Psí smutnění

Od: Datum: 22.03.11 14:19 odpovědí: 18 změna: 15.08.14 16:16

ahoj všichni pejskaři!

Mam problém s naším 7měsíčním trpasličím pinčem.. je to hotové zlatíčko , ale ma jedíný a dost závažný problem když odejdeme z domu pejsek brečí, kvičí, štěká.. já mam v praci co dva dny 12 hodinové služby a nevíme jak to zvladnout neradi by sme ho dávali pryč.. porad te mi prosím jak ho odnaučit smutnět...je to urgentní moc děkuji ♥


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.03.11 14:31

Zabavit hračkou, žvýkací buvolí kostičkou, vepřovým uchem. Případně mu dát do pelíšku nějaký svetr, který voní po vás. Bylo by dobré, abyste se vraceli domů v pravidelný čas, zvykne si. A po příchodu s ním blbnout, řádit, věnovat se mu.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: 1215
Datum: 23.03.11 18:37

náš pejsek se nedá ničím zabavit..stačí že jedeme někam autem a jeden z nás vystoupí..tak začne ustavičné fnukání pískaní a je smutný jen leží hlavou v tapkách..nedovedu si predstavit že by sme ho nechali samotného.je mi ho hrozně líto...a druhého pejska nevím jestli by mi byl dovolen..už tohodle jsem si težce vydupala :-D.. veterinář nám doporučil zkusit D.A.P feromony? mame to objednané.. nemáte s tím někdo nějaké zkušenosti?.. a můj další problém je že nas porád olizuje tvař pusu hlavně ruce a to skoro pořád..myslím že je to projev radosti ale nekdy je to až příliš..nechápu to?

Od: marenka*
Datum: 23.03.11 19:00

Víte, nikdy by mě nenapadlo podivit se nad tím, že pes fňuká pokud ho nechám v autě. Neřeknu, když je naučený zůstávat sám. Naši by sami v autě nevydrželi, ale znám pejska, co na svého pána vydrží čekat v pelíšku v autě i hodiny. Je to jen o výchově a o tom, co jej naučíte. Měním svojí předchozí radu na druhého pejska. Vy si nevíte rady s jedním, natož s dvěma, radši to nedělejte. To, že pes olizuje svého pána je projevem přízně a je to normální. Náš když už to přehání (půl hodina před spaním), tak ho hezky pohladím, podrbu na zádech se slovy "to stačí, to víš že tě mám taky ráda" a pes spokojený přestane. Nějaké feromony, nebo prášky vyzkoušené nemám a ani jsme to nikdy nepotřebovali. Jsem i docela proti tomu, vymínit si něco, co nedokáži vlastní pílí a trpělivostí, pomocí chemie. Ono už i těch 12 hodin o samotě je na jednoho psa docela silné kafe.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 1215
Datum: 23.03.11 20:48

když ho necham samotného tak se nedivim ale když je tam s jednim z nas tak stejne fnuka..předchozí majitel pejska ho mel skoro pul roku a za tu dobu se nenaučil že páníček chodí do práce...proto ho taky musel dát pryč jelikož sousedi nestrpeli jeho každonění štěkaní a vytí..nakonec jsme se ho ujmuli my aby nezustal v utulku a za 3 dny k nam strašně rychle prilnul..nemuže byt ani bez jednoho z nas.. náš znamí veterinář říkal že by mohlo jít o nějakou poruchu a že se bude trapit porád i když se odnaučí štěkat a že mu hodně pomůže D.A.P feromony... Na tyto stranky jsem psala a prosila o radu jestli se s tím třeba někdo nesetkal.. Vídím že VY ne tak vaše poučování je zcestné..ani jeden z nas si do prace pejska brat teda fakt nemůže..

Od: marenka*
Datum: 23.03.11 21:01

Vůbec jste neuvedla, že máte osvojeného staršího pejska, to naprosto mění situaci. *modla* To se tedy omlouvám. Z Vašeho příspěvku to nebylo patrné. Vy vlastně budete odnaučovat pejska něco, co má zažité. Mám taky osvojence a je přítulnější než ten, co ho máme od štěněte. Tihle pejsci jsou hrozně vděční.

Zadejte si tady do vyhledávače pojem pes vyje, pes a samota. Probíralo se to tu mnohokrát. Pejska to lze naučit, on musí vědět, že ho neopouštíte, ale že se zase vrátíte. Pak bude v klidu čekat. Dělá se to tak, že odejdete třeba na hodinu, po návratu pejska pochválíte, přinesete mu nějakou dobrotu. Pak se interval prodlužuje.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: 1215
Datum: 23.03.11 21:22

ano to asi nejspíš patrné nebylo ale je to jště štěně cca 7 měsícu..to jsme přesně potřebovala aby věděl že ho neopustím že se vratím..pomalu to budeme zkoušet na chvíli odejit a pak se vrátit..mam jen strach jestli budu mít trosku vic loajální soesedy..snad se naučí pryč ho dát nechci

Od: marenka*
Datum: 23.03.11 21:44

Ještě jednu radu. Z příchodu i odchodu udělejte rituál. (stejný postup, stejné chování). Moji psi už poznají, jestli odcházím do práce, nebo jen se smetím. Pokud jdu jen se smetím, řádí těch pár minut jak černá ruka, když jdu do práce tak sedí způsobně na pelíšku a očima říkají, no jo, běž my se tu zatím vyspíme.

Každý pes je jiný. Já to dělám tak, že vyvenčím pejsky před odchodem a když si chystám kabelku, všímám si jich minimálně. (dělám důležitou *smich*). Těsně před odchodem řeknu hezky čekejte, dám jim piškotek a jdu. Žádné zdlouhavé loučení. Ovšem když přijdu, raduji se s nimi, jako bych je neviděla půl roku. Každý den jim odměnu při příchodu už nedávám, jenom někdy jim něco koupím v obchodě, ale to už taky poznají. Odměnou jim je jásání, vítání, mazlení a velká procházka, na kterou se těší. (jsou prostě celý den doma v klidu, protože vědí, že se vrátím a bude veselo).

Ohodnoceno: 1x
 
Od: asminkam*
Datum: 22.03.11 15:09

A co pořídit mu kamaráda? My to takto řešili u nás a pomohlo.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: marenka*
Datum: 22.03.11 16:07

Taky bych doporučila kamaráda. Ono ve starostech a nákladech je naprosto jedno, jestli máte o jednoho pejska víc. Ale radost je dvojnásobná. *ua*Tobín byl tak do dvou let v pohodě, pak jsem si ho při zánětu očí brala do práce, abych ho měla pod dohledem a mohla kapat atb každé 2 hodiny. Jenže potom už nechtěl být sám. Kolikrát jsem přišla domů z práce a už dole z chodby slyším vytí. Zoufalé vytí. Tobínek stál na stole v obýváku, hlavou směrem ke dveřím a brečel. Tak jsme si přivedli druhého pejska a je klid. Kolikrát se leknu, když mě po příchodu domů z práce nikdo nevítá, ale pak se podívám a vidím, jak jsou oba namačkaní na sobě v jednom pelechu a chrundí. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asminkam*
Datum: 22.03.11 16:34

U nás to tak taky bylo, ovšem po příchodu domu byli okousané tapety, hračky, nábytek, vše. Dokonce se nám jednou zamotala i do topení :) No tak jsme jí pořídili kamarádku a bylo po starostech. Ale teď máme už nové pejsky, a když se někdy vracíme domu, tak to u nás vyje a štěká, no hrůza... Ale jen někdy, ovšem nedokážu si představit mít jen jednoho, možná by to bylo horší :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: barcaaa*
Datum: 06.04.11 23:25

Dobrý den

Známí mají pražskýho krysaříka, taky takový malý zlatíčko. Už jsou mu 3 roky, ale když odejdou do práce pořád brečí. Má spoustu hraček, pelech, jídlo, prostě všechno. Tihle malí pejsci jsou na páníčcích závislý. To se asi nikdy nezmění.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vladislav*
Datum: 07.04.11 06:47

Náš čivavák Montíček se naučilspát na koši se špinavým prádlem, když ho náhodou nebereme sebou, vydrží tam klidně i celý den O to víc nás vítá, když se vrátíme. Je tedy dobré, když má v pelíšku něco s Vašim pachem, to ho uklidní. A jinak postupně na samotu navykt, ovšem nestaší zůstat za dveřma, to by vás cítil a slyšel a o to víc by kňučel a vyl. Můžete taky vyzkoušet při odchodu a příchodu se tvářit, jako by se nic nedělo, přijdete sice o radost z přivítání, ale u některých psů to funguje.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: krkovicka*
Datum: 07.04.11 06:59
Tak nejprve,začněte se před pejskem oblékat bundu,pak zase svlékat,nevšímat si ho jak reaguje.pak oblečená chodte víckrát za dveře a zase po pul minutě přijdte,nevšimat si ho.žádný vítaní,loucení.Pak intervaly prodlužte.Budete sice vypadat jak blbec ale jinak to malý nepochopí.Takhle bude vědět,že ste ho neopustila,že se stejně vrátite.Kdybyste takhle pečlivě konala několik dní,máte po kňučení.Budou spokojení i sousedi.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: lenap
Datum: 07.04.11 07:53

1215 pokud nepomůžou výše zmíněné rady,zkuste psího psychologa pana Rudolfa Desenského.Jeho stránky najdete na netu.Vím,že pomohl pejskovi mého kamaráda během pár dní,sám se o to snažil několik týdnů...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: pt®
Datum: 07.04.11 11:00
avatar

Ještě bych nechala potichu hrát rádio, aby slyšel hlasy a neměl pocit, že je sám. - stařenka

Ohodnoceno: 0x
 
Od: imsorry*
Datum: 07.04.11 12:04

Náš voříšek nikdy nevyváděl (tedy nevyváděl doma, ale třeba u obchodu pět minut jsme ho nechat nemohli), ale stejně vždy při odchodu z bytu mi ho bylo hrozně líto, jak tak na mě koukal, tak jsem se s ním třeba deset minut loučila. Později jsem se ale dozvěděla, že právě to by se dělat nemělo, že si pak pejsek myslí, že už se nevrátíte...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.11 17:02

Pes je kolektivní a smečkové zvíře, tzn. že touží po smečce a volá ji zpět. Můj pejsek, když byl malé štěňátko, tak kousal, vše, na co přišel (spíše se nudil, nebo neměl co dělat a takto se při nudě zabavil.) Doporučuji rozhodně hodně kalciových či buvolých kostiček po domě či po bytě (uplatnily se nám kalciové kostičky :), na těch si moc pochutnával.) Ale nikdy bych si nepořizovala psa, který bude doma trávit 12 hodin. Pes má nesmí být více jak 6 hodin sám, už z důvodu samoty a z důvodu venčení (v budoucnosti by měl nejspíše problémy s močovým měchýřem, což je VELMI závažné!)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tylda*
Datum: 15.08.14 16:16

Najskor treba psíka učit na samotu postupne. Trebárs ho len necháte chvílu zavretého v inej miestnosti. A intervaly trochu postupne predlzovat. Ked odchadzate, nechat mu nejaku hracku alebo zuvaciu kost, co ho na chvilu zabavi. Zobrat ho predtym na poriadku prechadzku, vybehat ho, vyaportovat, aby sa poriadne vybehal a v klude zaspal. Taktiez pomáhajú feromóny bud v obojku alebo v difuzéri, po novom sa to myslim vola adaptil. Psa to ukludni a casom prestane doma plakat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.