Nejste přihlášen/a.
Má 4 měsíce a už měsíc nám líná a srst má pokrytou jakoby bílým práškem,hlavně když se poškrábe.Ani veterinář si neví rady.
Krmit ctyrmesicni miminko stravou lidi mi prijde jako nesmysl, obzvast pokud to treba jsou zbytky z Vaseho stolu se vsim korenim. Mimino by melo dostavat pestrou stravu urcenou pro stenata, kde je zvyseny pomer mineralu a vitaminu pro zdravy rust. Nas pejsem odmala dostava konzervy a dvakrat tydne mu varime maso (nozky nebo libove), aby ziskaval bilokoviny a ziviny. Granule jsou spise doplnek, ty ma v boude jen kdyby mel hlad k nevydrzeni.
Pokud Vase mimino granule odmita, zkuste konzervy s oznacenim junior.
Ivetko. Napište mi prosím pár věcí.
Čím krmíte.
Jak často koupete.
Jakou má pejsek pokožku.
Nejste doma poštípaní?
Krmíme:brambory,rýže s kuřátkem,piškoty s pribináčkem,jablíčko.Granulky odmítá.Raději hladověla.Koupali jsme jen jednou.Pokožku má prosvítající bílou,hlavně na zádech,za hlavou a na zadních nožkách.Poštípaný nikdo není.
Tak stravou by to být nemělo, lepší domácí strava, než nějaké granule z marketů. Nějaké vitamíny a minerály k domácí stravě dáváte? To mi tam v tom co píšete chybí. Z častého koupání to taky není, breberky taky ne. Tipla bych to na lupy, nebo na obdobu seboroické dermatitidy (nemoc lidí). Veterinář Vám nezkoušel dát nějaký speciální šampon? Za sebe bych se zeptala na šampon na suchou a citlivou kůži a v lékárně koupila lososový olej, přídavek do krmení, výborný právě na kůži a srst.
je jich víc druhů, tohle dávám pro představu, ten obchod neznám.
Ivetko, zkuste napsat vnitřní poštou naší rádkyni s nickem jolinar. Má krysaříky, třeba se s Vaším problémem setkala v praxi.
NEDÁVEJTE PEJSKOVI BRAMBORY. Nedoporučuje se to. Může mít alergickou reakci (i na něco jiného). Dělal veteriánř stěry, odebral vzorky? Že ne?! Když veterinář neví, běžte k jinému. Já sice krysaříčka nemám ale být Vámi, kontaktoval bych i specialisty - chovatele tohoto plemene s dotazem, zda již něco takého jejich pejskové neměli. Ať se brouček uzdraví .
VÁŠ POPIS TYPUJI NA: Dravčík psí - onemocnění, které vyvolává, se označuje jako cheyletielóza nebo dravčíkovitost, mezi chovateli se jí někdy také lidově říká chodící lupy. Zvýšená tvorba lupů však automaticky neznamená, že se jedná o dravčíka. Potvrdit onemocnění není nijak složité, parazita lze snadno vidět pod mikroskopem. Toto onemocnění se do našich chovů dostalo asi před dvaceti lety a v posledních letech se výskyt tohoto onemocnění stále zvyšuje. Vajíčka dravčíka jsou volně přilepená na chlupech napadeného jedince. Dravčík žije na kůži svého hostitele. Nabodává jeho pokožku a živí se tkáňovým mokem, vyvolává u psa silnou svědivost.
Zpočátku se vyskytuje na hlavě napadeného psa a to zvláště v okolí očí, na temeni hlavy a okolo uší. Při rozhrnutí srsti uvidíte bělavé, ke kůži přiléhající šupinky. Postupně se dravčík rozšiřuje po celém těle hostitele. Pokožka reaguje zvýšenou tvorbou lupů a postižený pes vypadá, jako by byl posypán moukou. Při silném napadení se na těle psa utvoří vrstva šupin a pes vypadá, jakoby byl obalen krustou.
Je třeba počítat s tím, že dravčík je parazit velmi odolný a léčbu je třeba opakovat. Jedna koupel dravčíka nezničí. Oblast dvojitého záhybu na vnější straně boltce je velmi oblíbeným místem, kde se dravčíci dlouho drží. Je nutno provést dezinsekci prostředí a chovatelských pomůcek, například hřebenů a kartáčů. Tato oblast je na těle psa dobře chráněná a právě zde dokáží dravčíci dlouhou dobu přežívat.
Dravčík dokáže způsobit problémy psům, může ale vyvolat i potíže u lidí Na člověku sice dlouho nepřežívá a nedokáže se na něm rozmnožit, ale způsobí na kůži načervenalé pupínky, vyvolávající svědivost. V okamžiku, kdy se vyléčí pes, odeznívají i kožní potíže i u jeho majitelů.
Trudník psí - způsobuje trudníkovitost, neboli demodikózu, dříve taky nazývanou červená prašivina a lokalizuje se ve chlupových folikulech. Demodex způsobuje zánět chlupových folikulů a mazových žláz. K přenosu dochází v ranném věku kontaktem mláďat s matkou při sání mléka.
Onemocnění zpravidla probíhá ve formě šupinaté nebo pupenečkovité. Při šupinaté formě jsou charakteristickým příznakem drobné, různě velké okrsky s prořídlou srstí na kůži hlavy (okolí očí, na čele, na pyscích, na nose), případně i dalších místech těla. Řídnutí srsti se může stupňovat, až se vytvoří lysá místa s šedavě zbarvenou až zarudlou kůží. V případě pupenečkovité formy je možné v místě vylysání pozorovat dobře hmatné uzlíky, které mnohdy hnisají, zduří a praskají. Pak je možné nalézt na postižených místech strupy zaschlé krve a hnisu.
Lokalizovaná forma se vyskytuje hlavně u štěňat na hřbetě nosu, na čele a kolem očí. Postižená ložiska jsou holá, zarudlá a vyskytuje se zde zvýšená tvorba šupin. Generalizovaná (celková) forma onemocnění se může vyskytovat v jakémkoli věku a kdekoliv na těle. Nedoléčená generalizovaná demodikóza často přechází v úporný zánět meziprstí.
K léčbě demodikózy se používají různé látky ve formě šampónů (koupele), ty se opakují v intervalech několika dnů až dvou týdnů, do vymizení příznaků.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.