Plemeno pejska na zahradu

Od: Datum: 27.11.12 22:16 odpovědí: 21 změna: 29.04.15 10:04

Ahojte, potřebovala bych radu, jaké plemeno pejska by se hodila na zahradu, pouze s boudou nebo altanem, nesměl by být doma. Přes zimu by byl taky venku, takže nějakého s dlouhou srstí aby nám nezmrzl ;). Mělo by být větší, asi jako rotvajler nebo dalmatin. A mohli by jste poslat nějaké odkazy na povely, abych ho mohla učit a daly by se nějak vyrobit překážky pro psy doma? Moc děkuji za odpovědi... wolf-lucy


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.11.12 22:31
avatar
Psi kteří jsou od malička zvyklí na boudu se se zimou ve slušné boudě vyrovnají. My máme venku celoročně rotwailera. Nestane se že by se za mrazů cpal do baráku. Horší je že kdybyste si štěně přivezla teď tak ho určitě budete mít nějakou dobu doma a dávat ho ven do boudy v únoru když bude zvyklé na teplý odchov, to by así nebylo dobré
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.11.12 22:50
avatar
Vzhledem k tomu že se ptáte jak začít s výchovou a povely tak musím ale prohlásit že rotwailer není plemeno pro vás. To je pro začátečníka moc velké sousto. Bez problémů zvládnete labradora nebo nějaké podobně klidné plemeno.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: wolflucy
Datum: 28.11.12 15:44

No.. rotvajlera bych právě nechtěla, i přes výcvik bude víš reagovat na maso a násilí a to vím z vlastní zkušenosti.. ;)

Od: kreativ
Datum: 27.11.12 22:45

A co třeba Bernský salašnický pes? Na výchovu náročný není, snadno se naučí povely a přitom je velký, takže v cizích lidech může budit respekt. Má vysoce vyvinuté osrstění, a proto je i v zimě nejšťastnější ve sněhu.
Odkaz na základní povely např. http://www.muj-pes.cz/vychova…cvik/zakladni-povely-235.html .. nicméně doporučuji navštívit alespoň párkrát cvičák ať se pes socializuje a navíc tam vám celkově nejlépe poradí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 27.11.12 22:46
avatar

Asi nějaké ovčácké plemeno, chcete mít kamaráda nebo hlídače?

Většina pejsků. kteří jsou venku i přes léto se plynule připraví na zimu, stačí trošku zateplená boudička, ani severské plemeno nesmíte mít v bytě a na vánoce ho vyhodit do mrazu - organismus není zvyklý...

Odkazy na povely - jak si pesana naučíte tak bude fungovat, povely jako "táhni", "zmiz" "chcípni", "vypadni" vůbec neodsuzuji, jde především o to, aby pesan povel pochopil a splnil.

Překážky pro psy doma - nějak jsem nepochopil - chcete pejskovi mechanicky zabránit vstupu "někam" nebo doma chcete cvičit agility? ;)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: wolflucy
Datum: 28.11.12 15:47

Ano, ty agility.. Hledala jsem návody na internetu, ale nezdá se mi vyrobit z tvrdého plechu skok. Mohl by se o to zranit.. :)

Od: nicozjb*
Datum: 27.11.12 23:13
Zkuste klasiku německého ovčáka a opravdu naberte směr cvičák nemyslím to nijak špatně ale takto velkého psa opravdu musíte ovládat jinak by jste mohla brzo skončit v novinách .
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 27.11.12 23:19
avatar

Německého ne, to už je dneska přešlechtěný "blbec", spíš bych z vlastní zkušenosti doporučil Americko-kanadského bílého ovčáka, dneska je to označená jako Švýcar, kvůli debilním pejskařským předpisům...

Ten kanaďan (švýcar) je spíš kamarád než hlídač, ale venku může být celoročně...

Je jen na Vašem výběru, opravdu netuším co od pesana budete chtít...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.11.12 23:39
avatar
jestli se psovi máte čas věnovat pravidelně tak mezi nejpopulárnější plemena dneska patří border kolie. Patří mezi psy co do inteligence do naprosté špičky takže ani začátečník na ních moc nedokáže pokazit.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 28.11.12 00:50
avatar

Netuším proč odpovídate mně a ne tazatelce, nicméně Vámi doporučovaná rasa není ideální na zahradu...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.11.12 07:21
avatar

Borderku? Na zahradu ani omylem. Je to pracovní pes, který musí stále vyvíjet činnost. Sám na zahradě by zešílel.*hej*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: wolflucy
Datum: 28.11.12 15:46

No, stačil by mi pes tak napolovic na hlídání ale i dobrého kamaráda, s cvičením psů zkušenost mám, ale dělám to tak po svém. Ztaím moje metoda fungovala u všech psů a neměla špatnou odezvu.. ;)

Od: michi*
Datum: 30.11.12 15:42

Já mám 2 chodské psy a rotwailerku, a jsou i bytoví i venkovní a chodský pes je úžasný kamarád a moji jsou i dobří hlídači a milujou sníh. Jsou nenároční a delší srst není tak náročná na údržbu. Já je občas vyčesu jen tak letecky a 2krát do roka je vyčešu pořádně a jsou pořád krásní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: michi*
Datum: 30.11.12 15:43

přidávám foto

Ohodnoceno: 2x
 
Od: dolphin*
Datum: 01.12.12 16:25

Německý ovčák je vhodný na zahradu a je to velmi učenlivý pejsek, pokud mužu doporučit vemte si pejska z utulku.Jsou oddaní vděční a uděláte dobrou věc :) Na zimu určitě ocení teplo domova.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: brieee*
Datum: 04.12.12 21:03

Ahoj, z vlastní zkušenosti ti můžu doporučit Labradorského retrívra. My máme fenku venku celoročněa zimu přečkává v klidu ;), akorát jí na zimu zhoustne srst. Nemyslím si že by pes nutně musel mít dlouhou srst aby nezmrzl :) . Tohle plemeno je velmi učenlivé a je vhodné pro začátečníky. Akorát pozor, labradorský retrívr je lovecké plemeno, takže s oblibou na procházkách budou hrabat ... ale zas na druhou stranu, toto plemeno miluje vodu a plavání.

Jak už tu psali ostatní i já bych doporučila alespoň pár lekcí na cvičáku a potom, pokud vás to začne bavit můžete tam zůstat chodit pravidelně. Je to vhodné, pes se tam snaučí chovat mezi lidmi a ostatními psy, trenéři ti poradí různé tipy které jinak třeba ani nenajdeš a nebo třeba kvůli agility, které si myslím že by také bylo lepší neučit jen tak doma, ale pod dozorem někoho kdy ti to lépe vysvětlí a popřípadě ti ukáže jakou chybu tvůj pejsek dělá, :) ... některé ty odkazy:

. http://www.cz-pes.cz/literatura-ucebnice-poslusnost.php

. http://www.muj-pes.cz/vychova…cvik/zakladni-povely-235.html

. http://www.hafici.cz/clanky/vychova-a-vycvik-psa-1/

. http://www.muj-pes.cz/ - to myslím že je nel¨jlepší stránka, máš tu třeba i videa jak naučit povely na dogdancing, ..

a spousta dalších... myslím že ještě lepší by bylo kdyby sis koupila nebo půjčila nějakou knížku ( já to z knížek vždy lépe pochopím :D).

Já se svojí fenkou agility cvičím jak na cvičáku tak doma. Samozřejmě si můžeš překážky koupit, ale nemyslím že by se ti to vyplatilo :D, takže já se pro doma spokojím s překážkami, na kterých trénuju obraty a tak a na cvičáku máme, kladiny, proskoky, houpačky a tunely, ... Na nácvik proskoku ti postačí kruh hula hop,a na slalom, cokoli zapíchaného v zemi nebo slalom můžeš psa také učit jako slalom mezi nohama, což se pejskovi plést nebude a v budoucnosti by ti to pomohlo v dogdancingu a na skok do dálky můžeš dát prostě nějaké věci za sebe (třeba špalky, nebo klacky na nějaké cihle, ...), ... Ale každopádně bych ti doporučila nejdřív to agility u někoho nebo na cvičáku zkusit, jestli tě to a tvého pejska vůbec bude bavit... ;) Pokud zjistíž že jo, tak já mám ty překážky udělané takhle

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trixie*
Datum: 17.12.12 16:46
My doma máme Německou dogu s jsou to úžasný Pes :) doporučuji
Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 17.12.12 16:49
avatar

Trixie, dogu máte na zahradě? Do domu nesmí? Fááákt? :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: loveanimals*
Datum: 28.04.15 18:35

Bernský salašnický :) .. Za dva měsíce si ho budeme pořizovat:).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.04.15 06:51
avatar

http://www.poradte.cz/zvirata…-jmeno-pro-fenku-bernaka.html Jaqk se bude jmenovat? Těšíš se moc, že?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: loveanimals*
Datum: 29.04.15 10:04

Ano moc!:).. Tak nakonec jsme vybrali jméno Terry ( Terrynka) .. Manželovi se líbí, dceři taky, tak už není o čem přemýšlet :) .

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.