Vzít si kočku z útulku?

Od: Datum: 01.12.12 20:03 odpovědí: 19 změna: 07.12.12 20:13

Dobrý den. Rozhodla jsem se, že poskytnu nějaké kočičce z útulku nový domov. Kočičku jsem si vybrala na internetě. Kočička je asi 1,5 roku stará, měla už koťátka a je po kastraci. Před kastrací žila jako toulavá kočka asi 8 měsíců venku a poté týden v útulku. Máte někdo s tím zkušenosti? Bude vhodná pro chov v bytě? Uvítám rady z vlastních zkušeností. Malé kotě nechci. Děkuji.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.12.12 20:20

Mé zkušenosti jsou velmi dobré. Před časem mi paní z útulku vybrala kočičku podle podmínek, které jsem předem dodala. Čekalo ji soužití se psem, na zahradu si nemohla skákat přímo z okna (1. patro), přála sem si klidnějšího tvora, protože mám v bytě mnoho květin atd.

Kočička nový domov přijala, tak nějak se mně i paní útulkářce, s kterou jsem byla v kontaktu, zdálo, že si po všech dosavadních útrapách váží klidu, jistoty a pravidelné stravy.

Hodně jsem tehdy hledala rady na internetu a dočetla se, že původně venkovní kočky si na pobyt v bytě poměrně dobře zvyknou. Špatné je, když se z bytové kočky má najednou stát kočka venkovní. To když ji někdo odloží třeba ke kravínu s nápadem, že tam bude mít kamarády a myši. To pak pro kočku většinou končí velmi špatně.

Stává se, že kočka v novém prostředí zaleze za skříň a nevyleze několik dní. Ale kdyby se vám to stalo, nebojte se, vyleze a přijme vás. U koček je to totiž tak, že kočka přijímá své lidi, ne že lidi přijmou kočku.

Doporučuji nějaký proutěný košík nebo jiný proutěný předmět, o který by si brousila drápky.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.12.12 20:27

Takže se nemusím obávat, že si nezvykne? Žila poměrně dost dlouho venku. Bude to pro ní velká změna prostředí. Myslíte, že bude i čistotná?

Od: pt®
Datum: 01.12.12 20:39

Vůbec bych se toho nebála. Máme mladé sousedy, kteří, když se přistěhovali, tak si pobrali po okolí asi 7 toulavých koček. Nechali je vykastrovat a mají je dodnes asi osmý rok. Kočky vidívám sedávat u nich doma na okením parapetě a koukají z okna. - pt

Datum: 02.12.12 04:04

Bude čistotná. Kočky a ostatní kočkovité šelmy v přírodě loví skokem. Nemohou si dovolit vlastní zápach, který by je při lovu prozradil. Proto na svém teritoriu zahrabávají i vlastní výkaly. A tohle dala příroda do vínku i dnešním gaučákům.

Kočka si v bytě něco, co se dá rozhrabat, najde. Pokud není k dispozici bedýnka s kočkolitem, najde si třeba květináč.

Pokud se někdy vytentuje v bytě, nejde o její nečistotnost. Může to být z důvodu nemoci, ale nejčastěji tak dává najevo svoji nespokojenost. Něco nebo někdo se jí nelíbí.

pro joudic: Koťátka jsou úžasná, ale jsou situace, kdy člověk preferuje starší zvíře. U koťat je poměrně velká pravděpodobnost, že bude lítat po bytě a shazovat věci, šplhat po záclonách... A kromě toho i ty starší micky, které zatím žily a živořily všelijak, si zaslouží najít domov.

Ohodnoceno: 2x

Od: viky®
Datum: 01.12.12 21:41

Dobrý den Brunecova. Dcera má dům, kde mají 4 kočky (3+1) z útulku. Tak, jak u nás jsou psy, tak u nich jsou kočky z útulku. Vždy si vyberou starší kočku, nebo kocoura. Už odešel jeden kocourek a jedna kočička. Zase doplnili stav koček z útulku. První, když donesou domů další kočičku, tak nastane boj, kdo bude vládnout, kde bude spát, ale do měsíce jsou kamarádky. S kočičkou nebudou problémy, jak jsou kastrované, tak si zvyknou doma bez problémů. Když je hlídám a krmím, tak beru sebou našeho psa, to pak začne prskání a vrčení, za chvilku se vše uklidní a každý si lehne někam jinam. Jednou o vánocích, jsme je měli u nás, problém nastal, když se začali honit a spadl vánoční stromeček, to byl binec. Kočička bude výborná. Jen můj názor

Ohodnoceno: 1x

Datum: 01.12.12 23:41

Docela by me zajimalo proc ne kotatko? Kote hned samo cura do zachodku, staci ukazat :) To same vychova od malicka, umi pak poslouchat jako pejsek atd.. no to je jedno..utulek samozrejme chvalim

Od: tomasgulas
Datum: 02.12.12 02:03

Ehm... já tedy kočku nemám, ale jak ukázat? Pod tím si člověk může představit všelicos a u všecho se uchichtávám :)

Datum: 02.12.12 10:39

no tim myslim doslova :) jakmile kote vidi pisek hned to pocura :) a jo, je to legracni :)

Od: ani123*
Datum: 02.12.12 06:15

Dobrý den, jste moc hodná, že si berete kočičku z útulku.:) Kočička je moc inteligentní zvíře, které je čistotné.*palec* Kočička se na záchůdek naučí i moje se naučila.*hej* Stačí ji to jen ukázat nebo ji jemně vemte packou a jemně ji packou hrabejte do kočkolitu, ona to za nedlouho pochopí a jestli by vám náhodou někde vykonala potřebu tak ji to dejte do záchodku a pochopí, že má chodit jen tam.*frajer* Kupte sypký kočkolit (písek), jednou jsem koupila silikagelový a na ten se kočička nějak moc nezvykla:( pořád se učurkovala někde jinde *smich* Dobré kočkolity: Zverlit, Biokats, které jsem už použila já;) a jsou skvělé! Nekupujte kočkolity se supermarketu, protože ty jsou hrozné a nechutné *blee* Když se kočička šla vyčůrat tak později se z toho neudělala žádna hrudká a bylo to takové bláto, takže nedoporučuji *sok* Co se krmení týče doporučuji granulky Ontario, ale existují taky ještě lepší granule, ale taky to má svou cenu.

Dobré granulky pro kočičky: Nutram, Hills, Brit Care/Brit Premium, Ontario, Taste Of The Wild, Orijen, Applaws, Animonda,/ taky jsou dobré Dein Bestes, které jsou z Drogerie DM/

- Tyhle granulky mají většinou ve složení na prvním místě maso, což je dobré...

Špatné granulky: Friskies, Whiskas, Kitekat a všelijaké granule ze supermarketu...

- Tyhle granule mají ve složení samé obilí a kočička z toho pak dostáva zdravotní potíže *ee*

Taky si vaše kočička pochutná na masíčku, ale nedávejte vepřové! *stop*

Snad jsem vám trochu pomohla a přeji vaši kočičce štastný domov!*smich*:D

Ohodnoceno: 3x

Datum: 02.12.12 07:38

Já si myslím, že si kočka rychle zvykne. Není důležité, jak vypadá, je důležité poslouchat někoho, kdo ji zná, co o ní povídá, jaká je v povaze. Kočky jsou čistotné, mají to tak. ;) Vyprávěla kamarádka, jak si přinesla domů kotě. S kotětem v náručí obešla byt a pak ho šoupla to záchůdku. Kotě počichalo a chystalo se, že vyleze. Ne a ne a začalo žalostně mňoukat. Stáňa vzpomínala, co udělala špatně. Pak si vzpomněla. Chovatelka říkala, že před záchůdkem musí být textilní podložka, hadr, na kterém zůstanou zrnka steliva. Dala hadr a kotě vyskotačilo ven. :D Někdo tady psal o silikonovém stelivu. Vůbec si nedovedu představit, jak ve vecku zůstává moč několik dní a týdnu, byť se vsákla do čehokoliv. Hrudkující stelivo a čistý záchůdek kočku láká, protože si tam může všecko zahrabat tak, jako venku, nejraději v nakypřeném záhonu zasazeného česneku.:D Naši kocouři mají 2 záchůdky a chodí čurat ráno a večer. Vždycky někdo ihned naběhne a kouli vybere do sáčku vedle záchůdku a když jdou ráno do práce, vyhodí ho. Hovínko také ihned. Vymývají 2x do týdne. Dcera má 3-4 vykastrované kocoury asi 6 let. Ještě nikdy nebyla nehoda mimo wecka. Ani jedinkrát. *palec*Mají záchůdky s boudičkou, ale když jsem je hlídala a boudičku jsem sundala, že je vyčistím, naběhli postupně všichni a já jsem čekala, s boudičkou v ruce, až se vyčurají postupně všichni a pochválila jsem je. Určitě budeš mít záchůdek čistý a nemusíš se bát, že budou chodit jinam. ;) Kočičce přeji hezký život s tebou a tobě radost z ní.*srdce*

Ohodnoceno: 3x

Datum: 02.12.12 07:55

Souhlasím;) Hrudkující stelivo je nej, nej!*srdce*

Datum: 02.12.12 17:26

měli jsme už asi jedenáct koček, teď máme tři a všichni byli nalezenci.

Jestli ta vaše vyhlédnutá u vás najde klid a mír, pak z ní bude klidná a mírná kočka.

Datum: 02.12.12 19:52

Děkuji všem za odpovědi, rady a názory. Kočičku už mám doma. WC už zvládla bez problémů hned napoprvé, zatím se jeví jako klidná a má ráda hlazení. Granule jí chutnají, přijde na zavolání a chodí za mnou.

Datum: 02.12.12 19:54

Už spí.

Datum: 03.12.12 10:01

Je krásná ,a je vidět,že v útulku se o ni dobře starali.Má krásně lesklý kožíšekA´t vám kočička dělá samou radost.

Od: viky®
Datum: 07.12.12 19:20

Kočička je krásná a šťastná, že má domov. *slunce*

Datum: 07.12.12 20:13

Děkuji všem za rady a vyjádření. Kočička šla z ulice přímo na kastraci, v útulku byla pouze 8 dní. Velice si váží nového domova, je moc hodná. Ze začátku jsem měla obavy, zda si zvykne na život v bytě, když žila na ulici. Zvyká si pomalu, do ničeho jí nenutím. Miluje hlazení, dokonce si sama přijde, ale chovat se zatím nechce. Nejraději leží v pokoji pod květinami a strašně mooooc jí zajímají morčata v kleci. Jsem moc ráda že jí mám. Na zavolání pokaždé přijde a chodí za mnou po bytě jako pejsek.

Datum: 03.12.12 09:57

Gratuluji vám oběma. Kočička vyhrála život a ty máš koho rozmazlovat. Ale že je opravdu moc pěkná! ;)

Datum: 07.12.12 07:33

Pokud má lesklou srst, znamená to, že je zdravá a dobře krmená...*palec* Je nádherná!*slunce*

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.