Jak ostříhat hlavu jorkšírkovi?

Od: Datum: 04.12.12 22:38 odpovědí: 4 změna: 06.12.12 07:17

Dobrý den,

chci se zeptat, jakým způsobem ostříhat hlavičku jorkšírovi? Máme pejska (8 měsíců), bohužel je to vaťák, takže dlouhá srst u nás nehrozí. Po špatné zkušenosti se salonem si ho nyní poprvé stříháme sami. Tělo jsme stříhali strojkem a jsme spokojeni, ale právě si nevíme rady s hlavou :-/ Vzít ji strojkem nebo tvarovat nůžkami (máme nůžky s mikrozuby)? Popřípadě nějaký návod, kde je možné vidět, jak hlavu tvarovat? Pro upřesnění culík nenosí.

Děkuji za rady!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.12.12 23:01
avatar

Takhle slovy to asi nebudu umět navigovat. Pokuste se najít střihačku mimo salon, se kterým jste nebyli spokojení. :) Každopádně to chce ostré nůžky. Nevím, jak vypadají mikrozuby. Vím jak vypadají efilovací nůžky. :DJe třeba vzít chlupy mezi prsty tak, jak to dělá kadeřnice. Ostříhat takhle hlavu mezi ušima a pod ušima. cca horní třetinu uší až na kůží a po hranách a na hranách srovnat s dlouhými chlupy. Vytrhat vevnitř ve zvukovodu, ale na boltci nechat. Mezi očima, kořen nosu a vnitřní koutky očí. Já stříhám i hřbet nosu, ale jestli mu tam srst leží, tak není třeba stříhat jen udělat pěšinku. Ofinku zastřihnout až ke spánkům. V týle zastřihnout podle barvy, dokulata jako podle kastrolu. Sestřihnout narovno bradu a spodní hranu hlavy od brady až k uším. Hlava by měla vypadat, jako by byla nasazena z jiného psa jiné barvy..Takhle vypadá sportovní sestřih. Nevím, jestli jsem vám pomohla. Každopádně by to měla udělat odbornice a vy v budoucnu jen udržovat.

doplněno 04.12.12 23:02:

Na té fotce by měla mít o dost kratší fousy, bradu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.12.12 23:05
avatar

Pohled na hlavičku zboku, na hranu od vousů k uchu a zátylku.

doplněno 05.12.12 07:07:

http://search.seznam.cz/?q=jork%C5%A1%C3%ADr-%C3%BAprava+hlavy&aq=&oq=&sourceid=szn-HP&thru=;)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: denii
Datum: 04.12.12 23:13

Děkuji za odpověď. Máme základ ze salonu už trochu odrostlý. Začíná mu srst padat do očí, jak je jemná. Rozhodli jsme se to zkusit zítra podle Vašeho návodu, tak snad se to podaří.

Datum: 06.12.12 07:17
avatar

Nedá mi to, musím se vrátit. Koukněte se ne první fotce, jak to má Dorotka vystříháno mezi očima. Právě tohle dělá to, ře ofina je nadzvednutá. Kdybyste ji ostříhali jen ofinu, stejně spadne do očí. *sok*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.