Neuživím psa

Od: Datum: 20.11.12 20:40 odpovědí: 46 změna: 19.12.12 15:28

Možná mi tu někdo poradí, dostala jsem se do hodně špatné situace, kdy mám problém za co nakoupit jídlo dětem, natož pak psovi. Je to větší pes a jasně, že nestrádá, ale já se občas přistihávám, že i když bych to obrečela, tak bych to radši udělala, že bych ho někomu dala, ale to je nereálné, protože pokud bych tohle udělala ranila bych děti - i já bych se trápila, ale pokud bych to udělala tajně... Nejsem zákeřnej člověk ,ale nevím jestli děti jsou tak skvělý, až uviděj pod stromečkem granule...jasně že ne jen granule , ale i když se snažím dětem vysvětlit, oni si pořád myslí, že to nějak udělám ... netěším se! Nevíte tedy někdo jestli se dá normálně legálně dá dát pes do útulku... blbá otázka já vím, ale už si nevím rady .


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: krkovicka*
Datum: 20.11.12 21:14
Až se rozhodnete dětem lhát dbejte na to aby se to nedozvěděli.
Moje máma šla s 8měsíční fenkou na procházku a vrátila se s ustrihnutym vodítkem že se jí utrhla a běžela pryč.Obrečelá jsem to několik dní a také jí všude hledala.Až po letech jsem na matku uhodila a přiznala se mi že jí prodala.Takže asi tak.Moje vazba k matce je pouze papírová a ne jen kvůli mojí fence.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.11.12 23:03

Já být v téhle situaci tak bych raději "utrhl od huby sobě" jak se říká a psa bych rozhodně pryč nedával, ale záleží na člověku.Nevím kolik je Vašim dětem, ale pokud mají psa rádi tak si myslím že by jim ty granule pod stromečkem nevadily.Pokud by jste se psa přesto chtěla zbavit tak bych už radši dětem řekl pravdu než jim lhát, jednou by to asi stejně vyšlo najevo.Jinak podle mě by měl jít dát legálně do útulku, ale nevím jestli třeba nebudou mít přeplněno nebo tak.S tím opravdu zkušenost nemám, to si raději počkejte jestli poradí ještě někdo jiný.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: elisme45
Datum: 25.11.12 19:16

Ano souhlasím, je mi 16 a když si představím mobil nebo mít doma pejska, tak se nerozmýšlím a rovnou volím pejska. Děti to nějak pochopí, že to dál nejde a že si musí vybrat, myslím si že Vás překvapí. Když si vzpomenu jak jsem dlouho oplakávala mého pejska když mi umřel nebo kočičku o kterou jsem přišla před 3 měsíci je mi znova do pláče a dát pejska živého, zdravého a hlavně pejska který na Vás spoléha dát pryc, tak je to jeste mnohem horsí. Nikdy nevíte ke komu se dostane, jestli mu nebude ublizovat,.. Opravdu bude lepší než aby jsme ho potají dala pryč tak se dětí zeptala. Pes je mnohem větší radost než tablet nebo plyšák. Nechci Vás ještě víc trápit, ale já bych asi nepřenesla přes srdce že mi mamka dala pryč mé zlatícko jenom, proto abych měla hezké dárky pod stromečkem. Přeji, aby se situace zlepsila a urcite nám napiste jak to dopadlo ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 20.11.12 23:08

Dobrý den.

Rozumím Vám. Chápu, že nemáte peníze na uživení pejska, když jich máte už tak málo a ještě k tomu děti. Být Vámi bych zkusil kupovat ty nejlevnější psí konzervy a jídlo, abych ho uživil a přečkal tyhle časy. Určitě bych řekl dětem, že jelikož jsou Vánoce a máme doma pejska, o kterého nechceme přijít, tak si Vánoce uděláme později, ale uděláme, protože teď nemáme penízky. Vždycky máte možnost dát pejska zadarmo to útulku. Nic se tam neplatí. Ale možná bych se domluvil, že jim ho tam dám, ale ať ho nedají dál, že si ho zase za nějaký čas zase vezmu. Samozřejmě za odměnu, třeba víno nebo tak, že děti by to nepřežily.

P.S.: Jste určitě moc hodná, když přemýšlíte nad tím nejlepším pro Vašeho pejska a nejste z těch, kteřá by ho někde uvázali nabo vyhodili z auta! Jsem za Vás rád!

Ohodnoceno: 3x
 
Od: hop®
Datum: 20.11.12 23:30
avatar

Zdravím, život umí psát velmi smutné příběhy.

Ano, pejska lze dát do útulku, někde se dá i domluvit, že si pro něj zase přijdete, záleží to právě na podmínkách toho útulku.

Nepíšete v jakém věku jsou Vaše děti, jestli raději obětují svého Ježíška nebo pejska, možná by bylo dobré s nimi o tom předem promluvit, ale hodně to záleží na věku dětí i na jejich vztahu k pejskovi...

Možná by se našlo i nějaké jiné přechodné řešení, třeba nějaký osamocený důchodce ze sousedství, který by se rád s pejskem občas prošel a trošku by přispěl na stravu. Nepíšete odkud jste, ale ve větších městech by se určitě někdo podobný našel...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nicozjb*
Datum: 21.11.12 00:17
Nevím jak u vás ale útulky si často nechávají proplatit to že pejska přijmou pokusila bych se to dětem rozumě vysvětlit zažila jsem to když dceři bylo 5 a zvládly jsme to dcera má dnes lepší představu o penězích a pes slaví 13 narozeniny . možná to vyzní blbě ale uplatňuje te možnost sociální vypomoci od státu?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: dery*
Datum: 21.11.12 07:16

Nevím, kolik let je vašim dětem, ale asi nejdřív bych se jim to snažila vysvětlit, jak se to má (s vaší situací a s granulemi pod stromkem).

Buď to pochopí a přijmou to takto, nebo ne a v tom případě bych dala psa pryč. Pokud máte problém uživit dět, nevidím důvod, proč mít doma ještě velkého psa. (taky bychom chtěli psa, ale vzhledem k tomu, že čekáme mimčo a budeme žít od výplaty k výplatě, určitě si ho pořizovat nebudu)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 21.11.12 16:10

kolik vás stojí krmení na měsíc? Cca 300,- Kč . Je to smutné ,ale 300,- za měsíc se ušetřit dá

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.11.12 16:13
avatar

artik, nedá! *plac*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: artik*
Datum: 21.11.12 16:22

ale dá , lidi kupujou hlouposti a pak tvrděj , že nemaj peníze . Když má někdo jen na jídlo 40kč za den , tak je to problém , ale každej platí internet 450,- , telefony v celé rodině cca 700,- , televize ( kabelovka 350,- ) a to nepočítám ostatní jako jsou sladkosti , nezdravá jídla a kouření + alkohol

Ohodnoceno: 5x
 
Od: nicozjb*
Datum: 21.11.12 23:12
Souhlasím život je otázkou priorit mluvim z vlastní zkušenosti zamyslete se kde můžete najít rezervu já kupříklad šetřila cigaretami první vždy děti pak pes a pak já .
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.12.12 17:21
avatar

To dáme víc za granule pro menšího psa. Pro většího psa bych asi s touhle sumou nevystačil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.12 10:14
avatar

Je to smutný příběh ale bohužel těchto lidí přibývá. Jenže dnes je to pes a zítra nemám co do huby děcku. Co potom? Koupila bych levné granule, třeba kuřecí ořez u nás17kč/kg a psa bych jistě uživila. Dětem vysvětlete, že pod stromečkem toho moc nebude jelikož na to není.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: angie*
Datum: 22.11.12 12:29

Ahoj,ráda bych te pomohla,treba s granulkama pro psa. na nejaku dobu by to vydrželo,a pak uvidíš.jen musela bys to odvézt sama.nevím odkud jseš.tak treba si založ tady mail,a nekteré dobré lidí ti určite pomoužu jen musí mít nejaký kontakt na tebe.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.12 13:05

Nevím co je podle vás špatná finanční situace, ale jak tu píše někdo víše pokud máte kabelovku, net, mobil (paušál), auto (benzin) apod., tak určitě se dá ušetřit zde a psa nikam dávat nemusíte. Pokud ste již opravu na tom tak špatně, že nemáte žádný "nadstandardní" služby a přesto nemáte na jídlo, zkuste si požádat o nějaký příspěvěk (na děti, bydlení apod.) to pár stovek dá... Taky na tom naše rodina není dvakrát dobře a někdy přemýšlím stejně jako vy, že tu svoji labradorku už neutáhnem a někomu ji předám, ale pak si řeknu když můžu mít net apod. tak prostě uživím i psa a když ne tak tyto služby prostě zrušim. Dá se žít i bez nich, jednou sem si toho psa pořídil a není to věc abych se jí zbavil pokud je nějaký problém.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: stribrnak*
Datum: 22.11.12 16:57

dobrý den,dát psa do útulku,prodat ho nebo nějakým jiným způsobem se ho zbavit je pro mne nepochopitelná věc,

chápal bych to jen v případě,že by pes byl agresivní.Člověk,kterej se zbaví psa jen tak,že nemá pro něj na žrádlo,není člověk,ale

šmejd

zvíře je také tvor,který za to nemůže,že ho někdo neuživí nebo se ho chce zbavit.

až se psa zbavíte,tak popřemejšlejte co bude dál,jestli děti nebudou mít za čas taky hlad,co pak s nima uděláte?

vemte si sama jak se říká lidově od huby a kupte tomu psovi to co má dostat.

Souhlasím s Artik,prominte mi moji upřímnost

S

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlacek*
Datum: 23.11.12 08:13

Nikdy opravdu nikdy bych si nedovolila někoho koho vůbec neznám zařadit do kategorie " šmejd " . Já bych situaci do které jsem se dostala nepřála nikomu, ale taky by se asi dalo říct, že když se do srabu nedostanete a nehrábnete si až na dno , tak potom nemáte šanci pochopit člověka, kterej neví jak dál.

Od: gino
Datum: 23.11.12 09:04

on o vás ,ale nenapsal,to co jste uvedla,on napsal,jen,že člověk ,kterej se zbaví psa jen tak,že nemá pro něj na žrádlo je šmejd.

žrádlo pro psa můžete připravit jak psala Suzymon a dosti levně,tak vaše východisko tím,že se psa chcete zbavit mi připadá také trochu prapodivné Gino

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.12 17:29

Když už jste na tom takle, to nemáte žádné kamarády nebo známé, kterým byste řekla: hele, jsem total v pr... kup mi prosim tě pytel žrádla pro psa? Jestli takové známé nebo kamarády nemáte tak je asi něco špatně. A asi ve Vás, pardon. Nebo jak psala paní přede mnou, koupit kuřecí kostry, udělat vývar, chrupavky, maso a měkké kosti obrat, koupit nejlevnější těstoviny pro zvířata ve zverimexu a smíchat. Dá se všechno, jen se musí chtít a přemýšlet.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlacek*
Datum: 23.11.12 08:46

Kamarádů mám spousty, jenom asi budou z jiné kategorie, asi ne takoví jako ti vaši . Nepřála bych Vám tu zkušenost, ale i to člověka posílí, když dostane obrazně "facku " od těch od kterých si myslel že přijde pomoc. Já bych Vám to zklamání nepřála zažít opravdu to zabolí to mi věřte. Já věci nevzdávám a peru se jak jen to jde, sem jsem napsala, protože jsem nevěděla jestli to jde dát psa do útulku jen tak z tohoto důvodu. Jen jsem to nevěděla , ano uvažovala jsem nad tím ,ale ještě bojuju, a mám pocit, že by mi to moc vadilo a brala bych to jako svoje veliký selhání, ale ta možnost tu je a já neznám pravidla, proto jsem se ptala. Takže z Vaší odpovědi jsem zjistila že je něco špatnýho ve mě . Nevím možná jsem špatná já se svých kamarádů ptala nějak takhle...

asi na mě budeš koukat jako na cvoka, ale já potřebuju pomoct a už zkouším se zeptat i lidiček, kteří jsou kapánek dál ode mne, protože ti, kteří jsem si myslela, že by mohli a kterým jsem i já se spoustou věcí pomohla ti tady pro mě nejsou.
Prosím tě nezlob se jen potřebuju sehnat 15 tisíc, deset mám a těch pět musím sehnat , přišla mi totiž kvůli tátovu dluhu exekuce - myslela jsem si, že jsem za něj už všechno splatila nebo se domluvila, ale o tomhle jsem něvěděla,je to kvůli 800.- , někde něco nezaplatil, ale je zbytečný to jakkoliv omlouvat. Kdybyste mi mohli něco půjčit - kurňa ani si nedovedeš představit jak je mi hrozně, ani já jsem netušila jakou odvahu to chce poprosit o pomoc . Chtěla jsem po tom exekutorovi splátky, ale on se prostě se mnou o tom nemusí bavit, a splátky nepovolí! , protože nemusí. Prosím jestli jsem Vás uvedla do rozpaků, opravdu nevím jak se omluvit, opravdu bych nechtěla, aby to bylo trapné - vím jaká je doba a že ... promiňte mi, ale já to nějak musím dát dohromady , vlastně ani nevím do kdy, není tam žádný datum, tak teď budu trnout kdy se tu kdo objeví a začne odhadovat barák, čímž jak mi řekli na tom exekutorském úřadu, dluh stoupne o platbu odhadci, mám pocit, že nikdo se nechce domluvit, jen potřebujou člověka zničit . Mějte se všichni pěkně a nezlobte se, že jsem se zeptala hezký den přeju ...

a nějak takhle mi bylo odpovídáno

Čau velmi težce hledám slova a opravdu nevím, co Ti mám napsat.
Chápu, že situace se může zdát neřešitelná, ale pevně věřím, že vše se
změní k lepšímu. Co se týká finanční pomoci, nebudu chodit kolem horké kaše,
ale s naší finanční pomocí nepočítej. Vím, že to může znít velmi krutě, ale
bohužel není doba na to, abych mohl upřednostnit Tvoje požadavky, před
požadavky mé rodiny.
Přeji hodně sil k překonání všech nástrah života Ahoj a bojuj ...

Tak bojuju a tak nějak jsem pochopila, že když si nepomůžeš sama věř, že není moc lidiček co ti pomůžou , byť třeba tys jim předtím mockrát vyšla vstříc a měla jsi je za přátele. Ono se nadarmo neříká, že v nouzi poznáš přítele... Děkuju za Váš názor , chtít a přemýšlet...tohle jsem tady nenapsala kvůli penězům, ty jsem dohromady dala -SAMA .

Datum: 22.11.12 17:36
avatar

Prosím vás, nedeptejte ještě více paní, která je na, nevímkolik dětí sama, ikdyž je jí zle, má třeba horečku, nemá čas na přátelé, na jakoukoliv radost, jen pracuje a stará se o děti, aby byly vpořádku a připravené do školy. Nedělá nic jiného jen bojuje o chleba a o přežití!. Zažila jsem to a vím, jak je to strašné a beznadějné a bezvýchodné. Když si na to vzpomenu, podlamují se mi ještě dnes kolena. Kdo to nezažil, nedovede si vůbec představit jaké to je peklo! *plac*Nechtějte to nikdy zažít!

Ohodnoceno: 4x
 
Od: stribrnak*
Datum: 22.11.12 17:42

ten pes za to nemůže

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.11.12 17:43
avatar

Ani paní, ani děti taky ne! Trošku soucitu, prosím! ;)Paní potřebovala poradit, ne zdrtit!

Ohodnoceno: 3x
 
Od: vlacek*
Datum: 23.11.12 08:57

Děkuju za zastání , mám pět dětí a Vám moc děkuju , asi víte co se dá prožít, možná taky budete souhlasit s tím, že když si to neodžijete jen těžko pochopíte...Ještě jednou moc dík za pochopení.

Jestli můžu poprosit ty lidičky co se chystají na to mi připsat něco v tom smyslu -když sis ty černá h..o udělala pět p ...ů, tak si je máš umět uživit tak to prosím nepište černá nejsem, do práce chodím... jen jsem se zeptala na útulek , kam psa stejně nedám... tedy moc v to doufám.

Datum: 22.11.12 22:23
avatar

Docela zajímé. Já právě založila otázku, jestli pes najde cestu domů, protože mi utekl kvůli nepozornému synovi, který nezavřel vrátka. Sedím tady a přemítám. Ale co se týče Vašeho problému, tak já také kupovala ty konzervy a granule a vyšlo to dost draho. Nakonec jsem zjistila, že pejskovi chutná najvíce pajšl s knedlíkem, nebo s těstovinami. Těmi nějlevnějšími. Takže jsem nakonec kupovala pajšl a slezinu. Uvaříte do zásoby a naděláte porce, které zmrazíte. Pak beru jednotlivé porce, promíchám s knedlíkem, nebo těstovinami a pejsek si pochutnával. Vyjde to stoprocentně laciněji a je to zdravější, než ty konzervy. Snad se mi můj pejsek vrátí.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: pt®
Datum: 24.11.12 12:36
avatar

Tak jsem ráda, Suzy, za radu ohledně žrádla pro psa. Tím, že náš pes má cukrovku, vařila jsem mu jen kuře ztažené z kůže a k tomu kolínka, brambory a chleba. Ale už jsem koupila vepřové srdce a uvařila s kuřetem a namíchala mu to. Dnes už to žral a měl misku hned prázdnou. Příště koupím hovězí srdce, je velké a stojí 54,- korun jedno kilo. To jde, že ano? - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.12 14:22
avatar

Pt, určitě to vyjde laciněji a co je nejhlavnější, víš, co ten pes opravdu žere. Schválně zkus i ty slezinky a pajšl. V něm jsou ty chrupavky a ty jsou určitě zdravé. Teď teda nevím na co přesně, jestli to jsou kosti, ale vím stopro, že tělu dodávají něco důležitého. Já jsem tak nad tím přemýšlela, ale od té doby, co se na trhu vyskytují všelijaké konzervy a pamlsky pro domácí zvířata, jsou čím dále tím více nemocná a veternáři si "mastí" kapsy a staví vily jako hrady. Za mých mladých let, pejsek s kočičkou jedli to co my a dožívali se věku normálního a veterináře neviděli za celý svj život.

Mně třeba jeden veterinář neřekl, že má kocour blechy, které mu způsobily na bocích ošklivé rány, protože se pořád drbal a dal mi njekci za pět stovek a pak jsem musela ještě na jednu. Vyléčil mu to, to jo, ale kocourovi se to vrátilo. Pak jsem na to nějak přišla sama, něco jsem tenkrát koupila a byl klid. Je to už delší dobu a tenhle kocourek už nežije, byl starý.

doplněno 24.11.12 14:27:

Tu injekci dal kocourovi, ne mně...:D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.11.12 09:40

Dobry den,mela jsem 4 deti,ted tedy uz jen 2,kluci jsou dospeli.mame velkeho psa a 2 kocky.Na den nam staci 200kc na jidlo i pro zfvirata,drogerii,jizdne do skoly,no proste krom inkasa na bezne veci.Neni to mnoho a ted nedokazi rici,kolik nam stacilo,kdyz byly 4 deti doma,to ani nejde,jelikoz studovaly a to neco stalo.Nechci vam tady rikat ze nejste setrna,ponevadz nemuzu vedet,co vse financujete,ale jen na zamyslenou,jesli by prece jen neslo nekde usetrit?Dat psa pryc,to je velke rozhodnuti a samozrejme,ze chapu,ze takova situace v dnesni dobe muze nastat,ale pak s tim musite zit a musi to dost bolet.Pojdte zkusit se bavit o tom,jestli je nejake vychodisko z nouze.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: angie*
Datum: 24.11.12 12:29

Lidí ja Vás nechápu! To že tady pro pani píšete ruzné rady,jak se má ušetrit nato asi neni zvedavá.kdyby ušetrit mohla tak to asi udelá,a nebude tak zoufalá.ale tady píše i to,že ma 5 deti.+toho pejska.A nekterí z vás tady asi nechápe to,že nejmín potrebuje rady o šetrení!Samozrejme souhlasím,pes zato nemuže,a taký doporučuji v tom prípade jen ten nejlevnejší krmení granule,testoviny atd.Ale prosím vás co píšete rady jak se má ušetrit jste trapný.Asi sama dobre ví že treba granule a jidlo je dvuležitejší než cigareta.Jste tady všechni tak moudrý a pritom ji píšete jen samé rady o šetrení.A to nechápete,že nemá z čeho.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.12 14:36
avatar

Angie, já chápu Vaše rozhořčení. Ale, je tu velké ALE! Co teda poradíte Vy? Podle Vás jsme teda vůbec neměli reagovat? Protože Vy jste nám sice vyčinila, ale radu tazatelce jste nedal vůbec žádnou. Tak co je lepší? My chápeme, že má problémy finanční, ale jak je můžeme vyřešit my? To máme uspořádat sbírku? A co Vy víte, jak na tom jsme my všichni ostatní. Nevytýkám Vám nic, já jen abyste si to uvědomila. Ono se to hezky kritizuje, ale aby jste mohla kritovat, musela byste vylovit z rukávu nějaký lepší nápad, než měli ti ostatní ... Máte ho? Jestli ano, sem s ním!

doplněno 24.11.12 21:33:

Ano Angie, omlouvám se. Přehlédla jsem to. Vidím, že jste tazatelce nabídla granule. Tak teď jsem zvědavá, jestli Vaší nabídky využije. A jsem zvědavá hodně. Když už jsme se o tom tak rozepsali všichni. Ještě jednou se omlouvám. S

Ohodnoceno: 0x
 
Od: angie*
Datum: 24.11.12 17:10

Tak ahojte lidičky,milá suzymon,ja pro paní nabídla pomoc,hned jak jsem prečetla v jakém situaci žije.pejsci mám ráda a když mužu ráda pomužu,chápu jí ikdyž chvála bohu ja také težké chvíle nemusela prežívat.Ale místo rady spíš potrebuje asi pytel granulí,co jí muže pomoct aspon na nejakou dobu.TAK POKUD SI PREČTETE RÁDKY I VÝŠE,TAK ZISTÍTE ŽE POMOC JSEM JÍ NABÍDLA,A NE JAK TADY PÍŠE MILÁ SUZYMON,ŽE JA ŽÁDNÝ REŠENÍ JSEM NEUVEDLA...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: angie*
Datum: 24.11.12 17:48

Jinak ti moc držím palečky,aby pejsek našel cestu domu jak píšeš.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.12 15:25

angie.zila jsem z zivotniho minima se 4 detmi dost dlouho,proto se ptam tazatelky,zda by jsme nenasli spolecne reseni.Pokud jsou pujcky,tak to je potiz,ale o nich nic tazatelka nepsala.Clovek vychazi tedy z toho,ze zije z zivotniho minima.Je to krute,ale jde pri dobrem hospodareni uzivit i psa.Dal nechapu jednu vec,tazatelka ma 5 deti a snad maji take otce,ktery by mel platit vyzivne.Pokud neplati,tak je to zase na otazku,ale tazatelka nezminila oc jde.Jen ze nemuze uzivit psa,ale proc vlastne je na diskuzi o kterou pani mozna nestoji a ma na to pravo.Muze ale existovat reseni a pani ho nemusi videt,kdyz je ze vseho vycerpana.Ja jsem treba na 2 deti nedostala sirotci duchod a musela jsem se o ne postarat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: angie*
Datum: 24.11.12 17:30

Milá juglans,áno ja chápu vše i to že bohužel jsou lidí žijící z životního minima.práve proto jsem nabídla pomoc.milionárka taky nejsem,ale si myslím,že tady tá pani je fakt zoufalá.Me pár stovek na granule co jí mužu nabídnout nezabije,a budu ráda že jsem udelala dobrý skutek.Svet nemužu zachránit,ale treba jednoho pejska jo...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.12 18:14

Angie,ale proc ne,to samozrejme je kazdeho vec,kdyz chce pomoci .Kazdy nabizi co muze,treba i jen radu.Take jsem jednou dostala pro rodinu financni dar na vanoce a byla jsem sokovana,o nic jsem si nerikala.Byla jsem na tom take vselijak,tak si toho clovek velmi vazi dodnes.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: angie*
Datum: 24.11.12 18:38

Ano dobrá rada je k nezaplacení.Ale tady jsou reagace spíš vyčitky než rady.:(

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 24.11.12 22:15
avatar

Ohledně umístění pejska do útulku (jít by to mělo) a nelhaní dětem už psali přede mnou.

Já se spíš zeptám, i když asi zbytečně: zkusila jste se poptat v místní restauraci nebo u řezníka, jestli by občas neměli nějaké zbytky od masa? Nejlépe syrové, různé odřezky, klouby apod., samotné kosti ne (pokud by z nich nebylo co okrájet), se zbytky vařených hospodských jídel opatrně. Taky se dalo levně koupit "maso" pro zvířata z jatek, ale chce to prohlédnout, někdy je to slušné, ale někdy dávají fakt humus, tak ten ať si strčej ...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jarmulina
Datum: 28.11.12 22:16

hm- to je rozumná rada!Domluvit se ve školní jídelně, v restauracích se taky spousta jídla vyhazuje...Kupte u toho řezníka nějaké skelety,vyvařit dětem -polivka s nudlema no a dá si i pejsek namočte mu do toho... chleba .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.12 17:42

5 dětí do dnešní doby je docela masakr. No nedá se nic dělat. Internet máte, najděte si nadaci JVaJV, popište problém a uvidíte. Pak mi pak do vnitřní pošty napište jak to dopadlo. Třeba Vám pomůžou. Nic jiného mě nenapadá. Hold se zase brzy budeme živit lovem a sběrem jako to bývalo dříve.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.12 17:46
avatar

No granule jsou dost drahé. My jsme psa krmili nudlemi, zeleninou, vajíčkem a vařeným podřadnějším masem - vyšlo to asi mnohem levněji. Jenže my ho tak krmili celý jeho život a dožil se 17 let. Nedala bych psa pryč jen proto, že bych ho neuživila. Nemohla bych. Pes byl součástí naší rodiny. Nemohla bych se k němu tak zachovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.11.12 22:45
avatar

Dobrý večer, moje první reakce byla taková , že jsem chtěla reagovat nepříliš vlídně . Nicměně jsem si raději dvakrát přečetla Váš dotaz.Evidentně se svého psa nechcete vzdát a ani nechcete ranit děti. A ani Vám by se s tímto skutkem nežilo snadno.Byla jste někdy v útulku? Přesto , že se pečovatelé snaží zabezpečit psům životní potřeby , nikdy jim nemohou dát domov,zázemí a lásku.Útulky jsou přeplněné psy , kteří nechápou proč se ocitli zavření v kotci , venku , v mrazu.Nechápou proč je tam ten jejich milovaný páníček nechal.A čekají.Čekají na každou ruku , která pohladí ,na každou ruku ,která je vezme alespoň na chvíli ven. Čekají na svoji rodinu. Vím , že jsem Vám to zrovna neusnadnila , ale věřím , že se Vám podaří najít řešení.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nicozjb*
Datum: 29.11.12 00:46
Prosím za psa v žádném případě mu nedávat zbytky z kuchyně to mu velmi ublíží zkuste spíš toho řezníka také mu můžete dat maso které už nesmějí prodávat nás takto zásobují kuřecím .
Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: michi*
Datum: 30.11.12 14:32

Zdravím,

také jsem se dostala do situace, kdy jsem neměla na žrádlo pro psy. Nemám děti, zato 3 velké psy a myšlenka dát je pryč nebyla reálná. Kupovala jsem nejlevnější granule a míchala jim vše možné (od vývaru s chlebem, zbytky z kuchyně, levné skelety z masny,...) Vím, že to není to nejlepší řešení, ale psi přežili velmi dobře a nenechalo to na nich žádnou újmu. Jim bylo opravdu jedno co žrali, hlavně že žrali. Trvalo to skoro půl roku a bylo to opravdu kruté, internet jsem neměla, auto odstavené (nebylo na benzín), telefon omezený na minimum a pronájem bytu se taky musel zaplatit :( . Myslím, že děti pochopí, že není dost peněz a granule pod stromečkem stráví daleko lépe, než rozloučení se svým psím kamarádem, rozhodně jim nelžete, to by nesli daleko hůř. Alespoň si to myslím. Opravdu Vám přeju hodně síly na řešení problémů, které život přináší a ať se rozhodnete jakkoli, bude to Vaše rozhodnutí a určitě to nejlepší, které uděláte. Přeju krásný den.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: hehe
Datum: 02.12.12 13:50

Mám asi tak cez 10kg granúl - načaté vrece, manžel omylom kúpil pre šteňatá veľkého plemena granule pre stredné plemeno. Som ochotná poslať. Obsahujú viac bielkovín a tuku, ako by bolo v granulách pre dospelých psov, ale to už sa dá potom skombinovať s iným krmivom, aby to vyhovovalo. Je tu niekde kontakt na túto pani?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.12.12 21:50

Pes je radost, ale také starost. Pokud Vám dělá potíže ho uživit, tak dejte inzerát do ANONNCE (je to zdarma), že ho darujete do dobrých rukou. Určitě se někdo přihlásí, kdo má psy rád a nechce se piplat se štěnětem. Až se finančně vzpamatujete, tak si opět psa můžete pořídit. Uvidíte, jak se Vám uleví ve starostech!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: arwi®
Datum: 19.12.12 15:28

Být vámi,tak bych obešla všechny restavrace a školní jídelny a popsala bych jim tam vaši situaci.Při troše štěstí by vám mohli někde začít nechávat zbytky a vy by jste nemusela vašim dětem jejich čtyřnohého kamaráda brát.Přeju vám hodně štěstí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.