Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Jak dlouho přidávat přípravky na léčení ryb?

Od: lenkab* odpovědí: 1 změna:

Dobrý den, mám dotaz ohledně léčení rybiček. U několika ryb - začalo to u platy coral (spláchnuta do záchodu), dále paví očko a mečovka - se objevil bílý povlak jako plíseň a ocasní ploutev se jí zkracovala (podle knížečky sera rádce možná hniloba ploutví nebo ozpadající se ploutve) nebo podle popisu: barva kůže se mění na šedivou či mléčnou (může to být ten bílý povlak?), u dlouhoploutvých ryb se ploutve třepí, ryby mají stažené ploutve - vše odpovídá, pouze jeden čichavec perleťový měl pouze roztřepenou ploutev pod řitním otvorem. Paní ve zverimexu nám dala Dajana FMC, druhý den po aplikaci mečovka bez povlaku, jen skoro úplně rozpadlé ploutve na spodní části břicha a paví očko má po těle nejspíš pozůstatky povlaku v podobě bílých teček a ocasní ploutev je stále polorozpadlá (vypadá to jakoby okousané, ale není). Na přípravku FMC je ale pouze dávkování, tak nevím, jak dlouho a jak často ho dávat. Po aplikaci se má vyměnit polovina vody a přidat START (také jen dávkování) a BIOFILTR (dávkování a přidat 1xtýdně, ale ne jak dlouho), oba mám koupené. Poradíte, jak často a jak dlouho tyto přípravky dávat? Spěchá! Mockrát děkuji za odpovědi.

 

 

1 odpověď na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

kato*
hodnocení

0x
akvastranky.com/... 04.11.10 20:01:Léčba: - zvýšení teploty vody přibližně na 31 C, - osolení vody kuchyňskou solí (cca 3 dkg na 100 l vody), - léčiva určená přímo k likvidaci tohoto parazita (existuje riziko úhynu krunýřovců, kteří jsou na chemii v akváriu poměrně hákliví) Léčba by měla trvat přibližně 2 týdny a po dobu jejího trvání je třeba odstavit filtr (odfiltroval by z vody část léčiv) a zajistit dostatečné provzdušnění vody vzduchovacím motorkem. V průběhu léčby a je třeba pravidelně obměňovat 25 - 30 % vody. Po jejím ukončení jednorázová výměna 40 % vody a před opětovným zapojením filtrace desinfekce filtračních médií. Jedinou možnou prevencí je dodržování alespoň třítýdenní karantény u nových ryb a samozřejmě kvalitní péče o akvárium, protože jinak zdravé a spokojené ryby se s každou nákazou i následnou léčbou vypořádávají lépe

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]