Utíká mi pes

Od: Datum: 06.12.12 16:20 odpovědí: 6 změna: 06.12.12 20:49

Dobrý den, prosím Vás o radu. Mám doma psa jsou mu 2 roky prý je to ovčák křížený s labradorem a má jednu velikou chybu když jsem na procházce (cca 2hodiny) najednou zmizí a přijde domů třeba až za 5 hodin co mám dělat? Pohybu má dost hraje si s konmi chodíme na procházky do lesa který je hned za plotem (procházka minimálně 2 hodiny 2xdenně). Mám strach že až se jednou zatoulá a zastřelí nám ho někde nějáký myslivec nebo se bůh ví co stane. Povely ovládá v celku dobře jen se prostě nesmí nechat zmizet z dozoru. Prosím poradte předem díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.12.12 16:31

vodítko je dobrá věc , používáte ho? Jak můžete pustit psa ,když neovládá povely a nedokážete ho odvolat? Začal bych výchovou na dlouhém vodítku ,až zvládne přivolání , můžete ho pouštět .

Ohodnoceno: 1x

Od: ifkali*
Datum: 06.12.12 16:42
Zdravím, především když zdrhá, tak mu dejte na krk srdíčko a papír s kontaktem na Vás, kdyby ho někdo odchytl hodně daleko, kde neví komu pes patří, tak at Vás může kontaktovat.
My máme dva útilkáče, ale nezdrhají.Když venčíme, tsk jeden má přivolání, tak si ho dovolíme u lesa pustit-bydlíme u lesa, ale srdíčko má a je vytuněnej reflexním obojkem, svítí jak jednotka hasičů v akci))Jinak pokud zdrhá, tak zdrhat bud. Má to v povaze. Každý pes je v podstatě individualita, Vy můžete zabezpečit plot, branku a srdíčko.Odnaučit se to výchovou nedá,to byste musel být asi hodně znalý výcviku psů jak na to a velice důsledný a být pořád u toho ,když zdrhne aby dostal trest.
Ohodnoceno: 2x

Od: ifkali*
Datum: 06.12.12 16:44
omluva za překlepy-utulkáče...a další překlepy.
Jinak pokud nemá přivolání, tak ho z vodítka nepouštět!
Ohodnoceno: 0x

Od: ladaadal*
Datum: 06.12.12 17:04

Přesně tak. Vodítko a cvičák. Vypadá, že by mohl být chápavý a na cvičáku tě naučí, jak ho to naučit. Může se to pak stát třeba mimořádně, když uvidí zajíce či srnu, ale jinak by se to měl naučit. 2 roky nejsou nijak velký věk.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.12.12 17:31

No je to jak píší ostatní. Když nemáte přivolání-nemůžete ho pouštět. To je jednoduché. Určitě si najděte cvičák, tam vám ukáží jak cvičit. Už se to tu probíralo stokrát. Musíte začít od začátku, jako se stěnětem.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 06.12.12 20:49

Přesně jak psali ostatní. Jenom se ještě vyjádřím jako myslivec. Já bych nikdy psa nezastřelia, ale nedivte se některým myslivcům, že nemají stejný názor jako já. Obzvláště teď v zimě zvěř šetří každý kilojoul a když ji štve nevychovaný pes 5 hodin po lese tak to nepřežije. Myslete na to a mějte psa na vodítku. 200 m za posledním vesnickým oplocením Vám ho může nějaký kolega picnout, páč to není služební ani lovecké plemeno. Stejně Vás nechápu, já mít psa 5 hodin někde venku tak jsem na mrtvici. A fakt je to absolutní nezodpovědnost.

Ohodnoceno: 3x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.