Kocour kálí mimo WC-proč?

Od: Datum: 14.06.10 09:48 odpovědí: 50 změna: 22.09.16 15:54

Zdravím! Mám 14-ti měsíčního kocourka (jen v bytě) a už půl roku mi koná velkou potřebu vedle záchůdku. Už jsem vyzkoušela všechno možné - nový krytý záchod, pak 2 záchodky, jiné stelivo a nebo i velkou přepravku, protože jsem měla pocit, že je mu záchůdek malý. Nic z toho nepomohlo :( a mně to začíná velice trápit, protože tohle se nedá vydržet! Ze začátku s tím neměl problém, začlo to až po půl roce, co jsem si ho přinesla domů. Většinou to na něj přijde, když jsem na odchodu do práce a já tak nemám šanci ho při tom chytit. Akorát zastihnu, jak před tím lítá po bytě, skočí do záchůdku, hrabe a hrabe, a pak stejně vyskočí a udělá to vedle. Před 3 dny jsem ho nechala vykastrovat, protože už mi začal dělat loužičky po bytě. Doufala jsem, že ho to kálení přejde, ale dnes ráno mně čekalo opět překvapení *bum*Po uklizení jsem to místo postříkala "zákazovým sprejem", ale moc nevěřím, že to bude mít účinek - může to jít udělat někam jinam... Je to k nevydržení, už budu muset kvůli tomu měnit lino, protože než to stačím uklidit, zápach se do něj vsákne! Kocourka mám ráda, ale pokud bude tohle dělat dál, nebudu ho chtít. Ale ono se to říká ... kam ho dát a komu? *plac*Prosím o radu, jestli s tím máte někdo tuhle nemilou zkušenost .. Eva

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: kohout*
Datum: 14.06.10 11:12

A nemá pročůrané stelivo,když to udělá? Naše kočky,když mají už moc pročůrané stelivo jdou jinam.Jedna čůrá do sprcháče či do umyvadla a druhá na rohožky a předložky v koupelně.

Ohodnoceno: 0x

Od: evicka*
Datum: 14.06.10 12:45

Snažím se mu záchod čistit 2x denně. Vypozorovala jsem, že to udělal, i když měl před tím úplně nové a čisté stelivo. Ještě se v tom rád válí, když to má nové, ale na velkou tam prostě nepůjde. Nedávno jsem koupila stelivo, které jsem mu dávala, když jsem měla kocoura první měsíce. To tam ten bobek udělal. Já měla takovou radost! *ua*Bohužel to bylo porpvé po těch 6 měsících a naposled! A pokud by byl tak náročnej, že bych chtěl před každým bobanem úplně čistý stelivo, pak si teda nedovedu představit, že bych mu to musela denně měnit - to se teda nedá .. hlavně taky finančně ..

Datum: 14.06.10 13:10

Tak v tom bude něco jiného.Zkusit se možná zeptat veterináře. Možná by mu pomohlo kdyby měl doma kámoše či kámošku. Ale aby Vám nekálely po bytě pak oba dva.*smich*

Datum: 14.06.10 13:52

Dalšího kocoura nebo kočku určitě neee, jeden bohatě stačí ;) Když jsem s ním byla na té kastraci, ptala jsem se na to veterináře, ale taky nevěděl, a říkal, že kocour je jinak v pořádku. Asi by to chtělo kočičího psychologa *nevi* A mně prášky na nervy *zed*

Datum: 14.06.10 17:01

Co je to za rasu?

Datum: 14.06.10 17:51

Moje zlobidlo - Leošek .. obyčejná kočka domácí :)

Od: windy
Datum: 18.06.14 06:50

Dobrý den, vím, že je Vaše otázka stará 4 roky a právě proto mě zajímá, jak vše s kocourkem dopadlo ! Mám stejný problém asi 14 dní a jsem z toho také na budku...Prosím jak to dopadlo? Vyléčil ho veterinář? Děkuji za odpověď, velmi mně to pomůže. Windy

Datum: 18.06.14 07:09

Windy, zadejte do modrého vyhledávacího okna - kočka a záchůdek. Tak se dostanete do archivu s velkou spoustou rad a nápadů. http://www.hanazertova.cz/ma-…ase-kocka-ten-spravny-zachod/ Musíte najít něco, co se kočce nelíbí. Něco, co jste v poslední době změnila. Když 4 roky byla bez problémů, něco se jí přestalo líbit. Najděte to a změňte.

Od: windy
Datum: 21.06.14 20:46

Dobrý večer, děkuji za radu, juknu na ty stránky, jen maličkost, já psala , že otázka té paní je stará 4 roky náš kocourek je 3 měsíční , tak jsem byla zvědavá jak vše s kocourkem té paní dopadlo

Datum: 22.09.16 15:54

Zdravím! Po letech jsem se vrátila, abych Vám řekla, jak to s kocourkem dopadlo. Asi tak další 2 roky nebyla žádná změna a boban byl denodenně mimo WC. Pak jednoho dne, kdy jsem kocoura léčila prášky po nějaké nemoci, se objevil boban ve stelivu a já už málem bouchala šampaňské *ua* Vydrželo to ale jen pár dní *zed* Někde jsem četla, že kocour, když ho něco bolí, kálí mimo WC, aby dal o sobě vědět, že není v pořádku. Spojila jsem si to s tím, že byl nemocný, ale po vyléčení se stejně všechno vrátilo do starých kolejí. V roce 2014 jsem se s kocourem přestěhovala k příteli, který má už 2 kočky. Nějakou dobu mu trvalo, než se srovnal, ale nakonec po těch x letech začal kálet do WC! *hej*Pár měsíců to bylo v pohodě (sem tam bylo něco mimo), ale nyní řeším stejný problém. Proč sakra! Vím, že můj kocour je dost plachý a bojácný. Pokud někdo máte podobné zkušenosti, moc prosím o radu.

Od: knopka*
Datum: 14.06.10 11:46

Zkuste jiné stelivo.

doplněno 14.06.10 11:47:

Omlouvám se,přehlídla jsem že jste to už zkoušela.

Od: hop®
Datum: 14.06.10 18:42

Nejsem znalec přes "kočičáky", ale myslím že kastrace se projeví až po delší době, a druhá věc je, že prý existuje stelivo, které prý svým aroma kočky přímo láká k vykonání potřeby. To je bohužel asi vše, co k tomu mohu říci...

Datum: 14.06.10 19:10

Děkuji za odpověď. Ani já nejsem "kočičí znalec" :) Zkusím být ještě chvíli trpělivá..

Datum: 14.06.10 19:22

Evi, tady jsem našla docela dobrý článek, a i ta diskuse pod tím by vám třeba pomohla ;)

http://www.miciny.cz/clanky/c…-moci-mimo-urcene-misto-6014/

Ohodnoceno: 2x

Datum: 14.06.10 21:28

Dobrý typ? Děkuji, Mařenko ;) Příspěvky k článku jsou zajímavé ... koukám, že v tom nejsem sama *ee*

Od: kejki
Datum: 15.06.10 13:30

Zápach po kastraci klesne asi po týdnu až deseti dnech. Problém je, že kočka chodí tam, kde to bobky cítí. Písek ze stavby je dost hustý, ale pořád tam chodí. Stelivo v domě je vůbec nezajímá. Zkuste tedy dát bobek záchůdku.

Datum: 16.06.10 07:05

Bohužel i to jsem zkoušela, ale jen pártkrát. Zkusím to znovu... Je fakt, že hovínko je často řídké, a tak mám spíš podezření, že se děje něco "uvnitř". Veterinář ale říkal, že je kocour v pořádku. Také jsem někde četla, že bych měla poslat hovínko na vyšetření. Nemáte s tím někdo zkušenost?

Datum: 16.06.10 13:29

Pokud je řídké, potřebuje vlákninu. Přilepšil jsem kočičákům masem a kočka dostala průjem, no měla mokré kalhoty. Veterinář doporučil dietu s vlákninou, aspoň než se to srovná. Ty Hils tedy sežral toulavý kocour, moje kočky to odmítly. Ale přitvrdil jsem v mlsnotách a mají granule, na které jsou zvyklé. Vet dal kočce injekci a ATB na srovnání, u vás by mohla pomoct úprava jídelníčku. A zkuste odpuzovač koček na daném místě. Měl jsem to v granulích a skutečně na ten záhon nechodily. Venku to omokne, ale v bytě s tím nebude problém. Existuje i sprej.

A přestože chápu, že toho máte dost, zvažte kočičákovi kamaráda. On se nudí a nehýbe a to není dobře.

Datum: 17.06.10 06:40

Můj kocour je docela vybíravý. Nejraději má kapsičky a konzervy, takže masíko má denně. Je docela hubený, tak se bojím teď začít s nějakou dietou. Můžete mi prosím poradit, co jiného kromě masa ještě dáváte svým kočičákům? Já mu dávám třeba uvařené vajíčko, jogurt, tvaroh a granule s příměsí trávy - speciálně pro bytové kočky.

Odpuzovací sprej jsem před pár dny vyzkoušela a nastříkala ho na místo, kam dělá bobek (záchůdek mám na WC). Sice ho to odradilo, ale potvora šel a udělal to v kuchyni! Hned jsem ho plácla, ale on si stejně kroutil ocasem a myslel si svoje ..

Vím, že by potřeboval kamaráda na hraní, ale na to nikdy nepřistoupím. Do bytu rozhodně ne .. Vlastně bych na to ani neměla peníze, protože táhnu nájem sama a jsem vůbec ráda, že mám na jídlo pro sebe i pro kočku. A ta spotřeba steliva .. jejej ..

Každý den experimentuju a zkouším, co by mohlo kocourovi vadit. Včera jsem nasypala do záchoda hodně steliva, protože mi napadlo, že ho třeba potřebuje víc. Míchám 2 steliva dohromady .. jedno obyčejné s voňavým. Bohužel to taky nevyšlo! Je to boj!

Datum: 16.06.10 13:35
Skočí do záchůdku, hrabe a hrabe, a pak stejně vyskočí
Jo to znám, Spartovi je taky 5cm málo. Musí toho být hodně. A pak vidím, jak venku dvakrát hrábne packou, bobek udělá vedle a pak ho lehce přihrne a díra vedle zůstane. Ale v bytě se poukouší celý obsah záchůdku navršit na hromadu, nebo ještě raději mne vyburcovat k otevření dveří.

Datum: 15.06.10 16:13

Od: tomh*
Datum: 15.06.10 18:39

Pozitiva kastrace se projeví až po 2 měsících. Vykastrovat jste ho měla již dříve. Jediné co mohu doporučit je pevný denní řád, používání stejné značky krmiva i steliva, vybírání exkrementů co nejdříve po vykonání potřeby. Myslím si, že to přestane..chce to trpělivost..

Datum: 16.06.10 07:10

Už to trvá půl roku a trpělivost dochází *uf*

Datum: 17.06.10 10:16

Dobrý den,já mám doma kočku,kocoura a kotě.Kočka dělá to samé co tady popisujete,ale nedělá to pravidelně.Zastávám názor,že prostě i zvířata jsou osobnosti,mají své chování atd.Babička když vidí,že to udělala kde neměla ji nechá k tomu přičichnout a pak dostane přes zadek.Hovínka se musí vybírat z kakáče do WC s tím se nedá nic dělat a hold kočky jsou čistotné.Je treba dát vrstvu až 7 cm toho steliva.Já používám takové ty bílo-modré kamínky catwish.Dcerka si půjčila knihu Život s kočkou od DeniseSeidlové a tedka ji "louská "babička - tak doporučuji,jsou tam zajimavé věci,koukněte aspon na ní v knihkupectví.Já zase neslyšela o tom spreji zákazovém,prosím napište mi o něm více /cenu,kde koupim a jak to funguje/Moc děkuji a přeji úspěchy at už "kočičák"Vás nezlobí a dělá Vám jen radost.je to totiž jak s dětmi a ty se na nočník učí pěkně dlooooooooho.

Datum: 17.06.10 21:17

Zdravím! Děkuji za odpověď a doporučení knížky .. určitě se po ní v knihkupectví podívám. Napíšu Vám něco o tom zákazovém spreji. Mám ho teprve týden, koupila jsem ho v chovatelských potřebách a stál cca 120Kč. Jmenuje se Katzen-Fernhalte, posílám i odkaz na něj - http://www.svetkocicek.cz/odp…impet-katzen-fernhalte-100-ml Ale jsou i jiné druhy a třeba i levnější. Já ho použila na místo, kam mi chodí dělat bobek (WC). Poprvé to účinek nemělo, podruhé jsem místo nastříkala silněji, a to už mu nevonělo ... jenomže potvora šel a udělal bobek v kuchyni. Takže si myslím, že na tohle to zrovna vhodné nebude. Na co to ale bude mít účinek, tak třeba na nábytek, který nějakým způsobem ničí, nebo na kytky. To ale potom pozor, abyste si nábytek či kytku sprejem nezničila. Doporučují přípravek nastříkat na hadr a položit na určité místo, nebo pak pro ochranu kytek namočit vatovou tyčinku do přípravku a zapíchnout do květináče. Zatím jsem ale nic takového nezkoušela, naštěstí aspoň tyhle věci mi kocour neničí *uf*

Jinak s těma kapsičkama máte pravdu, že má po nich kocour skoro až průjem. Akorát nevím, co jiného mu dávat, protože on těch granulí přes den moc nesežere..

doplněno 17.06.10 21:22:

Odkaz asi nefunguje, co? Stačí když si zadáte do hledáčku Katzen-Fernhalte Gimpet a najdete to taky *hi*

Datum: 17.06.10 21:23

K těm granulím. Zkuste mu je zpestřit. Dejte mu na granule kousek nakrájeného masa na kousíčky, nebo čehokoli co má rád. Např. na hrst granulí, malinko kapsičky, jestli to slupne potom celé. Mě to funguje u psů. Zvíře jako zvíře ;)

Datum: 18.06.10 06:22

Zkusím to :)

Datum: 17.06.10 23:05

Mockrát děkuji,pozeptám se po tom a vyzkouším i když je to jen občas co něco takového vyvede.

Datum: 17.06.10 23:09

Jaksi jsem to napsla asi jinde.

Datum: 17.06.10 10:32

Ještě jsem zapomněla dodat k tomu krmivu.Mám vyzkoušené,když dávám kanzervy a kapsičky,tak pak maj stolici řídší a tak dávám granule i konzervy.Nejhorší potíž je,když malá jim dá něco z domácí stravy,to je pak průjem.Kočky jsou dost náchylné.Takže když se Vám zdá,že stolice je moc měkká až průjmová,tak dejte granule.

Datum: 17.06.10 10:36

Tuhle samou zkušenost mám u psů. Granule = normální tuhý bobas, kapsička = průjem.

doplněno 17.06.10 10:37:

Moje teta nedá dopustit na granule pro kočky Hills. ;)

Datum: 17.06.10 21:30

Dobry vecer,mela jsem stejny problem s kocickou po roce najednou zacala curat mimo zachod do zachodu prisla neustale v nem hrabala a pak sla na sedacku,nebo na moji postel,moje veci,dokonce me jednou probudila v noci jak mi cura na perinu kdyz jsem pod ni spala byla jsem z toho zoufala,sla jsem k veterinari rikal ze kocicka je v poradku ze je to spise psychyckeho razu.Nenechala jsem se odbit tak jsem sla k ji nemu a ten ji udelal veskere testy a zjistil ze ma rozsahly zanet mocovych cest a jejim chovani me davala najevo ze ji to boli a ze s ni neni neco v poradku.Po lecbe kterou nam vet predepsal se vse vratilo do normalu.Takze bych vam radila opravdu veskere vysetrebi kocourka jesli nema nejaky problem treba s travicim ustrojim.Jinak pred tim jsem zkousela vse stejne jako vy bez uspechu!

Datum: 18.06.10 06:35

Mně začala čůrat po bytě před 14dny, a to jsem okamžitě řešila kastrací a zatím je klídek. Nedovedu si představit, kdyby mi čůral po bytě, po věcech, v posteli ... *uf* To, co tady občas čtu od lidí, je strašný, a vlastně ještě můžu být ráda "jen" za to hovínko *smich* To se z podlahy ještě odstraní (pokud to teda není koberec), ale ten zápach z počůraných věcí už těžko! A s mojí povahou perfekcionalisty ... *zed**smich* Na internetových stránkách miciny.cz je poradna, kde odpovídají veterináři, tak čekám na odpověď a podle toho když tak zajdu znovu na veterinu.

Datum: 17.06.10 23:08

Tak mě ještě napadlo,což tak vyzkoušet salám pro psy - masovka.Ta není v žádné omáčce a hravě i nakrájíte na jemno i pro kočku.Pokud by to byl zánět,tak si myslím,že by chodila velmi často čurat.Nu nejsme lékaři a můžeme se dohadovat.Tak zkusit ještě zajít k jednomu veterináři.

Datum: 18.06.10 06:50

Občas mu koupím salám junior. Tu omáčku z kapsiček má nejradši,to je pravda. S čůráním po bytě nemám problém (udělal to jen párkrát, a to už jsem vyřešila kastrací). Čekám na jednu odpověď od veterináře a podle toho holt zajdu znovu na veterinu. Jen kdyby to nebyl takovej problém ... musím vždy prosit tátu, aby mne tam odvezl ... jinak bych tam samozřejmě už dávno zašla. Tak byla jsem tam před týdnem na té kastraci a kocour je prý v pořádku. Zřejmě budu muset trvat na důkladnějším vyšetření.

Od: knopka*
Datum: 17.06.10 23:31

Nečetla jsem to celé,a to dělá pouze velkou potřebu nebo i čůrá?

Datum: 18.06.10 06:53

Mám problém jen s kálením. Stelivo mu vyhovuje, normálně tam chodí čůrat. Můžu říct, že už jsem vyzkoušela všechno možné. Taky je možné, že to je nějaká drobná věc, která mu vadí, ale teď která že jo *bzum*

Od: lui*
Datum: 17.06.10 23:31

Jestli vy na kocourka nejste moc měkká. Vždycky nám zafungovalo následující. Uděláš to jinde než máš? Vymáchat mu v tom čumák, plácnout přes zadek, a odnést ho do bedýnky. Kočka je hrdé zvíře, a vy ji musíte donutit aby se bála to udělat jinde. Vypadá to drsně, ale když jí to nenaučila stará kočka, tak není jiné cesty. Vy jste paní domu. Ne ona. Je to kdo s koho. Za hovínko v bedýnce chválit a odměnit. My na odměny používáme sušenky Purina One. Jsou hrozně drahé, tak je dostává jen za odměnu, jako bonbónek. Může se po nich utlouct.

Druhá možnost je, že si snaží takhle vynutit, prodloužení vaší přítomnosti doma. Kočky jsou na některé věci neuvěřitelně vynalézavé. To pak je každá rada drahá.

doplněno 30.06.10 22:57:

Jo kromě toho čumáčku, hovínko nevyhodit ale odnést do jeho bedýnky. Aby věděl kam to patří. A dát ho tam za ním. A tam ho za to chválit.

Datum: 18.06.10 07:05

Jojo, to já zas dokážu být na něj pěkně ostrá *smich* Když se vyčůral v kuchyni, tak jsem mu v tom vymáchala čumák a pleskla přes zadek. To udělal jen párkrát, pak jsem ho dala vykastrovat a zatím je pokoj. S tím hovínkem ... mám problém ho při tom chytit, protože to na něj většinou přijde v noci nebo když jsem na odchodu do práce. Nedavno jsem ho teda při tom chytla ještě než stačil něco udělat. Čapla jsem ho a dala do bedny a říkám:"Tak tady budeš kakat, Leoši!" :D Držela jsem ho tam a on nic .. dokonce si tam lehnul a kroutil si ocasem. Potvora jedna! Odešla jsem a znovu to šel dělat vedle. Tak jsem ho zase dala do bedny a to samé .. nakonec už jsem to nevydžela a šla spát. No samozřejmě bylo ráno hovínko vedle bedny! To já si s ním o tom povídám pořád *smich* Domlouvám mu a varuju ho *stop*Ale ještě přitvrdím ... no čumák v hovínku jsem mu teda ještě nevymáchala, tak to taky brzo udělám.

Datum: 04.07.10 13:08

Hovínko už jsem taky několikrát vracela do bedýnky, aby věděl, kam patří .. před tím jsem ho ještě plácla přes zadek .. znáte to: TY TY TY, SEM NEEEE *smich* Tohle taky nepomohlo. Je to snad nějaká porucha kočičí osobnosti, ale říkám si: co když se to kocour nikdy neodnaučí? Co s ním budu dělat? Není možné to po něm uklízet donekonečna .. Jsem z toho už zoufalá! Často si kladu otázku, co budu dělat, až mně ta trpělivost dojde a nebudu už kocoura chtít? Zní to hrozně .. ale co myslíte, že bych měla dělat? Komu ho dát, když se na inzerát nikdo nechytne?*nevi*

Od: cidla*
Datum: 03.07.10 22:04

Zdravím. Měla jsem problém s kocourem z útulku. Dokonce ho tam dvakrát lidi vrátili právě proto, že prý je nečistotný. Byl to ale nádherný peršan a tak jsem ho přinesla domů a čekala co bude. Začal samozřejmě dělat potřebu po bytě. Ale protože mám možnost pouštět kočky ven, zkusila jsem mu dopřát klasický kočičí způsob života. Po 14 dnech jsem mu nechala už otevřeno ven a najednou jako když utne. Kocour chodil ven a zpočátku se vracel, představte si, udělat svou potřebu do bedýnky s kočkolitem. Nevěřilka jsem svým očím. Měla jsem ho nakonec 5 let, než umřel na selhání ledvin, a už to nikdy neudělal. Postupně dělal potřebu venku i doma do záchůdku, podle počasí a ročního období. Vím, že pokud bydlíte v paneláku, je to rada na nic, spíš jsem jen chtěla popsat svou zkušenost. Snad to nějak zvládnete.;)*uf*

Datum: 04.07.10 13:22

Zdravím! Tak to jste měla s kocourem opravdu štěstí. Samozřejmě že kdybych měla od začátku možnost pouštět svého kocoura ven, udělám to hned. Mám ho rok jen v bytě a není na "život venku" zvyklý. Jednou jsem ho vzala ven na hřiště a byl akorát vyplašený a během chvilky mi utekl, ale naštěstí jsem ho stačila rychle chytit. Bývala bych s ním šla k tátovi na zahradu, ale tam jsou zase dva psi. Nečekala jsem, že budu mít s kocourem takové trápení. Můžu vám říct, že lépe by mi bylo bez něj... A to mi ještě v noci lítá po posteli jako splašený a není to zrovna příjemný, když vstávám do práce ve 4 ráno :( Začínám řešit, kam s kocourem..? On je jinak roztomilý, ale ale ale ... Takové zlobítko by si asi těžko někdo vzal *ee*

Datum: 07.07.10 22:33

Podobný příběh, jaký píše Cidla je i na kočkách on-line. Prostě kočka je nespokojená. Už jsme vám navrhovali druhého, oni se pak vylítají spolu a neskáčou vám do postele ve 3 ráno. Kocour většinu dne polehává, nudí se bez podnětů a se soumrakem a rozedněním je aktivní. To ovšem vy spíte. Existují uklidňující kapky, většinou je to s tryptopfanem, nebo nějaké vonné terapie ke zklidnění, ale kocour je díky stravě a péči plný energie, kterou potřebuje vybít. Taky mi tu teď spí na židli, ale později bude chtít otevřít dveře a v pět ráno se vrátí a bude se tlačit do postele dospat. Zkuste to třeba jen krátce, po domluvě s některým útulkem, teď mají plno a hledají i dočasná depozita.

Datum: 12.07.10 20:23

Za jak dlouho po vyměnění zase vyměňujete stelivo v záchodku? My máme taky kocourka když byl menší tak dělal to samé jak tu píšete. Já jsem si myslela že to je zaostalým vyměňováním steliva v záchodku. Byla to pravda a od té doby to už neudělal. Záchodek mu vyměňuju do tří dnů potom dělá svojí potřebu vedle záchodku nebo dokonce i někam jinam.

Datum: 12.07.10 20:49

Dobrý večer, jenomže mně to kocour udělá, i když má čerstvě vyměněné stelivo. Zkoušela jsem mu dát i 2 záchodky, ale on si stejně chodí čůrat do obou a bobek prostě musí dát vedle na podlahu. Nevím, co už s tak nečistotným kocourem dělat, ale takhle to dál nejde a v bytě ho už nechci. Jenomže co s ním? Je zvyklý pouze na byt a na mně .. je bojácný .. :( Nikdy bych nevěřila, že budu muset něco takového řešit. Samotnou mně to velmi trápí, protože mám kocoura ráda, ale zároveň ho v bytě nechci. To uklízení prostě nezvládám *plac* A zkoušet donekonečna další fígle a kupovat nové přípravky, na to už ani nemám peníze :(

Datum: 16.07.10 23:09

jen se zeptám, už jste zkoušela věci z kočičího fora? http://kocky-online.cz/forum/viewforum.php?f=12

Nebo to jste byla přímo vy, s tím dotazem?

Datum: 17.07.10 18:23

MOC děkuju za Váš odkaz na fórum - tady jsem ještě nebyla. "Těší mi", že má někdo stejné problémy jako já .. Jedna paní tam naprosto přesně popisuje to, co trápí i mně. Je to příspěvek z loňského roku a to by mně teda zajímalo, co se od té doby změnilo .. Mně čím dál tím víc přijde, že má kocour opravdu zdravotní problémy, i když veterinář posledně při kastraci říkal, že je v pořádku. Nejhorší je, že i ta veterinární vyšetření něco stojí a já jdu z výplaty do výplaty. Netuším, kolik ta vyšetření (včetně laborky) stojí.. Naposled jsem zkusila nakapat do záchodu kozlík, ale samozřejmě to nepomohlo, tak mu to kapu aspoň do pití, aby se trochu zklidnil *smich*

doplněno 17.07.10 18:30:

Chtěla jsem Váš příspěvek označit jako "dobrou odpověď", ale ani u jednoho se nezobrazuje to tlačítko .. to je zvláštní ..

Datum: 17.07.10 19:34

Nejsem registrovaný, takže nesbírám body.

V jednom vláknu píše paní, že 500,-, to bylo, jak zjistili, že má kocourek stejnou bakterii, s jakou se léčila ona. Po přeléčení ATb se to zlepšilo, ale po čase opět vrátilo. Já cpu kocoura Probicanem, protože měl letos ATB už snad 4x (rvačka, rýma, rvačka,zase kašel) a doufám, že to jeho imunitu zlepší. Má Leošek přístup k trávě? Můžou ho trápit bezoiry.

Datum: 17.07.10 19:45

Asi 2x jsem mu trávu nechala vyrůst v květináči, ale moc to nežral, tak mu teď kupuju speciální granule Friskies pro bytové kočky s obsahem zelené trávy. A ty má rád ...

Od: frafra
Datum: 25.09.10 23:26

Ja mela stejny problem s rocni kockou, kterou jsem si vzala z utulku. Pomohl Feliway.

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.