Černá řasa na rostlinách

Od: Datum: 03.02.13 18:35 odpovědí: 2 změna: 03.02.13 18:58

Dobrý den,

prosím o radu jak se zbavit této řasy vyobrazené na fotkách (zkoušel jsem jen akvarijní UV lampu puštěnou cca 24 hodin).

Zajímalo by mě i co jí způsobuje a jak jí předcházet.

Moc děkuji, Jan Turek

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ar*
Datum: 03.02.13 18:53

Ruducha, nejhorší řasa. Těžko se odstraňuje z rostlin. Ruducha se vyskytuje hlavně v akváriu se "starou vodou" . Nevím jak často dno akva odkalujete a kolik vody měníte.

Ruduchy se nechá zbavit pravidelnou a důkladnou údržbou nádrže. Hlavní je odsát pořádně detrit, a to ne po vrchu dna, ale dobrým odkalovačem "zajet" i do "písku". Na rozíl od ostatních řas ruducha nemá ráda proudění vody. Takže odkalovat nádrž, v této fázi bych odkaloval a měnil 1/3vody každý 5 den. Jestli je možno, zvýšit průtok filtru. Před odkalováním, co jde oškrábat. Jak jsem psal, z rostlin moc nejde. Drží jak čert. Vyloženě staré a poškozené listy klidně odstřihnout.

doplněno 03.02.13 19:25:

Bohužel, s tím článkem se souhlasit nedá. Nejen, že to vypadá spíše na reklamu na různou nefungující chemii, ale hlavně absolutním nepochopení používání CO2 v akvaristice. Podle toho článku, by musela být Ruducha v aváriích nejčatější řasa a v dobách kdy se CO2 nepoužívalo, by ji musel mít kždý.

Ohodnoceno: 2x

Od: brunclik*
Datum: 03.02.13 18:58

S ruduchou bych také souhlasil, tady je o ní něco: http://www.rostlinna-akvaria.cz/jak-se-zbavit-ruduchy-69

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.