Pes začal skákat přes plot

Od: Datum: 01.12.12 19:57 odpovědí: 8 změna: 02.12.12 09:14

Dobrý večer, mám VELKÝ problém. Mám od července pro týrání odebraného malého münsterlandského ohaře. Byl týrán snad ohledně všeho. Nedostával najíst, napít a byl z něj kopací míč. Takže byl prostě odebrán, je jedno jak. Je to děsnej mazel, strašně si váží vody, plné misky, pohlazení, probíhání po obr zahradě a nočního spaní se mnou v posteli.

Problém je následující: máme normální plot u baráku jako mají všichni, jenže na přední straně zahrady, která je do ulice je taková ta betonová skříňka na elektřinu, která souvisí s plotem. Na tu se naučil skákat. V týdnu nikdo nebyl doma a šla jsem s druhým psem na ryby a Kulíšek zůstal sám na cca 2 hod. Bylo mu smutno a šel mě hledat. Skočil na tu skříňku a pak přes plot ven! Doskoková výška je cca 190 cm. Myslela jsem že to nikdy neudělá, protože z takovéto výšky skočí kočka ale ne pes , protože by si zlámal nohy, ale tohle je takový "pérák", že prostě skočí a nic se mu nestane. Dnes jsem přišla domů a přítel mi řekl, že Kulíšek zas přeskočil, protože šla kolem sousedka se psem, kterého on nemá rád. Byl to prý docela mazec. To ani nebudu popisovat.

Řěšení?

Dát "něco" na tu skříňku aby tam neskočil, ale co?

Nástavec nebo dráty na plot je blbost, do toho by se mohl ve snaze to přeskočit zamotat atd.

Takže co na tu skříňku?

Moc děkuji za přečtení tolika řádek, ale jak jednou zjistil, že se mu nic nestane, tak to bude dělat furt a sousedovic psa sežere.

H.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 01.12.12 20:26

Co tam namontovat držáky a plot dát jakoby vodorovně, aby mu to bránilo už ve výskoku nahoru? Jako jsou v kriminále ostnáče šikmo dovnitř, tak tak to udělat, ale z nízkého pletiva tak, aby bylo šikmo nahoru a on už nedoskočil.

Ohodnoceno: 2x

Od: pt®
Datum: 01.12.12 20:35

Na skříňku jedině truhlík s hlínou a kameny. nebo dát do země dva kůly a na ně přibít vysokou desku, jako Tabuli ve škole. - pt

Datum: 01.12.12 20:40

Moc díky za oba názory, zítra zvážíme co vybereme. Akorát jsem moc nepochopila bedýnku s kameny a hlínou.

Datum: 01.12.12 20:47

Myslela jsem truhlík na kytky. Třeba ještě truhlík zespodu přilepit ke stříšce a naplnit kameny a zeminou. V létě klidně vysadit kytky a na zimu zapíchnout chvojí, tím se překážka zvýší.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 01.12.12 21:02

Aha, tak už chápu. To je estetičtější. Když to nebude fungovat, uděláme to dle rady č. 1. Ale když tam to chvojí dám delší, myslím že to bude ok. Super nápad, díky.

Datum: 01.12.12 21:15

My to právě řešili truhlíkem s kytkama, když náš psík za mlada, dokázal zídku přeskočit. - pt

Od: viky®
Datum: 01.12.12 21:19

Dobrý den Haninka. Nahoru na skříňku, chce dát dva velké květináče, nasadit do každého smrček a je ozdoba na hodně roků. Pes tam rozhodně nebude skákat. Jen můj názor.

doplněno 01.12.12 21:22:

Pejsek, kterému bylo ubližováno a nyní se má dobře, tak má strach, aby jeho páníček se neztratil a on nezůstal zase sám. Proto chce jít tam, kam Vy.

Datum: 02.12.12 09:14

Dobrý den , můj LB taky zjistil . ýe 160 cm vysoký plot není pro něj překážka.:) Koupila jsem v Baumaxu 30 cm vysoký plůtek((dává se to kolem záhonu.). Přichitila jsem ho mezi stojky a ani to moc nedrží. Vyzkoušel jednou , plácnul sebou na zem a už to podruhé nezkoušel.Iva

doplněno 02.12.12 09:15:

přichytila *zed*

Ohodnoceno: 1x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.