Krytí a poplatek kdy vybrat a kolik?

Od: Datum: 08.01.14 09:55 odpovědí: 8 změna: 09.01.14 13:07

Dobrý den prosím o radu zkušených, máme čivavího kluka a budeme s ním krýt čivaví slečny. Uz se ozvali zájemci a mě by zajímalo az prijedou jak to bdue probíhat ohledně krycího poplatku? Bere se krycí poplatek predem? Nebo se má se psat smlouva a krycí poplatek dostaneme az kdyz se štěnata narodí? A nebo si máme vzít zálohu predem a zbytek posléze a nějakou smlouvu mít sepsanou? prosím jak to máte vy co máte doma pejsky a dávate je ke krytí?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: cudas*
Datum: 08.01.14 10:02

Předpokládám že se jedná o psy bez PP. Ohledně ceny záleží na domluvě, běžně se dává hodnota ceny jednoho štěněte, nebo štěně, s tím že majitel feny má právo na výběr prvního štěněte a majitel psa si vybírá jako druhý. Náš pes kryje docela často, už má 96 štěnat a spoustu vnoučat a dokonce pár pravnoučat.

Ohodnoceno: 1x

Od: lucienka
Datum: 08.01.14 10:12

ty jo tolik potomku uz tak to je hodně teda no náš pes pp má ale paní fena nemá, no a ten poplatek se dává teda predem? nebo kdyz paní nebude souhlasit tak sepsat písmeně dohodu teda?

Od: cudas*
Datum: 08.01.14 10:16

Myslím si že se běžně dává předem, ale moje žena si jej bere až se štěňata narodí, jedná se o psi s PP, tak tam není problém, je vždy smlouva a tak se to dá, u nepapírovách štěnat bych bral předem, ale to je můj názor.

Datum: 08.01.14 10:44

sice má PP ale předpokladam, že není uchovněn že?

každopadne peníze se zpravidla berou až když došlo ke spojení feny a psa. Pokud k Vam přijedou s fenkou a nic neprobehne tak za co by jste chteli zaplatit? Cena se bere zpravidla cena za 1 štěně, nebo jedno štěně. Do smlouvy je dobré si i dát(alespon pro majitele feny), že pokud nedojde k březosti feny má majitel feny nárok na náhradní krytí.

Ohodnoceno: 0x

Od: lucienka
Datum: 08.01.14 10:52

no já to právě myslela tak ze kdyz se spojí tak jetsli mám teda ten poplatek vzít teda a kdyz se nespojí tak je mi jasné ze nic brát nebudu ale jestli po tom spojení ho mám teda brát a kdyby to nevyšlo tak pak teda náhradní krytí zdarma to je mi jasné.

Datum: 08.01.14 11:35

Já jsem vždycky sepisovala smlouvu, ve které bylo uvedeno, že majitel fenky zaplatí za každé přeživší štěně 1/6 prodejní ceny, splatnost do týdne po prodeji. Je pravda, že to byl krycí výborný pes s krásným rodokmenem, ale ta smlouva se mi zdá velmi dobrá i u nepapírových pejsků. Lidé si pak toho více váží a mám pocit, že jsou i pečlivější, protože vše bylo oficiální, se smlouvou. ;) Navíc, máte u pc tiskárnu, vyrobit pěknou smlouvu není problém.

Datum: 08.01.14 19:10

No, já vždy sepisovala smlouvu a tam bylo, že chovatel mi zaplatí do 2 měsíců od narození štěňat pevně stanovenou částku za každé živě narozené štěně. Pokud některé štěně uhynulo do 2 měsíců po narození, za něj se poplatek nevybíral). Měli jsme psa dovezeného z Německa a chovatelé se jen hrnuli , během 4 let měl přes 200 potomků ( byli u něj i chovatelé z Moskvy a Švýcarska), vydělal si na pořízení, "provoz" po dobu 15 let, ny svoje výstavy a ještě zbylo)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.01.14 13:07

Chcete množit nečistokrevné psy a zajímají vás hlavně peníze za krytí?

Pokud máte psa s PP tak ho uchovněte! U čivav to není tak složité. Když budete krytím neuchovněným psem podporovat množení nečistokrevných štěňat (tzv. "čistokrevná , ale bez PP, jak zní potom inzeráty) nemáte rozum a jde vám jen o peníze. Dnes je nadprodukce štěňat, plné útulky a u divokého chovu- množení bez PP nemáte v ničem záruku. Ani zdraví krytých fen, ani způsob odchovu štěňat, ani záruku, že se štěňata dostanou do dobrých rukou a neskončí nakonec v popelnici. Člověk s rozumem a citem se k ničemu podobnému nepropůjčí, natož aby k vlastnímu obohacení využíval svého psa!

Pokud nemáte psa s PP, tak nechápu, proč chcete řady takových jproduktů z množáren eště rozšiřovat.

Ohodnoceno: 2x

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.