Pes dělá naschvály

Od: Datum: 07.01.14 15:49 odpovědí: 19 změna: 28.02.14 00:44

Dobrý den, můžete mi někdo prosím poradit? Mám půlroční fenku a dělá mi naschvály. Vleze mi do postele a když jí vyšoupnu z ní tak se naschvál vykadí přitom byla venku nebo když doma nikdo není (třeba jen na půl hodiny) tak si otevře skřín a všechno vytahá a roztrhá a k tomu i vykadí a vyčůrá prostě udělá největší bordel . Tak jí v tom vymáchám čumák a dám novinama přes prdel a nezabírá. Umí si taky otevřít dvěře od záchodu a rozkouše všechny taoleťáky. A když jsem šla jednou pro nákup do auta před barák tak byla v bytě sama na 5minut a už zase dělala bordel. Prostě když doma nikdo není tak naschvál udělá bordel i když vše schovám do ostatních pokojů a zavřu dveře, ale vždycky si něco najde. Nemůžu mít nic na stole nebo na okně aby to nerozkousala. A přitom má všechno u sebe- vodu, jídlo i hračky--> a nepřestane to dělat.
Prosím poraďte, jsem zoufala a nevím si už rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: susenka*
Datum: 07.01.14 15:55

donek - Co máte za rasu? Největší problém je v tom, že jí mácháte čumák v jejích exkrementech a mlátíte jí novinami, když už neví za co to je..

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kami95
Datum: 07.01.14 15:56

Jen chce vaši pozronost a lásku..myslím, že z toho vyroste, a když si s ní budete hrát a utaháte ji, tak bude třeba i unavená a tata dělat nebude..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.14 19:37
avatar

Tohle zrovna můj pes nedělá, ale řadu naschválů ano. Venku ho doslova utahám, přijde domů a chce si hrát, házet míčkem apod., když nechci, tak vyvádí. Takže taky nevím, co s ním. On mimo noci nepotřebuje spát, je pořád v akci, a to má 3 kg

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.14 15:59
avatar

Máte velký problém! Pes se dožaduje pozornosti, které se mu asi po nějaký čas dostávalo. Veškeré trestání je nyní k ničemu, pes jeho význam nechápe a chápat nebude. Půlroční fenka jakékoliv rasy není ještě zcela schopna chápat dvounoháky... to, že dělá nepořádek, je u štěňat běžné a je tomu opravdu třeba předcházet tím, že psindě nedáte šanci cokoliv ničit. Naopak jí poskytněte věci, které nepotřebujete (pozor, NE boty!), štěně se prostě potřebuje zbavovat přebytečné energie a současně se zabavit. Věnujte mu co nejvíce času a hlavně trpělivosti. Netrestejte! Stačí používat hlas, jehož melodii či prostě tón psi bezpečně vycítí... Hodně štěstí! *palec*

Ohodnoceno: 4x
 
Od: naoko
Datum: 07.01.14 16:04

Nudí se, potřebujete abyste se jí víc věnovala. Chce přitáhnout vaš pozornost na sebe. Pravidelně - hry a odpočinek. Pes nezná lidskou emoci - dělat naschvály. To jen vy si to špatně vykládáte.

Jesli ji exrementch mácháte čumák tak bych vám ten váš v tom vmáchala hned 2x !

avatar
Upozornění od sys strejc 07. 01. 2014 16:11:58
Ale no taaak... k čemu je ta agrese?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mmmooo
Datum: 07.01.14 16:54

Náš pes je naučený na kadění venku, a když se tedy vyprázdní uvnitř, vymácháme mu v tom čumák také. Nevím, co je na tom špatného.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kami95
Datum: 07.01.14 17:04

A myslíte si, že ten pes může rozhodnout, kdy se mu bude nebo nebude chtít na záchod? Co když třeba chytne průjem? Vám se to nestává? Máte taky nastavené že tehdy a tehdy jdete na záchod a jindy prostě máte smůlu? A co v noci?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.14 17:11
avatar

Proč si myslíte, že pes má takovou logiku, že si dá dohromady máchání čumáku a výprask s tím, že to nemá dělat? Taky logika! *plac* Začala jsem si uvědomovat, že čím více člověk nějakého tvora miluje, tím promyšlenější a krutější tresty na něho vymýšlí. *plac* Tazateli doporučím, ať si něco pohledá a přečte o úzkosti ze separace u psa.

doplněno 08.01.14 07:09:

naoko, já si myslím, že to moje povídání nebylo určeno vám, ale někomu, kdo tvrdil, že vymáchání a výprask novinami není nic hrozného, že to dělá taky a že ty pitomé cancy sysel vymazal. Koukněte na seznam odpovědí. Ta moje odpověď je řazena za Kami, ale přesně lícuje, není uskočená, jak by měla být. Něco mezi tím chybí. Moje chyba, měla jsem napsat, komu je odpověď určená. Myslím si, že štěkáte na špatný strom. :-D Navíc, k oblíbenosti mám moc daleko, ale i tak mi nešlapejte, prosím, na kuří oka. Říkám pouze své názory.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: naoko
Datum: 08.01.14 11:50

babkazov, tazatelce jsem odpověděla v 16:04 a pak strýci v 17:27, když mě označil za agresívní, protože jsem tazatelce mj. napsala, že bych jí vymáchala 2x. A za tím si stojím. A ta odpověď je odskočená, nepatřila vám ale strýci.

Pokud si někdo pořídí psa a domnívá se, že je to jen plyšová hračka, či že pes je přesně tak inteligentní jako psi z filmu, tak se hluboce mýlí. A stačilo by si bývalo pořídit a přečít před koupí psa alespoň jednu jedinou knížku o psech.

Nevím co kdo odmazal nebo co tady chybí. Nic z mých dvou odpovědí nepatřilo vám. Neštěkám a už vůbec ne na vás.

Takovéhle moderování (nějaké odmazávání, aby text zratil úplně smysl, nebo neustálé nesmyslné napomínání) a na druhou stranu označování mě v diskuzích za potrefenou husu, neinteligentní diskutérku atd. , názory některých zdejšíc stálic , že neregistrovaní jsou slabší duchem , tak to akorát napomáhá k tomu aby si někteří slaší jedinci navykli mít naprosto stejný názor a postoj , který tady prezentují někteří, jak já říkám oblíbenci.

Přesně to jsem si troufla asi před dvěma dny nerespektovat v diskuzi týkající se jedné těhotné paní co by chtěla aby se o ní a jejího manžela staral stát. Dovolila jsem si nehoráznost - nelitovala jsem jí a v diskuzi jsem oponovala. Tedy byla jen otázka času kdy na mě přijde odněkud další sprdunk, příležitost se našla okamžitě v této diskuzi o psovi. Vůbec mě to nepřekvapilo . To kuří oko fakt nebylo vaše .

Toť vše, nejde mě tady už asi měsíc nic kopírvat nebo vkládat, jinak bych sem dala odkaz a zbytečně to tady nezahlcovala. Možná to stejně všechno někdo odmaže, patrně zůstane pak je to, že jsem agresívní. Protože se tohle moje vysvětlení vám babkazov se netýká zdejšího téma :- ). Nebylo by to poprvé... I takhle se dá tvořit "veřejné mínění". Mějte se hezky, z mé strany vše OK..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.14 11:57
avatar

Hlavně to, že to pes nepochopí. V nejlepším případě si bude myslet, že chcete, aby ten exkrement sežral.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: naoko
Datum: 07.01.14 17:27

Zřejmě máte na mysli agresi tazatelky. Tedy měl byste mít.

Tady vám píše jak zachází se psem. Mlátí ho přes prdel - její slova- když se pes vyčůrá a vykadí tak mu v tom vymáchá čumák - její slova.

Tak se prosím nenavážejte do mě . Chápu, že když tady místním oblíbencům občas šlápnu na kuří oko a tak je pak každá příležitost k okřikování dobrá, že.

Zaplať bůh, že už nový OZ myslí na zvířata. Někteří lidé by si psa vůbec neměli pořizovat. Tahle paní patří zjevně mezi ně.

Takhle traumatizovat štěně ! Tak ať si to paní představí, že by jí to dělala její máma když jí samotnou učila chodit na nočník. Tenkrát

totiž neměla svoje IQ vyšší než má dneska její štěně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kami95
Datum: 07.01.14 18:20

Tak novinama po prdeli to zas taková hrůza není..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.14 08:44
avatar
Nevim co je na tom tak divneho? Rada kotat se na vesnicich uci na zachod uplne stejnym zpusobem. A zabira to !
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.14 18:48
avatar

půlroční štěně Vám zcela jistě naschvály nedělá . Takhle přemýšlet neumí.Nestačí mu jídlo , voda a hračky , chce pozornost , chce si s Vámi hrát,popisujete co dělá pes , ale nepíšete co děláte Vy (kromě těch naprosto zbytečných a nepatřičnýchh trestů). Štěně vám roste a už neprospí dvě třetiny dne . Je potřeba mu dát dostatek pohybu a k tomu nějaké podněty pro rozvoj mozku. Hry , cvičení , psí školka ap. nepíšete jaké máte plemeno , ale v podstatě půlroční mimina jsou všechna zvídavá a zkouší jak na Vás , abyste se mu více věnoval.Vaše štěně si evidentně našlo způsob ,jak upoutat Vaši pozornost . ono neřeší jestli to co dělá je dobré nebo špatné , pro něj je důležité , že se mu věnujete. A to máchání čumáku v extrementech je pro něj jen Vaše hloupá hra, ale pořád hra která začíná honičkou a končí mácháním čumáku v exkrementech ( mimochodem , to mu pak ten čumák zase celý umýváte?) celé jsem to tady popsala jen aby jste si uvědomila , že ta chyba není ve štěněti , to je ještě ve věku , kdy cokoli uděláte bude pro něj vodítkem pro jeho další vývoj a výchovu .Zatím je ještě poddajné a tvárné , takže je na Vás , zda zněj vychováte poslušného a hodného psíka. Přeji Vám i Vašemu štěndu spoustu báječných let bez křiku a trestů.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.01.14 20:58
avatar

No tuším máte problém se sebou. Jak to máte třeba s tou postelí? Může tam? Nebo nesmí nikdy? Protože pokud někdy může a někdy ji vyhodíte, nechápe co se děje. Váš pes nemá asi žádný řád a mantilely. Cvičíte s ním? Co je to za plemeno? Jakým způsobem jste učila psa samotě? Jak vidíte máchání čumáku ve výkalech nepomáhá, spíš naopak, pes vám nebude věřit, je to potupné.

Najděte si něco o separační úzkosti u psů. Jste na nejlepší cestě do průseru pokud nezačnete hned něco dělat. Osobně doporučuji koupit klec, dát tam feně pelech a vždy pokud bude zralá jít spát, ji tam na zavřít. A na chvíli i během dne a hlavně v době kdy půjdete pryč, pes musí být vyvenčený a mít v kleci vodu. Pokud možno ať tam spí i v noci, postel a nejlépe i ložnice je zakázané místo. Musí si zvyknout na to, že samota neznamená žádnou hrůzu, že se vrátíte. Po čase můžete dát klec pryč, není to napořád. Ale jestli budete čekat, že to přejde, tak věřte, že nepřejde. Hrubě jste to zanedbala, ale ještě je čas na nápravu, ale je důležitá důslednost a trpělivost.

doplněno 07.01.14 21:03:

To s klecí je řešení, pokud nemáte možnost ji zavřít v mísnosti za které se nedostane a kde nemůže nic vyvést, pokud takovou možnost nemáte, může dojít i na el. kabely a to bude rychle vyřešené... :(

doplněno 07.01.14 21:14:

Zkuste počíst tady: http://www.hanazertova.cz/tag/separacni-uzkost/ jsou tam různé situace a řešení, třeba něco najdete...držím palce ať se podaří, ono je to opravdu ještě potrhlé štěndo.

Ohodnoceno: 2x
 

 

Datum: 07.01.14 23:00

Musím Vám napsat a zeptat se,proč jste si pořizovala pejska.Přečetla jste si ještě dříve,co takový tvor bude potřebovat,jaká je specifičnost té rasy psů,co budete mít?

Myslím,že jste příliš nedůsledná a -promiňte mi tu upřímnost- i vzteklá.Fenečka je ještě mladá,ale dá se to napravit,ale je to ve Vás:netrestejte ji nikdy "až potom".Takový pejsek neví,za co dostal trest,pokud něco opravdu provede,tak je potřeba hned novinami jej plácnout.Ale i Vy musíte vědět,že jen a jen důslednost,zvýšení hlasu,pokárání v ten okamžik,to je účinnější.Jestli zlobí s ničením věcí,když nejste doma,nebo pod.,tak to je tím,že nemá co dělat,že ani nemá v sobě ještě naučeno,že tohle smí a tohle nesmí.K tomu ji ale musíte vést,velmi,opakuji VELMI důsledně,a věnovat se jí.Přečtěte si nějakou knihu o výchově pejsků,nebo zde na internetu,návody najdete určitě,jak na to.Ale nedělejte jí to,abyste jí vymáchla čumák v exkrementu.Vždyť Vy to jste,kdo jí bude muset ten čumák umýt,ale také-když jdete ven,nepospíchejte hned domů,může se vyprazdňovat i vícekrát.Určitě "naschvál" od ní není,když to udělá doma.Tomu nevěřte.To může udělat tehdy,když není vyvenčena a prostě tu potřebu už nevydrží a stane se to.

Nezlobte se na mne,chci Vám poradit a věřím,že když změníte své chování k fenečce,když budete důsledná,že sama uvidíte,že ji dokážete vychovat tak,jak si představujete.S.

doplněno 07.01.14 23:08:

Ještě dodatek:

v minulosti bylo posvátné,že zvířata musela dostat žrádlo i jiné zabezpečení/podestýlka apod./ vždy jako první,dříve,než hospodář.To se myslí na venkově.Ale taktéž je potřeba i když máme nějaké zvířátko doma-tedy v tomto případě psa:nejdříve jeho zabezpečit,vyvenčit a potom teprve dělat ostatní věci co je potřeba atd.To platí např. tehdy,když přijdeme domů z práce apod.Nikdy ne opačně.S.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: blabolinka
Datum: 27.01.14 20:23

Na psa plati jedine, metoda cukru a bice. Ale trest musi byt rychly, jednoznacny a hlavne v momente, kdy dela neco nedovoleneho. Pet minut potom nema cenu psa trestat. A naopak, kdyz se vam pejsek vycura na travnik, tak pochvalit, pohladit a dat odmenu. Doma bych ji v tom cumak nemachala. Ale normalne ji k tomu přitahla za kuzi na krku a trochu s ni zatrast a rict fuj. Psa samote musite ucite postupne, pomahaji interaktivni hracky nacpane pamlsky. Zprvu je nejlepsi odejit na minutku na chodbu a kdyz je pes zticha prijit, pochvalit, dat odmenu, kdyz knuci a skrabe na dvere, tak nic. postupne dobu odchodu prodluzovat... a to same trenovat i venku. proste vzdycky je nutno chvalit, kdyz se ji neco povede. a tim, ze se psik obcas pusti do postele, kde vy spite mu davate najevo, ze ste na stejne urovni, coz nejste, pes by v posteli nemel co delat. nikdy. ma svuj pelisek.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tarantel*
Datum: 28.01.14 11:59

Doporučila bych zadavatelce přenést tento dotaz na nějakou opravdu kynologickou diskuzi, protože toto je opravdu jedna perla za druhou...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hakunamatata
Datum: 28.02.14 00:44

Nase fena delala taky naschvaly, pokud ji nekdo vyhodil z postele a zavrel dvere, okamzite byla na chodbe louzicka. Kdyz byla sama doma, vlezla si na stul, na gauc, rozhryzala co ji pod hubu prislo. Ale preslo ji to, ted semtam rozzvejka kapesnicky papirovy nebo rulicku od toaletaku, ale spis ji to asi bavi. Nikdy jsme ji netrestali, ona je vubec hodne rozmazlena, ted tady lezi vedle me v posteli, nemam nikdy to srdce ji vyhodit nebo na ni rvat. Mame malyho knirace, takze to jde. Musite doufat, ze ji to prejde, mozna se ji prorezavaji zuby nebo neco podobneho. A vet neporadi?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.