Jak naučit psa chodit na wc ven?

Od: Datum: 15.12.10 10:29 odpovědí: 18 změna: 04.02.11 14:00

Dobrý den moudré hlavičky;)chtěla bych Vás poprosit o radu jak naučit 11 týdeního joršíra chodit aspoň na ručník přinejlepším jen ven.Bydlíme v bytě a máme koberce a na noc ho máme zavřeného v koupelně tak tam věčinou se vyčůrá na ručník ale jak běhá tak čůrá kdekoliv po bytě a to nemám na mysli tzv štěstíčko ale normální loužíčky.Dáváme mu najíst ráno a hnet pak sním jdeme kolem baráku ven pak dopoledne deme ve a na večer deeme ven.Jsem sním momentálně 24 hodin deně doma tak proto bych ho chtěla nějak naučit poslušnosti aby přítel nebyl nervozní:)A vůbec dá jse tak male štěně učit aby chdil čůrat ven?Předem děkuji za odpovědi*pusa*

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.12.10 10:34

Haničko, klikni na zvířata - psi - čurání a právě tam, v archívu najdeš spousty a spousty rad a zkušeností. *hej* #čurání+psů #1091*jasne*

Ohodnoceno: 2x

Od: marenka*
Datum: 15.12.10 10:52

Stručně, babkazov má pravdu, že si toho najdete o čůrání hromadu. ;) Ale když už jste celý den doma, berte ho každé 2-3 hodiny ven, i kdyby na 10 minutek. Když se doma vyčůrá, tak bez bití a nadávek říct, copak jsi to udělal, to nesmíš, jdeme ven. A tam, jakmile se vyčůrá, tak vytáhnout piškotek z kapsy a chválit až do nebes. Vykašlete se na lidi, co tomu řeknou, většina jich to pochopí. Já dělala vždycky hrozné divadlo, jéé, ty jsi hodný, šikovný, hladila a radovala se tak, že se radoval i pes - o to hlavně jde, aby sám měl radost z toho, co báječného se mu podařilo. A doma čůránky utřít tak, že pejsek je v tu chvíli vzduch. Vůbec ho nevidíte, nezajímá vás. To je pro něj největší trest. Ale dělala jsem to jenom při úklidu nehody, jak jsem uklidila, už jsme byli kámoši.

Přeji hodně úspěchů. Nebojte, to přijde. *placni*

Ohodnoceno: 2x

Od: jolinar*
Datum: 15.12.10 11:45

Souhlasím s příspěvky nahoře. Jen mi hlava nebere, to že zavřete malý miminko na noc do koupelny... to jako proč?

Ohodnoceno: 3x

Datum: 15.12.10 22:01

PO KAZDEM JIDLE A VZDY KDYZ SE VZBUDI HONEM S NIM VEN,STENAKA CURAJI VETSINOU V TUTO CHVILI.TIMTO SE VAM UCENI ZJEDNODUSI.SAMOZREJME CHVALIT A PAMLSKY.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 16.12.10 12:09

My jsme na dobu čůrání v bytě koberce odstranili, ale ne s každým kobercem to je tak jednoduché. Tak bych asoň natáhl igelit na nejfrekventovnějších místech.

Já vím že to není rada, jak štěně naučit ve, ale tyto rady jste dostala od jiných a ono to prostě chvíli trvá. Takže spíš rada, jak tu dobu přežít.

Od: marenka*
Datum: 16.12.10 12:39

Náš pes chodil na noviny, měli jsme jimi pokrytou většinu koberce. ;) Co je zvláštní, tak jsem musela hlídat, aby byli ihned vyměněné, protože na počůrané místo nikdy nešel podruhé. A to stačilo malinko.

Od: saraha
Datum: 19.12.10 14:04

Dobry den, rekla bych, ze je hlavne chyba take v tom, ze chodite velice malo casto s pejskem ven. Cetla jsem, ze stene vydrzi bez curani maximalne tolik, kolik je mu mesicu plus jedna, takze 3 mesicni 4 mesice. My mame prave ted 4 mesicni a musim rict, ze vydrzi vetsinou nejdele 3 hodiny. A je mozne, ze u mensiho psa je metabolismus rychlejsi, a tudiz vydrzi jeste mene.

U nas krome toho, ze pejsek ma obcas nejakou nehodu doma, je problem vykonat obe potreby jinde nez na zahrade. V te zime pejsek na prochazku moc nechce, ale i kdyz jdeme treba na hodinu nebo dve, stejne pak s nim musim skocit na zahradu, protoze pri prochazce nic. Jedeme o Vanocich s pejskem pryc na par dni a bojim se, ze budeme mit s timhle problem. Rikam si, ze kdyz uz nebude moct vydrzet, tak to proste nejak pujde, ale co kdyz se to nepovede a bude pak chodit doma - u navstevy. Nejaka rada? Nevim, jestli ma pocit, ze venku nesmi stejne jako doma, nebo proste se jen neciti dobre a je rozptylovan cizimi pachy.

Ohodnoceno: 0x

Od: saraha
Datum: 19.12.10 14:05

oprava: 3 mesicni 4 hodiny

Od: gargamel*
Datum: 26.12.10 10:11

"Tak malé štěně" se má učit chodit ven, není dobré si pořizovat pejska, když se mu zpočátku nemůžu věnovat několokrát denně a vychovat ho k čistotě.

Váš přítel, pokud je nervozní - tak nemá rád zvířata. Štěně se musí učit, jak malé dítě. Když se vzbudí, jít s ním ven, když se vyčurá - pochválit. Když se nají - jít s ním ve, po vyčurání, vykakání - POCHVÁLIT! Já jsem štěňátka učila chodit ven co tři hodiny, i když nespali a nejedli. POKAŽDÉ SE MUSÍ POCHVÁLIT, stresovaného psa 4 měsíčního ze špatných rukou jsem naučila během 10 dnů

čistotnosti. Když se mu to povedlo doma , NIKDY JSEM JEJ NETRESTALA, ale HNED JSEM JEJ VZALA VEN, aby věděl, kde se to dělá.

Štěně chce plno trpělivosti a lásky. Opakování je matkou moudrosti a jen opakováním s krátkým časovým rozmezím, jej naučíte, co má dělat. A hlavně žádné zastrašování, křičení a bití!

Od: ondrovka
Datum: 03.02.11 17:49

Krásně napsáno,naprosto souhlasím.Mě se to také povedlo za deset dní.Takhle se to prostě musí dělat.

Od: chimera*
Datum: 17.01.11 20:06

11 tydenni stene jorka cura casto, NE JEN 3 KRAT ZA DEN,mam 6 mesicni holku,ze zacatku curala kde se ji chtelo,tak jsem ji vzala,dala na chodbu a pustila ji az se vycurala a moc chvalila a uz chodi curat jen na chodbu, tam kde neni koberec.Obcas se stane,ze udela jen malinkou louzicku mimo chodbu a staci jen zvysit hlas a uz vi,ze udelala neco co nemela.Nikdy bych ji nebila,pak se pejsek boji.Ted chodi i v noci curat na chodbu.Pokud jste si porizovala pejska,tak jste s tim musela pocitat,ze pejsek se hned nenauci curat tam kde nema.A zavirani stenete na noc do koupelny? Tak proc teda jste si porizovala pejska,to nechapu.Ta moje chlupata holka spi v se mnou v posteli, papa se mnou,*cteni*se mnou,a ma se mnou svatou *modla*trpelivost a ja sni.

Od: jvsl*
Datum: 28.01.11 10:24

Taky zaleží na iteligenci psa psa. Znamej má dalmatina a má furt problémy. Příjde zvenčí a pas se mu hned vy... do postele nebo na gauč. My máme Leona. Teď je už velkej a je teda venku. Ale ze začátku jsme ho měli doma, asi tři měsíce a celkem bez problémů. Asi snad pětkrát se vyčůral, ale hovínko žadný. Zlatej pejsek. Vlastně fenka. Ale určitě to chce chodit častěji ven. Vždyť je to mimino. To si taky ucvrnkne do kalhot kdy se mu zachce.

Datum: 28.01.11 11:22

Nooo, já bych zas až tak nesouhlasila, že záleží na inteligenci psa, jestli bude čurat doma nebo venku. Záleží na jeho postavení ve smečce, respektu rodinného a svého území, v tom, zda jsme měli čas, vyběhnout s ním ven, zda jsme se naučili "číst" jeho signály, že volá ven a na ještě pár věcech, které nemohu jen tak vysypat z rukávu. ;) Můj první pes, nesmírně tvrdohlavý kníráček, nečural ani v kempu, kde jsme často se stanem a pak s přívěsem pobývali. Ale muselo se mu to hned první den "vysvětlit". A pak volal, aby někdo s ním šel ven, ikdyž nebyl uvázaný. A když jsme neslyšeli nebo neviděli, odběhl na chvíli sám mimo kemp.*jasne*žádný pes se doma nevyčural, nevykakal od svých 6 měsíců. Kromě průjmu z otravy nebo jiného opravdového zdravotního problému. *placni*

Datum: 28.01.11 16:26

Ctela jsem se zeptat jak pisete o tom postaveni ve smecce? Ja mam dve jorksirkx matku s dcerou,Jsou jiz naucene chodit curat vem a kdyz jsme dlouho v praci tak na plenu,ale obcas se stane ze se ta starsi -matka vycura na pohovku,jsme z toho uz dosti nestastna anevim pro to dela?Muzete mi nejak poradit cim by to mohlo byt? Protoze si myslim ze to jiz zacina delat i ta mala*zed*

Datum: 28.01.11 16:48

Mám taky jorkšírku. A není to tak dávno, co jsme si užívali doslova terror.

Naše Kiki čurala na sedačku, do postele, atd. Při odchodu štěkala... A jak jsem ji to odnaučila?

Jednoduše: Dala jsem jí poslední místo v naší rodině. Tj. já jsem velitel a ona podřízená. Půjdeme si hrát když chci já a ne ona, jíst dostane až poslední...atd. Takže nazváno a podtrženo: Jsem jí změnila to postavení ve smečce...je poslední a ne první a to je dooost velký rozdíl. protože pes je smečkové zvíře, a ve smečce si nejsou nikdy dva rovni.

Prostě předtím měla moooc velká privilegia, a využívala je tak, že si myslela, že se kolem ní točí svět, a je vše její.

Zatrahla jsem spaní v posteli, pobyt na sedačce, atd. Přidělila jí místo v předsíni, kde má pelech. Nedovolí si mi už vlézt kam nemá, protože už pochopila že je to moje, a ne její a že si to budu tvrdě a nekompromisně bránit. Musela vždy jít dolů a na místo, tam kam patří.

začala jsem s ní cvičit, takže umí sedni, lehni, pac, válí sudy, panáčkuje. Dneska někdy dostane za odměnu pamlsek, někdy pohlazení a někdy nic.

Takže jsme se zbavili i toho, že se schválně počurala nám na truc. To bylo v době privilegií, a protěžování. Dneska mi to neudělá, a vydrží sama doma i 8 hodin.

Takže pokud je dospělý pes, tak odbourat neřesti a rozmazlování, pokud je to štěnátko, tak má na to právo, ale musí se to učit. Já chodila s Kiki ven i na plínku. Dneska řeknu jdeme čůrat a ví, co má dělat, a udělá to.

No tak hodně štěstí. kdyby jste potřebovala, napište...Doufám, že moje rady pomohou.

A přesto nás miluje a neumí být bez nás.

doplněno 28.01.11 16:56:

Ještě dopíšu: dělala nám například i to, že jsem se šla koupat a ona udělala za dveřmi loužičku. proč? No zavřela jsem dveře a neměla přehled, takže pomsta.

Tak jsem se začala zavírat ( v pokoji, na záchodě, v koupelně a ji zkrátka nebrat do party). Prostě ted chci být sama, a ty na tom nic nezměníš, a nic si nevyvzdurej. Maximálně na prdel novinama.Proto už mi loužičky nedělá.

Je to prostě o výchově, a odpovědnosti a o přístupu. Svou Kiki miluju, prožíváme krásné a veselé chvíle, někdy i ten průšvih, a občas se i zlobím, ale i přesto, že ji milujeme a inklinuje k nám.

doplněno 28.01.11 17:06:

Dopnění 2. já se přehlídla: jí je 11 měsíců, takže štěně. Doporučuji chodit ven 2-3 hodiny. Po jídle a po hře. A jestli můžu poradit, tak ji už učte být samotná doma. Ze začátku na 5 minut, a prodlužovat ( rady jsou všude na internetu ) Já to nevěděla, a neučila jsem to Kiki pak demolovala byt. Dneska to už umí, ví že se vrátíme, a je v pohodě. ale učilo se to hůř a dýl, než kdyžby byla štěňátko.

Toto je taky z mé zkušenosti, taky jsem byla s ní stále celodenně doma.

Ohodnoceno: 6x

Datum: 04.02.11 13:42

zuhud *palec**hej**palec*Skvělé, konečně někdo odhalil jádro pudla! V tom to přesně je! Jste úžaná a umíte to. ;) V 11 ti měsících je to dospělá čubinka. Po prvním hárání je to ještě trošičku jako puberta-poděs, u některé. Ale už to dávno není štěňátko! CCa v půl roce už fungují držáky a záleží na páníčcích, co pejsky naučí. Oni už udržet umí! Malé rasy dospívají dřív než velké rasy a molosům to ještě chvilku navíc trvá.:DA zuhud, řekněte, že se psinečka cítí i jistější a je vyrovnanější, než když šéfovala. Že je to tak? A šlo to bez řevu, stačil jen zostřit hlas. Zvyšovat často decibely, nebylo nutné. *jasne*To vaše povídání si uložím do oblíbených a každý zmatený dotaz na čurání, budu odkazovat na vaše povídání.*jasne*

doplněno 04.02.11 13:44:

A trošku to odlehčíme

Od: georges*
Datum: 28.01.11 16:30

Na to bych měl obrázkový návod:

Od: buss
Datum: 04.02.11 14:00

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.