Vrácení štěněte po týdnu?

Od: odpovědí: 6 změna:

Dobrý den,

prosím o radu zda je možné vrátit štěně Boléňského psíka? Máme ho již skoro týden a ani jedinou noc jsme nespali. Pořád štěká a kňučí. Přes den je to o něco lepší, ale také nic moc. Máme ještě malé mimčo a o to je to horší. Již jsme psa měli, ale s něčím takovým jsme se nesetkali. Dá se teď štěňátko vrátit chovateli? Je nám to líto, protože jinak je to mazlík, ale tohle se opravdu nedá vydržet :((

6 odpovědí na otázku

 

 


0x

No podle mě to není důvod na vrácení. Štěně teskní, některé víc některé míň. Vrátit můžete psa s vadou do 6 týdnů od koupení. Toto ale nic takového není. Musíte vydržet nebo zkusit chovateli zavolat a domluvit se (ve vší úctě, být chovatel já, a někdo mi z tohoto důvodu chtěl vrátit štěně, veznu ho zpátky, protože nevím čeho by se u majitelů ještě dočkal)

Je psík zdravý? Žere normálně, je čilý? Pokud ano, zkuste vydržet, přejde to. Zabavte ho, unavte. Nemohli jste čekat, že to bude bez problémů a nemůžete po štěněti chtít aby netesknilo, píšete že to není ještě ani týden, to je ale normální.

 


0x

Štěňátko je taky mimčo a je s ním také takové pořízení, vzali ho od maminky, tak teskní, to je úplně normální - zkuste vydržet. My máme pejska na zahradě v boudě, když jsme ho přivezli, manžel spával ve spacáku u otevřených dveří na terasu, aby k němu v noci vstával na každé kňuknutí a chodil s ním čůrat na travičku a mazlit ho, když smutně kňučel. Trvalo to tak dva týdny a pak už pohoda. Jestli máte tu možnost, dejte mu do pelíšku nějaký hadr načichlý jeho původní rodinkou. Snažte se ho přes den zabavit. A pokud nevydržíte, bude záležet na domluvě s chovatelem, jestli ho vezme zpět. Upřímně - k miminku bych si štěně pořídit netroufla, škoda, že jste si to dobře nerozmysleli předem, ale holt jsme jen lidé a děláme chyby...


Zkusíme to :(. Nejradši bychom si nafackovali, bylo to neuvážené a teď už to víme...

 


0x
Vy jste už pejska měli a štěně teprve teď poprvé?!Jako,štěnátka knučí,protože teskní po mámě,volají jí.Dejte mu do pelíšku pod dečku budík,klasický,tikot štěně obelstí,že to je tlučení srdce mámy.taky než jste si ho vzali,měli jste aspoň nechat si vyhrát fenu s plenou,nebo dečkou,aby to bylo v pelíšku jak s mámou.Nevracejte štěně,brzy přestane.zkuste ten budík.Ikdyž po týdnu?no zkuste to.

 


0x

stanous , stěně je vlastně vytrženo z prostředí, které znalo a nebylo v něm samo. Zvykání na samotu musí probíhat pomalu _ malé štěně by nemělo být déle než dvě hodiny samo, protože to je tak interval, kdy musí močit a jíst. Když je s ním někdo dva-tři týdny doma a tyto intervaly se pomaličku prodlužují, nemá pak pejsek problém si zvyknout na to, že je občas sám. Ale vrátit štěně hned na začátku by se jemu mohlo vymstít. Štěně by mohlo mít trvalý strach ze samoty a to se pak velice těžko řeší.

Tady je hezký článek. hanazertova.cz/...

Máte teď dvě miminka , vydržte to, je to Vaše člověčí odpovědnost za zvíře, které jste si pořídili.Bude líp.

Ten psík za nic nemůže. Jednou to přejde a už z něj budete mít jen radost. Pokud bude chovatel vsřícný a vezme jej zpět ( což myslím nemusí), zase ho následně někam umístí.To štěně bude znova vystavováno stresu a bude to pro něj ještě horší.Karina

doplněno 08.04.11 10:09:

jednou jsem to řešila i tak, že jak se psík v noci probudil ( pravidelně kolem půl druhé) tak dostal trošku vlažného mlíka s piškotem, spucnul to a okamžitě spadl "do bezvědomí "hned u misky a spal zas až do rána. Stejně asi k miminku vstáváte, tak uděláte porcičku i pro psíka. Kar.

 


0x
avatar lidus

Je mu smutno, říká se, že budík který tiká u něj v pelíšku pomůže, nevím ale našemu psovi pomohlo jen když se k nám tulil v posteli. Vydržte a bude líp.

 

 


 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]