zbyl vyhoďte.

Ty dvě části slepte izolepou tak, aby hrdlo mířilo k zemi a spodek normálně.vyjde takový trychtýř v misce.

Dovnitř nalijte ovocnou štávu, ale jen po dně, nesmí to vykukovat do trychtýře.

Provlíkněte mezi takovejma těma nožičkama vespod provázek tak, aby to jakoby sedělo v hopačce. Zavěste na větev. Havěť tam bude lítat a sklouzne trychtýřem dovnitř. Tam se utopí v syrupu. MUSÍ to být syrup, protože voda je nepřiláká.

-

Hodně štěstí při vyrábění pastí přeje mrňousek!;)

Od: soina*
Datum: 17.05.11 19:53
Doporučuji přípravek metathion. Tím potřete místo výskytu a oni by se měli držet dál. Když metathoinem potřete okolí hnízda (pokud náhodou na nějaké narazíte) sršně nebo vosy se sami odstěhují.
Asi nevíte, že sršni jsou mnohem méně útočnější, než vosy. A že jed sršnů je mnohem spabší, než ten včelí. A sršní samci vůbec nemají žihadla (ač teď bývají jen samice *jasne*)
Pokud narazíte na hnízdo, berte na vědomí, že sršně jsou chráněné. Pokud jste alergičtí, hasiči Vám hnízdo zadarmo odstraní, pokud ne, můžete si něco zaplatit, ale nebojte se, hnízda jsou jen roční a na podzim zanikají. Vosy bývyjí v tomto období plaché a pokud je budou Vaše děti provokovat, pravděpodobnost, že dostanou žihadlo, je velice, ale velice malá, u sršňů ještě nižší. Žihadlo hrozí jen, pokud se dítě pokusí vosu chytit do rukou, což se ale opravdu málokdy pdaří a vosa raději odletí *palec*
Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.06.11 16:16

Ano! Přesně tak.

Od: mil®
Datum: 16.08.14 16:17

Kde se ten Metathion dá koupit? Nemůžu to nejak u nás na mmaloměstě sehnat.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.