Papoušek, který nekřičí a naučí se mluvit

Od: odpovědí: 23 změna:

Jaké máte zkušenosti s papouškem, který by byl chytrý a nekřičel by. Můžete doporučit?

23 odpovědí na otázku

 

 


2x
avatar martinaa

Nekrici andulka a korela, ovsem u te si nejsem jista inteligenci. Velmi inteligentni je naproti tomu ara, ten se nauci i mluvit, ale obcas si poradne zakrici a taky neni nejlevnejsi. V zadnem pripade tedy beberte zaka, ten rve neustale:)

Martinaa dovolim si nesuhlasit. Mame doma korelu uz 16 rokov. Fuuha, uz tolko? Clovek ani nevie ako to leti.. No k veci. Vrieska dost, aj za 10 papagajov a obcas dost hytericky, ked nieco chce. Par slov sa naucila a mozem povedat, ze inteligentna je az moc. Jeden by neveril.. Kazdy papagaj hulaka, je to normalne. Nejako sa musi predsa "rozpravat" s okolim

Nase korela byla ticha a klidna:) As i to bude take velmi individualni... zato zako, ktereho ma teta, si "rozprava" az moc, naucit se mnoukat jako kocka a zvonit jako zvonek u dveri:D Nechapu...:D

 


1x
avatar jabraka

Inteligence není to,zda se papoušek naučí několik slov,je to mechanická reprodukce zvuku který vnímá kladně kvůli odměně.I v přírodě se naučí reprodukovat jiné ptačí zvuky.

JABRAKA


To já vím...

 


0x

Topko, já říkám, že jaký pán, takový pes. A platí to i u koček a třeba i u papoušků. Mám srovnání z dětství. Babička byla vždycky naprosto klidný a vyrovnaný člověk. Její andulky štěbetaly, ale nekřičely. Naše andulky, co jsme měli my doma, nadělaly hromadu rámusu. Jenže. Jakési napětí u nás rozhodně nikdy nechybělo, ani křik. To všechno se přenáší na ta zvířata. Takže pokud jste Vy sama klidný člověk, bude i papoušek v pohodě. Jen s tím mluvením bych až tak moc nepočítala. Dá se to naučit, chce to hodiny a hodiny trpělivého učení. Jenže co když to bude ptáček zpěváček a mluvit nebude? To se ho zbavíte?

Máme andulku - samičku (původně to byl sameček, ale pak se rozmyslela a je to holka *smich*), mluvit se nenaučila, ale zase nekřičí. Klidný ptáček, vyčuraný jak mraky, už první den rozbila krmítko a vyletěla ven Teď jsme jí koupili kamaráda - kluka, a ten je teda živý až moc, stále štěbetá a už začíná pískat - Ku - bí - ku...

Takže záleží asi i na pohlaví.

Každopádně: na papouška (jakéhokoli) musíte mít ČAS, TRPĚLIVOST, počítat s tím, že dělá kolem klece pěkný bordel. A pro začátek jděte určitě do té andulky.


Mařenko, proč bych se ho měla zbavovat když si ho pořídím? Proto se ptám, abych jednala zodpovědně. Já mám zvířata opravdu ráda a mám zkušenosti s jejch chovem. Mrzí mě, že i Vy jste se rozhodla, že mě budete zesměšňovat. To Vám nevadí trápit mě? Jsem někdo úplně jiný než jak mě tady společnými silami prezentujete. Je mi z toho zle!


Mařenko, má zvířata byla vždy vyrovnaná a spokojená. Zdravá a šťastná a to mi činilo radost. Lidská duše je však křehká, což Vy sama dobře víte a opravdu mám obavu, že tady z vás na poraďně zkolabuju a už se třesu na ty odpovědi. A myslím to vážně! Možná odejdu, ale bude Vás to těšit, že jste se zbavili někoho a ten člověk je z toho nemocný? Já už například ńemůžu dýchat. A nedělám si srandu! Lidi jsou neuvěřitelně zlí!

 


0x

Kupte mniška šedého jako mládě dá se krásně ochočit a je vhodný k dětem. mluvit se naučí když se mu budete věnovat každý den.


Podívám se jak vypadá, Děkuji. To je zajímavé.

 


0x
avatar lidus

Každý který není němý vříská a to i když jak správně napsal Jabraka umí mechanicky opakovat slova, naučí se štěkot psa nebo zvonění telefonu. Naše andulky mluvily ale ráno dělaly kravál jako každý papouch.


Děkuji, měla jsem na mysli, že třeba žako asi hodně křičí.S andulkami mám zkušenosti. Co Ara? Měli jste někdo doma Ara?

Topka, zajděte si do ZOO (máme třeba krásnou v Ústí nad Labem ) a TAM poznáte, jak ara křičí. Přes celou ZOO.


No jo, takže ara ne, to by se sousedi asi zbláznili.

 

 


0x

Topko, my měli anduláčka, naučil se mluvit asi 20 slov a zpíval i kousek Moravanky. Chce to vzít mladého samečka z hnízda asi dva dny před výletem mladých ( a je třeba ještě pár dní dokrmovat loupané jáhly s kousínky vajíčka natvrdo přímo do zobáčku, pak později už zobe proso sám), nemít už dalšího ptáčka, protože by pak kecali spolu a ne s člověkem. No a pak mu donekonečna opakovat slovo nebo větu, stále stejně, od stejného člověka. Napřed mu bude rozumět jen ten, kdo ho to učí, ale pak už je to stále zřetelnější a je to velká zábava, papoušek se pak nová slova učí poměrně rychle.

doplněno 04.05.11 16:18:

No ale uřvaný byl stejně, nejlépe od 4 ráno, kdy my chtěli ještě spát, začal kecat a kecat a nedal se ukecat, aby přestal

 

 


 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]