Problém s agresivním psem

Od: Datum: 07.12.12 11:09 odpovědí: 15 změna: 09.12.12 19:41

Dobrý den .Máme psa kavkazký pastevecký pes.Máme s ním problém že když někdy uteče tak někoho kousne kdycky ciklistu.I když máme všude zavřený tak uteče.Aje hodně agresivní.Prosím poradte.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 07.12.12 11:20

Doporučuju pevný řetěz, ostnatý obojek a zabetonovaný ocelový kůl - řetěz přišroubovat jedním koncem na kůl, na druhý konec šeklem přišroubovat obojek - a ten obojek důkladně omotat okolo krku MAJITELE toho psa... Nebo ho utratit - tedy majitele, samozřejmě...

Naco si kupujete psa, o kterého se neumíte postarat?

Kavkazan je tvrdý a samostatný pes, který by měl přijít do ´rukou´ jen zkušenému chovateli, potřebuje důsledný a pečlivý výcvik a velmi dobré začlenění do ´společnosti´, k tomu hodně pohybu - jinak je nezvladatelný...

Musíš se mu věnovat několik hodin denně - procházky, cvičák (tam ti poradí co a jak). Je to pes - ne plyšák!

doplněno 07.12.12 12:59:

To Totak: Dobře vycvičený a vychovaný pittbull je při hlídání dětí v MŠ k nezaplacení... Neexistují primárně nebezpeční psi - nebezpeční jsou někteří jejich páníčci...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.12.12 11:24
avatar

Dobrý den. Eriku, choďte se psem hodně na cvičák. Tam se dá s agresí psa lépe pracovat, naučí vás to zvládnout ho atd. Je to určitě prospěšné pro psa i jeho páníčka. Co se týče toho, že vám utíká..Za to nemůže pes, ale majitelé. Měli byste toto mít zabezpečené tak, aby vám prostě neutíkal. Jinak z malérů nevyjdete. Psovi se musíte hodně věnovat, utahat ho, učit ho, vychovávat ho a dopřát mu, aby se vydováděl. Cvičák je na toto perfektní místo. Věnujte mu spoustu času a buďte důslední při jeho výchově. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.12.12 11:28
avatar

Zdravím, kavkazan dokáže z fleku přeskočit 2,5 plot. Uvádí se i 3 metry, takže zkuste zvýšit oplocení pozemku a zamezit tak útěkům. Vystavujete se nebezpečí, že psa někdo odstřelí či bude zraněn jinak, v horším případě někoho vážně pokouše, bude utracen a Vy budete mít velký problém.

Je pes agresivní stále, nebo jen na cyklisty? Pokud stále, buď máte hrubé nedostatky ve výchově a pes si prostě dělá, co chce, nebo to je povaha. První varianta se dá dohnat a změnit cvičákem, druhá je horší, protože se psem nehne ani buldozer.

doplněno 07.12.12 11:30:

Jen doplním - v žádném případě ho na dvoře nebo zahradě nedávejte na řetěz nebo šňůru apod. Tak uděláte z kavkazana velmi nespokojeného a velmi agresivního psa.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: erik*
Datum: 07.12.12 22:01

pouze na cyklisty a když někdo chce vlést do baráku

Datum: 07.12.12 11:40
avatar

Pořídili jste si pracovního psa, který byl určen na hlídání ovcí a dobytka. Byl vyšlechtěn na to, aby si poradil s medvědem a smečkou vlků bez podpory pána za zadkem. Aby zhodnotil situaci a sám, bez povelů a podpory si udělal pořádek.. Na tohle všechno byl vyšlechtěn, tohle všechno má v genech. Je to stejné, jako bych já chtěla z Dorotky udělat vodícího psa. *hej*Při nejlepší vůli vám neumím poradit.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hm®
Datum: 07.12.12 11:58
avatar

S takhle velkým psem, pokud je agresívní obecně, neporadím.

S těmi cyklisty je to jak? Opravdu je napadne? Nebo si chce jen hrát, případně je sice sundá z jiného důvodu, ale ne ze skutečné agresivity? Naše hafina měla taky ze začátku chutě nějak cyklisty chytat. Mě chytala za boty, když jsem byl na kole. Odnaučila se to celkem snadno důsledným učením, aby si projíždějících cyklistů nevšímala. U nás je výhoda, že jsou cyklistů mraky, takže učení šlo rychle.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.12 12:38
avatar
Bežte za tím kdo vám Kavkazáka poradil a prokopněte mu pr . .l. Takový pes v rukach nezkušeného chovatele to je neřízená střela. To je jako koupit pitbulla na hlídání mateřské školky.
Ohodnoceno: 5x
 
Od: nicozjb*
Datum: 07.12.12 15:30
dost velký problém na poradnu zajděte na nejbližší cvičák tohle opravdu není pes pro laika a řetěz to jenom zhorší pokud vás alespoň poslechne tak to nebude tak fatální ještě mohu doporučit elektricky plot najdete na netu dá se sehnat do dvou tisíc .
doplněno 07.12.12 15:36: pita ve školce si umím představit živě ale jezevčíka bych tam nepustila moje děti mají doma ast a roťáka a lepší rodiný psy si neumím představit jde jen o výchovu i labrador vás při špatné výchově může zabít.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: martina0*
Datum: 07.12.12 15:46

Proboha, vy jste si pořídili takovéhoto psa a nedali mu pořádnou výchovu? jak je starý? Jak už je napsáno výše je to sebevědomý, samostatný pes, nemůžete se k němu chovat jako např. k čivavě (nedat mu výcvik, jaký potřebuje, nemít na něj několik hodin času denně, nebýt dostatečně "vůdce smečky"). Musíte mu už od štěněte ukázat, že pánem jste vy a jen vy a ne on... Teď je pravděpodobně vůdcem smečky on a když se mu vaše chování či chování někoho pod ním nelíbí, dá to najevo např agresivitou.

Okamžitě s ním uhánějte na cvičák a nejlépe takový, kde mají s takovýmito plemeny zkušenost jinak si zaděláváte na obrovský malér!

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 07.12.12 19:32
avatar

Cvičák ,dlouhé procházky,pevná , ale spravedlivá ruka.Co si mám představit pod pojmem agresivní? Utíkání a chytání cyklistů to není . To je spíš nevychovanost a nedostatek zabavení a nuda.Popravdě kavkazáky osobně moc neznám , ale zkusila bych požádat někoho , koho pes velmi dobře zná, aby se na procházce okolo vás několikrát projel na kole , zastavil , pohladil psa , chvilku si povídejde . Pes pozná , že cyklista pro něj nepředstavuje nebezpečí a není nutné ho preventivně sejmout. Tohle je ale potřeba několikrát opakovat , až to pes pochopí. Mělo by to fungovat ... tedy v případě , že neloví cyklisty pro zábavu :)

Jo a cvičák je nezbytně nutný. Pro vás oba.Iva

Ohodnoceno: 0x
 
Od: erik*
Datum: 07.12.12 22:03

jinak je hodný a dobrý hlídač

Od: hm®
Datum: 08.12.12 17:09
avatar

Vypadá překrásně. Mít takového hafana za kamaráda, to musí být báječné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: arwi®
Datum: 09.12.12 18:30

Kavkazák a cvičák,to mi moc nejde dohromady.Spíš všemi možnými způsoby vyhledejte lidi,co toto plemeno chovají a poproste je o radu.Ale největší problém bude v tom,že se musí důsledně vychovávat už od malého štěněte.Když se zanedbá výchova čivavy,je to nepříjemné pro majitele i okolí,ale když se zanedbá výchova kavkazáka,je to hrozný průser.

doplněno 09.12.12 18:37:

A rychle ho zabezpečit,aby se nemohl dostat z vašeho pozemku.Takhle máte časovanou bombu nebezpečnou pro všechny lidi a děti,kteří se mu připletou do cesty.Nechtějte se dostat na titulky do novin!

doplněno 09.12.12 18:40:

I kdyby jste ho měli dávat do kotce a co nejčastěji ho pouštět pod vaším dohledem,bude to lepší,než riskovat,že se stane neštěstí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.12 19:25
avatar

Doporučuji guláš.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.12 19:41

A jste si uplne jisty, ze nechyta cyklisty pro zabavu a ze jde opravdu o agresi? Ptam se proto, ze pokud by na cyklistu doopravdy zautocil tak, ze by mu chtel ublizit, zrejme uz byste psa nemel, skutecny utok kavkazaka by dopadl pro cyklistu hodne spatne. Nemuze jit spis o o loveni pro zabavu? Pokud ano, pak je odnaucovani sice zdlouhave, ale urcite mozne a hlavne to chce hodne jiny pristup nez kdyz jde o psa agresivniho. Samozrejme ani v takovem pripade nejde o zadnou banalitu a v prvni rade je potreba psa poradne zabezpecit, i pokud to nemysli apriori zle, muze byt nebezpecny. Jako kazdy jiny pes v takovehle situaci.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.