jak zlomit rozmazleného psa

Od: Datum: 03.12.12 00:29 odpovědí: 16 změna: 05.10.14 17:24
Ahoj, pořídil jsem si z útulku dvouletou fenku staforda kříženou s kdo ví čím. až poté jsem se dozvěděl že první majitel ji týral a druhý ji rozmazloval. oblíbil jsem si jí a jen nerad bych ji vracel. její nevychovanost se mi celkem daří usměrňovat učením povelů které se učí celkem dobře až na chození u nohy. kámen úrazu je ale v její lehké agresi pramenící z rozmazlování, občas po mě vyjede. respektive ještě nikdo mi nedal fungující radu jak upevnit dominanci nad rozmazleným psem aby byl další výcvik efektivní. nemáte nějaké nápady?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: cobrak*
Datum: 03.12.12 00:36
Tenhle pejsek potřebuje cvičák. Jednou se totiž může stát,že po Tobě vyjede naposledy. Je to i jednodušší a hlavně to bude oba bavit. Opravdu ji neuč doma a choď s ní na cvičák. Vyplatí se to.
Ohodnoceno: 4x
 
Od: ladaadal*
Datum: 03.12.12 05:26

Jak už je psáno, v první řadě na cvičák pod odborný dohled, opravdu se to vyplatí. Jinak při vyjetí po tobě okamžitě rána nebo cokoli jiného nepříjemného. Musí vědět, že si to nesmí dovolit za žádných okolností.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.12.12 09:22
avatar

Pozor na ránu do čenichu, ten je citlivýa rána je nebezpečná. Takže spíš jako facku. Taky psa (prý) pokoří, když ho za krk stlačím a přimáčknu k zemi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martina0*
Datum: 03.12.12 10:26

Na mého psa to přimačknutí k zemi nefunguje. Buď si myslí, že je to ohromná sranda, anebo častěji, snaží se bránit a rozdivočí se ještě víc...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.12.12 09:42
avatar

Chlapi přede mnou radí velmi dobře. Jedině cvičák.Co z ní teď je, nemusí být rozmazlením. Ne že nemusí, ale není. Psi velmi přesně vědí, co si ke komu mohou dovolit. Je to v povaze. Prostě geny protichůdných povah dvou ras se podílí na na negativní rychlé reakcí. *jasne*Proto se dříve, nevím, jesti i teď, udělovalo číslo v povaze, které bylo součástí kódu v průkaze původu. Nesměl se křížit agresivní pes s bázlivým, protože potomci by byli kousaví ze strachu a ne z potřeby nebo naopak bázliví bez důvodu. Jen pětkař, sebevědomý bez zbytečné agrese,mohl krýt i bázlivé i agresivní fenky.;) Nezapomínejte, že moc divadlo před psem nemůžete hrát. Jakmile dostane strach, zasmrdíte strachem a pes ví, že má navrch. Naopak, to se mi stalo, že jsem se vztekla, takovým tím strašným vztekem beze slov, kdy jsem se opravdu bála pohnout, abych ho nepřetrhla. Najednou pes nasál vzduch a ztuhnul a byl to úplně jiný tvor. Věděl, že je opravdu zle, že končí sranda, začíná náboženství. ;) Koukněte se na nějaké rady jak jednat s dominantním psem. Jde to i bez kraválu, bez strachu z jedné i z druhé strany. Musí každou chvilkou ve dne i v noci, při krmení i jídle, při spaní i odpočinku, při hře i výcviku vědět, kdo má hlavní slovo. Kdo šéfuje a na koho si nesmí otevřít hubu ani se zvukem ani se zuby. Kde jsou hranice.*placni*

doplněno 03.12.12 09:46:

To, co radí kartaginec, bych vůbec nepoužila. nejlepší trest je pár cviků poslušnosti. Pes si ihned uvědomí, kdo je, kde je jeho místo a kdo šéfuje. Zvláště pak u kříženců je toto důležité. *hej* Nelámat, určit místo v potravinovém žebříčku a udržet ho na správné pozici. Zlomený pes je nevypočítatelný!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hm®
Datum: 03.12.12 10:29
avatar

A jak se vlastně chováte poté, co na Vás vyjede?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: woodag
Datum: 03.12.12 20:25
vetšinou se stačí postavit, jakože zvětšit objem a placnutí po zadku. jak tady zaznělo, přimáčknutí k zemi ji ještě víc rozjede a učení povelů moc nepomáhá. na cvičák už chodím a zatím ale není moc vidět.
Datum: 03.12.12 20:27

Jenom muj nazor, ktery pouzivam v praxi cely zivot, kdyz na me vyjede, tak se musim v podstate zachovat jako jiny pes, bud se stahnout a cely zbytek zivota byt hrackou pro psa a nebo prestat vnimat strach z jeho zubu, prestat vnimat i eventuelni bolest, v pripade, ze dojde ke kontaktu se zubama a byt silnejsi, agresivnejsi a dat do toho vic vyditelne nasranosti, nez ten vas pes a pokud on vidi, ze se nebojite, tak toho vetsinou dost rychle necha, a s tou opatrnosti s flaknutim ho prez cumak bych to nebral tak vazne, kdyz se rvou psi, tak se taky kousou do cumaku a nejak zvlast jim to nevadi.

V podstate funguju tak, ze kdyz kousne vic, nez by mel, tak nez se staci otocit, tak ji hned dostane po tlame, kdyz zavrci vyhruzne v okamziku, kdy by podle me nemel, zase ji dostane, proste to musi byt okamzite a rychleji, nez to muze zopakovat, pokud zase odpovi zavrcenim, okamzite ji zase dostane, je to takovy boj, kdo vydrzi dele.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: woodag
Datum: 06.12.12 00:38
nechciji bit. je na.ni videt ze z toho tyrani to bere jako zlo. a navic z ty rozmazlenosti ani nepozna co je to trest za spatny veci
Od: erik*
Datum: 03.12.12 19:44

podle mě bys te ji měl vycvičit

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.12.12 05:24

berte prosím v potas co ten pes má za sebou. Je stále ostražitý , neví co se s ním děje. JEstli to je jeho domov nebo přestupná stanice. trpělivost, lásku a poradit se s kynologem , s někým kdo tomu rozumí. držím palce vám i pejskovi...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.12.12 07:36
avatar

Cvičák není jen na chvíli. Cvičák je na polovinu života psa. Je s podivem, jak dlouho trvá psovi vykonat dokonale jeden cvik. jak dlouho mu trvá, než si ho zapamatuje, jak dlouho, než ho správně provede. Ale to nejdůležitější je, jak dlouho mu trvá, než si uvědomí, že mu nezbývá nic jiného, než ho vykonat. V tom je problém. Musí vědět, že poslechnout se musí, ať chce nebo ne.*hej*Musí z vás cítit autoritu každým okamžikem. Ne jen když máte náladu vy nebo on. Stále musíte být vůdce, šéf. Jde to bez surovostí, bez trestů. Jen svým postojem a důsledností. Je to sice pomalejší než s klackem a tresty, ale jde to. ;) Slyšel jste někdy o zaříkávačích koní? A naopak o krocení koní pomocí ostruih a pevné ruky? Protože vaše psina už má za sebou dost horory, radila bych to zaříkávání. Viděl jste v Československo má talent tu dívku, která tančila se psem? Všimnul jste si, jak se ta čubina na slečnu dívala? Myslíte, že násilím by toto docílila? A vy po svém psovi nechcete, aby tančil. Jen chcete hodně věcí strašně rychle. Není třeba řvát, používat chvaty, surovosti. Chce to trpělivost, ono jí to dojde. Právě na to cvičák je. Je to jen částečně o správném provedení povelů Více je to o tom, aby si pes uvědomil, kdo ten příkaz dává a jak on má na něho reagovat. Jak je třeba psovoda respektovat, uznávat ho. Dělala jsem výcvikářku, vím to!

Ohodnoceno: 3x
 

 

Datum: 06.12.12 15:05
avatar

Přesně tak! Bitím si nikdo u psa respekt nezíská. Cvičit cvičit cvičit...hlavně důslednost je důležitá. Ten pes zkouší co může, protože z vás asi tu správnou autoritu necítí. Takže mimo cvičení doporučuji chodit první do dveří, pes až po vás, klidne mu trochu těma dveřma když neposlechne pleskněte do čumáku, neexistuje lezení na gauč nebo do poslele ihned ho vykažte na místo, zato vy si klidně do jeho pelechu na chvilku sedněte, žrádlo taky dostane jako poslední. Co do misky? to mu můžete sáhnout?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nicozjb*
Datum: 04.12.12 15:28
Máme ast a silou na něj opravdu najděte nezapomeňte že tito psy si svou sílu uvědomují pro začátek dodržujte základní pravidla smečky vždy všecho první vy dveře snídaně a venku pes jde tam kam vy né obráceně pes ve vás musí mít pocit jistoty vy jste alfa na chůzi u nohy se nám osvědčila hilty ohlavka lze použít i košík zacvaknete vodítko na spodek jistě poradí na cvičáku . je rozdíl mít respekt a nebo ho získat silou v tom případě budete mít v zádech psa který bude čekat a jednoho dne vás může napadnout a všichni známe jak to končí
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.12.12 20:00
avatar

Je skutečně rozmazlená? Mě to spíš připadá , že ještě nemá jasno v hierarchii vaší smečky . Tedy Vás a jí.

V tomto případě se dá radit jen na konkrétní situaci v dané chvíli.Vždycky musíte být krok před ní a očekávat její reakce,Asi by bylo nejleší vyhledat výcvikáře a cvičák , kde mají zkušenosti s tímto plemenem. Zdá se , dělá dobře jen ty cviky ,které jí baví:) Chůze u nohy nebaví nikoho:)Přesvěčte ji , že musí dělat to co , chcete VY.

Moc vám přeji .abyste to oba zvládli.Ono není pro psa jednoduché vyměnit tři páníčky za dva roky.Zřejmě ji nezbylo nic jiného , než se rohodnout , že šéfuje ona . A teď se to mění.Ale jakmile pochopí , že vůdcem jste Vy , tak bude štastná.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kristynka*
Datum: 05.10.14 17:24

Ahoj ,skus snímchodit na procházky, a za splnění tvého pokynu, mu dej něco na zoubek.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.