Jak naučit štěně chodit na záchod jen venku?

Od: Datum: 06.01.14 19:24 odpovědí: 17 změna: 08.01.14 19:53

Dobrý den,

chtěl bych Vás zkušené chovatele pejsků poprosit o radu. Pořídili jsme si domů pejska (štěňátko - 6 týdnů). Máme jej doma od včejšího dne. Jaký je nejefektivnější způsob jak naučit psa chodit na záchod jen když je venku? Poradíte prosím?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.01.14 19:32

klasika-jestli vidíte že to na něj"jde"lehce ho plácněte a dejte ho ihned ven na trávu a opakujte to několikrát!Pokud se počurá ve vaší nepřitomnosti opět pokárejte atakdál

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.01.14 19:37

Chudák štěně... malé dítě budete taky plácat za to, že si nadělá do plínek?

Od: skye®
Datum: 07.01.14 08:50

Co je to za blbost, kárat ho za to, že se počurá ve vaší nepřítomnosti? Vždyť to štěně o pár minut později absolutně netuší, proč ho plácnete nebo káráte. To nemá smysl. Jedině chytit při činu. A spíš než kárat, tak hodně chválit, když se vyčurá venku. Případně dát i pamlsek.

Datum: 06.01.14 19:35

Chce to ochotu se problému intenzivně věnovat a nějaký čas se chovat jako blázen. Vodit pejska po dvou hodinách ven ve dne i v noci a vyslovovat: Čůrání, kakání, furt dokola. V momentě, kdy psík vykoná potřebu, hlasitě jásat, hladit, poskytovat mlsání. Když nic neudělá, netrestat, nemračit se, zachovat klid. Pokud tento systém vydržíte týden, pes pochopí o co jde a doma už se nevydělá. Oběť, kterou vy přinesete za jeden, max. dva týdny, vám bude stát za to. Pes už bude vědět, že se vylučuje výhradně venku... To je má zkušenost a už jsem ji zde v minulosti několikrát popisoval. Hodně štěstí! *palec*

doplněno 06.01.14 19:36:

Šmarjááá, nikdy neplácat, štěně neví proč to plácnutí a udělá přesně pravý opak!

Ohodnoceno: 7x

Datum: 06.01.14 19:39

dobře tak plácat až v krajnim případě respektivě v jedné knížce sem se dočetl že placat nikoliv ale zatahat za krk,ale to mi přijde trochu drastické,ale prý si to štěně více pamatuje

velmi důrazně pokárat

Datum: 07.01.14 09:19

Řeč je o 6 týdením štěněti. To menůžete ani tahat ani plácat. Jediné co tím docílíte je ztráta důvěry, protože neví za co dostalo. Půl roční dítě taky netrestáte, že se počurá.

Pro zadavatele...jak píše strejc - jak pako běhat pořád ven, hned jak se nažere, jak se probudí. Jinak opravdu každé dvě hodiny. Chválit a chválit. To je nejrychlejší. Počítejte, že si opravdu pár dnů nevydechnete :) ale čím bude starší tím to bude lepší.

Datum: 06.01.14 21:07

Tak jak to popsal strejc . Jen doplním , nějaký čas budete muset být jak ostříž , jak se vyspí , tak ho nenechat moc rozkoukávat a hned jít ven, po jídle, po hraní si , ven a chválit a chválit .Žádné dlouhé otálení s hledáním obojku , bot ap. V případě nehody doma to neřešit , psa neplácat a ani s ním nijak netřepat.

Je to mimino a ještě neumí ovládat svěrač.Ale jakmile pochopí co se od něj chce a že máte radost když čůrá venku , tak se bude snažit vám udělat radost. Co do pejska vložíte teď , tak se Vám stonásobně vrátí . S peskem nemusíte lítat kilometry , naučte ho čurat hned u baráku , to oceníte v pět ráno :).Na procházku je čas odpoledne:) Zdravím

Ohodnoceno: 1x

Datum: 06.01.14 21:35

Návod na venčení tady máte velmi dobrý.

Ke zníměnému pokárání - věřte tomu, že opravdu těžkým a zásadním pokáráním může být i zahrození prstem a zřetelně vyslovená slova zlobím se, fuj fuj. Občas to budete určitě muset použít. Myslím, že je to lepší a účinnější než plácnutí.

Od: juju
Datum: 06.01.14 22:22

jj. Ruka která dává nesmí uhodit.

Ze začátku používat 3 pochvaly, ústně, pohlazení a pamlsek.

Později můžeme vyřadit pamlsek a ještě později pohlazení.

A uplně v tom nejhoším případě srolované noviny, ale opravdu ve vyjimečných případech.

Datum: 07.01.14 11:11

Štěně 6 týdnů? To je mimčo, které ani netuší, co znamená ovládání vylučování. To až tak kolem pátého, šestého měsíce se psík naučí ovládat svěrače. Když do vyhledávače zadáte -čurání psů-, dostanete se do archivu a tam to všecko je. ;).

Od: astik
Datum: 08.01.14 12:06

Jak zde již bylo napsáno, žádné plácání, alespoň ne ještě teď, vždyť je to miminko, které mělo být ještě 2 týdny u maminky! Takže to chce opravdu jen velkou dávku trpělivosti, časté chození ven a při každé venkovní potřebě ho vychválit až do nebe - vypadejte při tom jako blázen, jásejte..., ale ten chlupáč pochopí, časem, že vám to dělá radost. Hlavní věc je, že ne každý pejsek to zvládá stejně rychle, jako dítě. Jeden to zvládne ve dvou měsících, druhý později. S tím se musí počítat. Hlavně pejska nestresujte a nebijte. Opravdu stačí jen říci fuj! Nevím jak velkého pejska máte, ale jestli to bude prcek, je výhodné ho naučit i doma na plínku, takže když se zdržíte venku déle, nebudete on ani vy stresovaní, že pejsek potřebuje ven. Ne to ovšem zneužívat v pejskův neprospěch a nechat ho x hodin bez venčení. Náš hafík chodí 3x denně = 3 hodiny denně a někdy k ránu slyším, jak si jde na plínku. Jám mám klid i on. Hlavně když má nějaké střevní problémy není stresovaný! A navíc to nedělá na koberci či někde jinde. Pokud se jedná např. o vlčáka, je tato rada asi bezpředmětná ;) Zkrátka: moře klidu, trpělivosti a především lásky, pak vám to ten chlupáč vrátí i s 1000% úroky! Hodně štěstí :)

Od: bankman
Datum: 08.01.14 12:31

Děkuji všem za rady, pokusím se tím držet :) Máme jej doma 3. den a všera se nám podařilo, že se nám nevykakal doma, ale dnes po venčení i když kadil, tak i přes to doma navydržel, což mě docela mrzelo, pač jsem myslel, že to už pochopil :) Jsem v této věci naprostý nováček a tak se raději ptám a zjišťuji všude informace.

Mám štěně československého vlčáka, takže to asi podle poslední reakce bude na dlouho co? :)

Datum: 08.01.14 12:42

Jestli jste začátečník a pořídil jste si českoslovevského ovčáka a ještě k tomu do bytu, tak konání potřeby venku je nepatrný problém proti tomu, co přijde.

doplněno 08.01.14 13:14:

ČV je hůře cvičitelný a doporučuje se pouze pro zkušené chovatale. Sežeňte si co nejdříve cvičák, který má s tímto plemenem zkušenosti. Ať se daří.

Datum: 08.01.14 13:00

Nee, máme rodinný barák se zahradou, takže s ním teď chodíme když se vyspí na zahradu a co by podle Vás mělo přijít později? Já co jsem se setkal s chovatelkou tak měla psi parádně zmaknuté, podle mě je to všechno jen o přístupu ...

Datum: 08.01.14 15:51

S vyprazdňováním, u tak malého štěněte, jsou problémy dva. Za 1.) nefungují mu svěrače, neovládá je vůlí. Vyprázdní se kdykoliv má potřebu. Neumí počkat, udržet. Svěrače začíná ovládat vůlí, u velkých psů, až tak 4. -5. měsíc. 2.) Štěňata vůbec nechápou, že se doma nečurá, že se chodí ven proto, aby se vyprázdnila. Nespojují si venek s vyprázdněním se a naopak, že se doma nečurá. Procházku berou jako příjemnou činnost a nehodlají se čuráním zdržovat. Musíte mu to trpělivě vysvětlovat. Nejlépe zavést na místo, kde už čural, ukázat, nechat počuchat a přidat slovo Čurej. Pochválit! ;) Psík nerozumí tomu, co říkáte. Musíte vymyslet, jak mu to povíte, aby pochopil. Nejen čurání. Veškeré činnosti, které chcete, aby pochopil. Je to stejné, jako by na nás mluvil Japonec. Případně vzteklý Japonec.

doplněno 08.01.14 18:20:

Je to mimino. Dospělý pes se na pelech nevyčurá, ale štěně má možná důvod. Třeba se mu nechce vylízat z vyhřátého pelechu. Trochu trpělivosti po delší dobu a to bude dobré.

Datum: 08.01.14 16:56

:) Dobré přirovnání :)

Cvičák je v plánu :) Jinak bych si jej ani nebral.

Je normální, že po tom co s ním jdu ven a vratim se za 5 po příchodu vyčura třeba i na místo kde spí? Už se mi to stálo párkrát :(

Datum: 08.01.14 19:53

No jo, ale on se tam vyčurá třeba i po tom, co příjdeme ze zahrady kde se taky vyčurá :) Nevím jak to mám brát, pač když to vezmu tak se na jedné straně dočítam, že si to jen značkuje pač to nezná a na druhé straně, že tam kam se vyčurá pak bude čůrat pořád :)

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.