Nejste přihlášen/a.
Jak fermentovat hnůj na sadbu pro žampiony, a čím jej ošetřit proti mouchám. Když jsem s ním hnojil trávník nebyl po černými mouchani vůbec vidět..
Před dvaceti lety jsem pěstoval s kamarádem žampiony ve velkém.Technologie spočívá ve fermentaci koňského hnoje spolu s trojnásobným množstvím slámy.Ta se spolu s hnojem navrství na betoně do krychle a nechá se někde ve stínu ležet,při čemž se měří teplota hromady.Nesmí přestoupit 80 st C.Pokud se nechce ohřát,přikryje se PE plachtou.Po týdnu se hromada převrství tak,aby vrstva seshora se dostala dolů a spodní vrstvy nahoru a znovu se topí.Pak se substrát Paří parou na děravém plechu(použili jsme starý kotel na prádlo.)a založí do bedýnek nebo do koryta z latí.Lze použít také techniku kostek stažených poplastovaným pletivem.Takový substrát neobsahuje čpavek a díky použití tepla neobsahuje ani muší vajíčka.Uloží se do regálů do sklepa,kde teplotu udržujeme na 10 - 12 stC,pomocí větrání a rosení.Nesmíme zapomenout nejprve nasadit mycelium - zárodky houby,kterou koupíme u mykoprodukty.Pokud neudržíme nízkou teplotu,brzo se objeví mouchy a celá úroda může být zničena.Proto je lépe pěstování odložit na podzim,kdy se lépe udrží vhodné podmínky.
JABRAKA
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.