Kotě v mrazu?

Od: Datum: 21.11.12 09:07 odpovědí: 22 změna: 26.11.12 19:11

Zdravím chtěla bych se zeptat máme doma malé kotě (ted už bude mít tak 8 týdnů) začíná doma pěkně zlobit všechno okusuje, skáče všude možně. Chtěli jsme ho přes zimu nechat doma, aby nebylo na mrazu a na jaře ho dát do garáže aby chytalo myši, ale nevím, jestli se za tu zimu nenaučí na granulích a pak bude pořád zavislý na tom co mu přineseme.

V garáži totiž mrzne, ted ne ale přes zimu jo. Tak jsem se chtěla zeptat jestli ho máme zvykat už v garáži...přece jen je to kotě, přes zimu bych ho nechala doma ale pak nám to tu všechno zničí...poradte prosím díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.11.12 09:13
avatar

"Závislý na tom, co mu přineseme" - to ho jako jinak chcete dát do garáže a nekrmit ho? Nebo nechápu... snad vždycky bude jíst, co přinesete, ne? *nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: crazim*
Datum: 21.11.12 09:15

to ano jdlo mu nosit budeme problém je v tom až začne mrznout tak mu zmrzne voda

doplněno 21.11.12 09:18:

a aby mu nebyla zima a tak. je to přece jen jěště kotě

Od: ladaadal*
Datum: 21.11.12 09:22

No, já se v kočkách moc nevyznám, ani je nemusím (mám radši pejsky), ale pokud vím, tak v okolí, kdo má kočku, tak ji prostě pouští přes den ven, ale krmení a spaní mají snad všichni doma. Kočka je na tohle zvláštní tvor, ale taky určitě potřebuje svoje zázemí, kam se v mrazu uchýlí ohřát, najíst a nabrat síly na nový "lov". Druhá věc je to, že občas se chodí pochlubit s úlovkem páníčkovi, takže se může stát, že bude ty myši přenášet z garáže do domu. A to jak mrtvé, tak i živé:)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: crazim*
Datum: 21.11.12 09:28

taky mám raději psy, ale kotě už máme tak bych potřebovala radu..nemůžeme ho mít přes celou zimu doma...

Od: viky®
Datum: 21.11.12 09:26
avatar

Dobrý den. Nyní je pěkné počasí, kočička si může zvyknout tam, kde bude žít.( to je garáž) Udělejte jí pelíšek v garáži, kde jí budete dávat jíst a pít. Krmte jí tak, jako nyní, je malá a potřebuje na zimu získat zásoby. Když přijdete domů, tak jí můžete vzít k sobě do bytu, nebo si s ní v garáži hrát. Nezapomeňte jí do garáže dát nějaké hračky, houpající klubíčka apod. Tak budete mít kočičku, která bude mít volně přístup ven, ale v garáži bude mít svůj pelíšek s jídlem. Protože si už zvykla u vás doma, tak se bude vracet a chtít k vám. Kočka, když chce, tak si myš chytne i když je po jídle. Jen můj názor.

doplněno 21.11.12 09:38:

Když máte kočičku doma v garáži, můžete jí dávat v zimě granule v teplém vývaru, vodu jí dáte vždy čerstvou, když jste doma.

Jak krmit kočky.

http://hobby.idnes.cz/sedm-om…320_120512_hobby-mazlicci_mce

doplněno 21.11.12 09:41:

Kočičí pelíšky.

http://www.kocici-pelisky.cz/kocka-a-zima/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: crazim*
Datum: 21.11.12 09:30

děkuji za radu, ale pořád má strach že ji tam bude zima..:( až bude mráz..

Od: myse®
Datum: 21.11.12 10:50
avatar

zvíře, když je zvyklé venku, naroste mu hustá srst. Když je zvyklé doma, srst nenaroste. takže jestli chcete aby kotě bylo v garáži, začněte s tím co nejdříve aby si zvyklo a nebyla mu zima. Domů si ho berte občas na hraní na dvě hodinky a pak zase ven do garáže. V garáži mu vyrobte pelech - papírová krabice postavená na polystyren a vycpaná nejlépe slámou (hřeje a nevlhne). Ještě lepší je krabice z polystyrenu celá (nebo olepená). ale v garáži by to mělo být v pohodě.

Jídlo jí tam musíte nechat (garnule) nelépe celodenně a stejně se tam minimálně 1x za den stavíte, ne? tak vyměníte vodu - za led.

Kočka si zvykne, nebojte se. Hlavně musí mít sucho a ten pelíšek.

Jo, a kočka chytá myši protože jí to baví ne protože má hlad (i když když má hlad tak myši žere, když nemá, nechává je ležet)

Nečekejte že bude chytat myši kotě - ještě to neumí a je moc malinké (nevím jak jste k němu přišli?) ale máma neměla čas ho to naučit, bohužel se od mámy dostalo moc brzo. Časem to ale pochopí, nebojte se.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 21.11.12 09:50

Jinak k té vodě. My máme celoročně venku psa. Stejně dostává denně čerstvou vodu, takže mu ji prostě měním při mrazech 3x denně dle potřeby. Prostě vyklepnu led a natočím novou vodu, aby měl pořád co pít. Je ale pravda, že v zimě nevypijou tolik, co v létě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea1*
Datum: 21.11.12 11:53

Naše Miculka se nám zrovna včera přišla pochlubit s uloveným rejskem. Položila ho na podlahu pod židli a odešla. Kocour (peršan) nám zase domu nosil užovky i 1 m dlouhé. Dostávají granule, maso atd. Takže skutečně neloví z hladu, ale pro zábavu. Jednou jsem napočítala, že kocour chytil během podzimu 30 myší, které jsem vyhazovala do popelnice. Hrají si s nimi až to myš nepřežije. Mám telefon na veterináře, kterého navštěvujeme, když je problém nebo kvůli očkování, v mobilu, tak jsem mu položila váš dotaz. Jeho názor je, že 8 týdenní kotě, zvyklé v této době v bytě nelze dát tam, kde mrzne, odneslo by to zdravotně (rýma a další nemoci z nachlazení) a navíc není zvyklé na samotu. Je ještě malé. V silnějších mrazech se i venkovní kočky pouštějí tam, kde nemrzne. Nejvhodnější podle něj, je zvykat kotě až na jaře. Jinak postupně až tak ve 4 měsících.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.11.12 12:01
avatar

Naši poslední kočku máme už jen doma. Předtím jsme měli všechny polodomácí. Čekaly u dveří, doma měly pro jistotu kočičí záchod. Byli to kocouři - takže někdy vegetili doma tři dny, jindy jsme o nich zase týden nevěděli.

Pokud si člověk pořizuje kotě, musí předpokládat, že se mu bude muset věnovat. Kotě, které má dostatek hraček, škrabadlo atd. není žádná ničící četa. Macík nám nikdy nid nezklikvidoval. Akorát Vás naučí uklízet (sežral třeba čokoládu, co ležela na stole).

Osmitýdenní koťátko je ještě na zimu malé. :(

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pb®
Datum: 21.11.12 13:07

Nechápu, proč by Vám mělo doma kotě všechno zničit? Kočky byt neničí, na rozdíl od psů. Kotě Vám nenačůrá všude, pokud mu dáte k dispozici kočičí záchod. Kotě Vám nerozkouše boty, nepoškrábe tapety, nebude okusovat nohu od stolu. Dokonce ani nebude škrábat nábytek, pokud mu dáte k dispozici škrabadla. Ty se dají pořídit velmi levně a ani nezaberou místo. Stačí třeba omotat nohu od stolu kusem starého koberce a kočka bude spokojená. Jestli si potrpíte na vystavené lapače prachu, tak ano, ty mohou přijít k úhoně. Ale není snad problém mít po dobu, co člověk není doma, kotě zavřené někde, kde takové pitomosti nejsou. Třeba v předsíni, kuchyni... Takhle malé kotě by mělo být ještě měsíc u své matky, strčit ho někam, kde nebude s lidmi a bude na mrazu, je velmi necitlivé a připravte se na to, že o kotě s největší pravděpodobností přijdete. Bud´si půjde hledat lepší domov, kde ho nebudou nechávat v mrazu o samotě, nebo skončí pod koly aut, je ještě malé a hodně hravé, nebo umře na nějakou nemoc. Takhle malé kotě je třeba odčervovat každé tři týdny a 2x naočkovat. Kotě bych přes den pouštěla ven a večer ho brala domů, kde bude mít pelíšek a jídlo. Kočka loví ze sportu, ne proto, že má hlad. Naopak dobře krmená kočka loví víc, než nějaká zesláblá chudinka.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 21.11.12 13:23
avatar

Pb, souhlas! Škrabadlo se ani nemusí kupovat, stačí pověsit kus starého koberce na dveře, na zeď atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 21.11.12 13:54
avatar

Vždyť je to ještě mimino. Dejte mu do garáže větší krabici a do ní polystyren a nějaký hadr, aby mělo pelíšek a hlídat, aby mu nezmrzla voda na pití. Ach jo. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.11.12 15:42

No z vlastní zkušenostii vím, že když ho necháš doma, pak si bude těžko zvykat venku. Třeba tu další zimu. Kočky jsou sice jediní tvorové, kteří si zvyknou i z domu ven, ale neni to rychle. Pak se nebojí aut a podobných věcí. Já osobně bych začala ho zvykat v garáži. Když budou velké mrazy, tak ho vemte domů, ale třeba jen na chodbu, kde není takové teplo. A pokud má u sebe ještě matku, bude úplně v pohodě, neboj. Jsou to úžasní tvorové ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.11.12 17:46
avatar

Moje zkušenost - takhle malé kotě bych si nechala doma, taky jsme to tak udělali, ale umožnila bych mu chození ven, kdykoli bude chtít. Naše kočička bydlí doma, ale chodí volně ven a chytá myši a nosí nám je. Přitom ji krmíme, ty myši chytá spíš pro zábavu, ne z hladu. Je to pud, lovit myši, myslím že i když si necháte kotě přes zimu doma, přesto bude myši lovit, nemusíte se bát. A jak už tu psali jiní, kotě vám doma nic nezničí, když si s ním budete hrát, aby se vyřádilo, a na škrabání mu pořídíte škrabadlo - aspoň naše kotě bylo taky živé až-až, ale škody nebyly.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: crazim*
Datum: 22.11.12 13:09

Mockrát děkuji za všechny odpovědi. Taky si myslím že na garáž je jěště malé..přes noc a když nejsme doma ho dáváme do vedlejší místnosti, která čeká na rekonstrukci má tam dost prolejzaček a hader na zemi tak se tam vyřádí..ze začátku kňourá ale do 5-ti minut je klid. Přes den kdy jsme doma tak ho máme u sebe.. Přes zimu bude asi doma..ven ho občas bereme aby si zvykalo :)

Datum: 22.11.12 17:12
avatar

tak to jsem ráda i za kotě ;) ... tak ať vám dělá samou radost *srdce*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jozef111*
Datum: 24.11.12 07:45

Z Vašeho rozhodnutí mám radost. A pro případné netrpělivé chovatele: je to "dítě", keré poznává svět. Když lidské dítě strhne ubrus ze stolu se vším, co tam je, taky ho nikdo nevyhodí do garáže. Věřte, že koťátko se časem uklidní a bude dělat neuvěřitelnou radost.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: andrea1*
Datum: 24.11.12 14:01

I já se připojuji k Mindě a Josefovi. Jsem také moc ráda.*hej*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.12 14:32

Jeto možné, že kočička, která nás navštěvuje na chalupě a už v pátek večer čeká až přijedeme, bude mít ještě teď na zimu koťata? Letos už je měla dvakrát! Nyní má nějak podezřele veliké bříško. Je zvyklá venku a má pěkný hustý kožíšek. Dáváme jí drůbeží korpusy, co se vyvaří do polévky a různé zbytky masa a pije mléko, které jí vždy ohřeji v mikrovlnce. Jenže přes týden jsme v Praze a když ta koťata vykotí někde venku, tak asi v zimě zajdou. Ta minulá koťata poctivě chodila kojit, byla schovaná u sousedů ve stodole a ani jednou je nepřivedla ukázat, koťata byla velmi plachá - divoká. Naposledy když jedno přišlo k nám, tak na něj syčela, prskala a útočila, aby ho odehnala. Asi už je odstavila a ať se starají sama o sebe:)) Bála se o žrádlo, které měla u nás v misce. Kočka patří asi sousedovi naproti přes silnici, který ovšem také jen na chalupu dojíždí, ale má to jen 3 km, tak je zde častěji. Když jsem zde, tak se ale drží u nás.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kejki
Datum: 26.11.12 19:11

Ano, dobře živená kočka zvládne koťata kolem prosince a ještě v únoru. A když výživa nebude, tak...Rozmnožovací schopnost koček kopíruje tuto schopnost u myší a těch je díky suchému létu halda.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: elisme45
Datum: 26.11.12 17:07

No a nemůže být někde na chodbě přes noc a ve dne v garáži? přeci jenom v noci je to jeste horsí než ve dne. Ale zase si říkám jestli to pro ní nebude šok, když bude celou zimu doma v teple a pak ji na příští rok dáte do mrazů, jestli nezchoulostivý a pak nebude nemocná.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.