Papoušek, který nekřičí a naučí se mluvit

Od: Datum: 29.04.11 21:16 odpovědí: 23 změna: 12.09.14 08:48

Jaké máte zkušenosti s papouškem, který by byl chytrý a nekřičel by. Můžete doporučit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: marenka*
Datum: 29.04.11 22:29

Topko, já říkám, že jaký pán, takový pes. A platí to i u koček a třeba i u papoušků. Mám srovnání z dětství. Babička byla vždycky naprosto klidný a vyrovnaný člověk. Její andulky štěbetaly, ale nekřičely. Naše andulky, co jsme měli my doma, nadělaly hromadu rámusu. Jenže. Jakési napětí u nás rozhodně nikdy nechybělo, ani křik. To všechno se přenáší na ta zvířata. Takže pokud jste Vy sama klidný člověk, bude i papoušek v pohodě. Jen s tím mluvením bych až tak moc nepočítala. Dá se to naučit, chce to hodiny a hodiny trpělivého učení. Jenže co když to bude ptáček zpěváček a mluvit nebude? To se ho zbavíte?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.04.11 09:49
avatar

Máme andulku - samičku (původně to byl sameček, ale pak se rozmyslela a je to holka *smich*), mluvit se nenaučila, ale zase nekřičí. Klidný ptáček, vyčuraný jak mraky, už první den rozbila krmítko a vyletěla ven Teď jsme jí koupili kamaráda - kluka, a ten je teda živý až moc, stále štěbetá a už začíná pískat - Ku - bí - ku...

Takže záleží asi i na pohlaví.

Každopádně: na papouška (jakéhokoli) musíte mít ČAS, TRPĚLIVOST, počítat s tím, že dělá kolem klece pěkný bordel. A pro začátek jděte určitě do té andulky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: topka*
Datum: 01.05.11 00:11

Mařenko, proč bych se ho měla zbavovat když si ho pořídím? Proto se ptám, abych jednala zodpovědně. Já mám zvířata opravdu ráda a mám zkušenosti s jejch chovem. Mrzí mě, že i Vy jste se rozhodla, že mě budete zesměšňovat. To Vám nevadí trápit mě? Jsem někdo úplně jiný než jak mě tady společnými silami prezentujete. Je mi z toho zle!

Od: topka*
Datum: 01.05.11 00:20

Mařenko, má zvířata byla vždy vyrovnaná a spokojená. Zdravá a šťastná a to mi činilo radost. Lidská duše je však křehká, což Vy sama dobře víte a opravdu mám obavu, že tady z vás na poraďně zkolabuju a už se třesu na ty odpovědi. A myslím to vážně! Možná odejdu, ale bude Vás to těšit, že jste se zbavili někoho a ten člověk je z toho nemocný? Já už například ńemůžu dýchat. A nedělám si srandu! Lidi jsou neuvěřitelně zlí!

Od: marenka*
Datum: 01.05.11 08:07

Topko, co to je? *sok* Bože můj, neobracejte všechno hned jako útok proti vám. Tak to vůbec nebylo myšlené. Vždyť jsem psala, že znám andulky, které řvou a andulky, které jsou zticha. *modla*Tu samou zkušenost mám i se psy. Opravdu. Třeba ti moji, neštěkají, neútočí, jsou to kliďasové. Věřím tomu, že kdyby u nás doma byla stejná itálie, jaká panuje u sousedů, naše zvířátka by byla stejně hlučná, jako ta jejich. Já vás neznám a chtěla jsem opravdu jenom říct, že pokud jste klidná, nenervujete se a doma nepouštíte nahlas rádio, tak papoušek bude klidný taky. *jasne*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: topka*
Datum: 01.05.11 21:23

Já jsem vůči zvířatům naprosto klidná. Respektuji je a řídím se jejich přirozenými potřebami. Navíc ze mě něco vycítí a kupodivu nikdy! nejsou ze mne podráždění a poslouchají,nechají se zklidnit, přivolám koně na dálku, psi ke mě sami běží, sednou si a smějou se, já jen formálně požádám páníčka o dovolení. Byly i situace,kdy jsme šli s přítelem a jeho kníračem vesnicí, vlčák přeskočil plot, šel mi po zadku, zabrzdila jsem přítele, našeho psa a všichni jsme se upřeně podívali na vlčáka, ten se otočil a šel domů. ATd. mohla bych vyprávět. Věřili byste mi? Tady člověk napíše, že je nemocný a dostane ještě nádavkém vynadáno. Vy jste za to placení?

Datum: 04.05.11 14:44
avatar

Marenko, vykaslete se na to. Je to jak u policie - cokoli topce reknete, muze byt pouzito proti Vam. Ignorujte to*slunce*

doplněno 04.05.11 14:45:

A Vy topko - nerikam to rada - ale bezte uz do ... dobre vite, kam. To, co tu predvadite, je daleko za hranicemi bezneho i slusneho chovani. Porad tady ctu ptakoviny, jak se dusite. To bude vzteky a jedovatosti, vite?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karel28
Datum: 12.09.14 08:48

Topka by měla navštívit co nejdříve psychiatrickou léčebnu. Myšleno dobře pro ni, navštívit co nejdříve. Je to sice už tři roky co sem toto psala, takže už to má snad za sebou a už se tady tolik nedusí..

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 29.04.11 23:21
avatar

Nekrici andulka a korela, ovsem u te si nejsem jista inteligenci. Velmi inteligentni je naproti tomu ara, ten se nauci i mluvit, ale obcas si poradne zakrici a taky neni nejlevnejsi. V zadnem pripade tedy beberte zaka, ten rve neustale:)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: angelika*
Datum: 30.04.11 08:52

Martinaa dovolim si nesuhlasit. Mame doma korelu uz 16 rokov. Fuuha, uz tolko? Clovek ani nevie ako to leti.. No k veci. Vrieska dost, aj za 10 papagajov a obcas dost hytericky, ked nieco chce. Par slov sa naucila a mozem povedat, ze inteligentna je az moc. Jeden by neveril.. Kazdy papagaj hulaka, je to normalne. Nejako sa musi predsa "rozpravat" s okolim

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.05.11 14:47
avatar

Nase korela byla ticha a klidna:) As i to bude take velmi individualni... zato zako, ktereho ma teta, si "rozprava" az moc, naucit se mnoukat jako kocka a zvonit jako zvonek u dveri:D Nechapu...:D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pedronik
Datum: 30.04.11 09:52

Kupte mniška šedého jako mládě dá se krásně ochočit a je vhodný k dětem. mluvit se naučí když se mu budete věnovat každý den.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: topka*
Datum: 01.05.11 21:36

Podívám se jak vypadá, Děkuji. To je zajímavé.

Datum: 30.04.11 09:56
avatar

Inteligence není to,zda se papoušek naučí několik slov,je to mechanická reprodukce zvuku který vnímá kladně kvůli odměně.I v přírodě se naučí reprodukovat jiné ptačí zvuky.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 
Od: topka*
Datum: 01.05.11 21:32

To já vím...

Datum: 30.04.11 18:54
avatar

Každý který není němý vříská a to i když jak správně napsal Jabraka umí mechanicky opakovat slova, naučí se štěkot psa nebo zvonění telefonu. Naše andulky mluvily ale ráno dělaly kravál jako každý papouch.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: topka*
Datum: 30.04.11 22:28

Děkuji, měla jsem na mysli, že třeba žako asi hodně křičí.S andulkami mám zkušenosti. Co Ara? Měli jste někdo doma Ara?

Datum: 30.04.11 22:32
avatar

Topka, zajděte si do ZOO (máme třeba krásnou v Ústí nad Labem ) a TAM poznáte, jak ara křičí. Přes celou ZOO.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: topka*
Datum: 01.05.11 00:13

No jo, takže ara ne, to by se sousedi asi zbláznili.

Od: reeve*
Datum: 01.05.11 01:45

Nejtiššími z běžně dostupných papoušků jsou neofémy (traváčci), oblíbené jak pro svůj vzhled, tak pro tiché a melodické pískání. U nich máte jistotu, že žádným sousedům určitě vadit nebudou. Zároveň však máte jistotu, že se také nikdy nenaučí mluvit.

Z "mluvících" papoušků jsou relativně nejtišší ti nejmenší - tedy andulky a korely. Čím půjde do větších velikostí, tím větší "rachot" můžete očekávat. Hvízdnout tak, že je to slyšet i sto metrů daleko, však dokáže i relativně malý senegalec. O oblíbeném alexandrovi ani nemluvě - když chce, je jeho pronikavý hvizd slyšet i třeba na kilometr.

Samozřejmě to neznamená, že papoušci hlučí neustále. Spousta chovatelů chová velkého papouška (amazoňana, žaka, kakadua, aru..) v paneláku a nemá se sousedy sebemenší problém. Zčásti proto, že "slušně vychovaný" (chovatelem často kontaktovaný) papoušek nemá potřebu volat partnera ke komunikaci, zčásti proto, že mají příčetné sousedy, kteří nevolají policii při prvním zahvízdání. Ani naši sousedi si nestěžují, i když si náš senegalec párkrát za den hvízdne, zvláště když slyší ptáky zvenku nebo si chce v naší nepřítomnosti "pokecat" s agapornisy v bytě naproti přes chodbu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: topka*
Datum: 01.05.11 21:30

Děkuji, Vaše odpověď se mi líbí. Já chci právě zjistit jací papušci jsou a co potřebují. Jak se sladit, aby byla legrace. Chtěla bych papouška inteligentního. Tedy zvažuji to. Andulku ne, ty jsem již chovala. Něco jako místo psa papouška. Uvidíme jestli se neozve ještě nějaký zkušený chovatel.

Datum: 04.05.11 14:17
avatar

Pořídili jsem si dokrmeného agapornise a je krotký a nemůžu říct, že by nebyl inteligentní nebo blbý. Už po pár týdnech se naučil dostat z klece ven, prostě sledoval co a jak, a když chtěl, tak vylezl. Nekouše, nekřičí, i když agapornis patří mezi hlučné ptáky, pokud je sám, je klid. Naučil se své jméno a nadávat, když se mu něco nelíbí, tak mrčí, kňučí atd. Před půlrokem jsme mu pořídili kamaráda,taky dokrmeného a vzhledem k tomu, že je to nejspíš taky samice, někdy je provází souboje o to či ono, ale vesměs se už spolu naučili žít, jen jsou zase o něco hlučnější, ale dostali velkou klec, takže ke klidu si místo najdou a není to tak, že by nás rušili, prostě bereme je jako členy rodiny.

http://stirecek.rajce.idnes.cz/Agapornis_fischeri/

http://stirecek.rajce.idnes.cz/Rikina/

Pokud chcete něco dražšího a ne moc velkého, zkuste mníška, dokrmený se dá sehnat i za tři, spíš tři a půl tisíce a ten je svou učenlivostí na úrovni žaka. Co se týká agapornise, mohl bych dat kontakt na chovatele, který dokrmuje, cena loni 600Kč, za prvního jsem dal 400Kč. Nutný osobní odběr na severní moravě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.05.11 16:16

Topko, my měli anduláčka, naučil se mluvit asi 20 slov a zpíval i kousek Moravanky. Chce to vzít mladého samečka z hnízda asi dva dny před výletem mladých ( a je třeba ještě pár dní dokrmovat loupané jáhly s kousínky vajíčka natvrdo přímo do zobáčku, pak později už zobe proso sám), nemít už dalšího ptáčka, protože by pak kecali spolu a ne s člověkem. No a pak mu donekonečna opakovat slovo nebo větu, stále stejně, od stejného člověka. Napřed mu bude rozumět jen ten, kdo ho to učí, ale pak už je to stále zřetelnější a je to velká zábava, papoušek se pak nová slova učí poměrně rychle.

doplněno 04.05.11 16:18:

No ale uřvaný byl stejně, nejlépe od 4 ráno, kdy my chtěli ještě spát, začal kecat a kecat a nedal se ukecat, aby přestal

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.