SOS slepice

Od: Datum: 18.11.12 17:57 odpovědí: 7 změna: 18.11.12 20:27

Dobrý večer, dnes mi bylo přivezeno 5 slepic a jeden kohout. Mají kurník a vedle toho takové dvoupatrové "snášedlo", které jsme dali vedle kurníku což byla asi blbost, protože slepice nezalezly do kurníku, ale spí v tom "snášedle" namačkané. Bojím se kuny. Prý se měly dát z přepravek rovnou do kurníku, ale nějak se nám to nepodařilo. Když dáme snášedlo pryč, myslíte, že se tam budou zítra nechat zahnat? A nebude jim dnes zima? Snášedlo vypadá jak dvoupatrová polička - skříňka. Jsem že sídliště, na skoro vsi bydlím necelý rok tak pardon. Nebo mám v noci vstávat a chodit je kontrolovat? To by mi nevadilo, ale jestli by to bylo k něčemu. Snášedlo je z jejich původního domova. Dík za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.11.12 18:03
avatar

Bylo by určitě vhodnější, kdyby jste je nejprve vypustila do kurníku. Snášedlo by mělo být v kurníku. Ještě nyní slepice přeneste slepice do kurníku, to je nejvhodnější řešení. Slepice by určitě prochladly.

doplněno 18.11.12 18:32:

Když si vezmete baterku na posvícení, tak to zvládnete. Slepice přeneste po jedné, nebo je dejte do přepravky v které jste je přivezli. Slepici uchopíte za hrudník i s křídly a opatrně jí přenesete do kurníku, já bych rukavice nepotřebovala. Slepice po tmě nevidí, takže nebudou utíkat. Slepicím bude venku velmi chladno, budou se na sebe mačkat. Je rozdíl je nechat v chladném uzavřeném kurníku, nebo venku.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ron*
Datum: 18.11.12 18:10

Slepice přeneste do kurníku, kurník zavřete. Snášedlo dejte ráno dovnitř kurníku. Slepicím každé ráno kurník otvírejte. Do týdne se slepice naučí do kurníku večer chodit. Teď v zimě chodí brzy, už kolem půl páté, hned jak se setmí. Jakmile se schovají, kurník zavírejte. Venku je nechat nemůžete, byla by jim zima.

doplněno 18.11.12 18:21:

Ano, tak velká zima ještě není. My ale zavíráme slepice především kvůli kuně. Určitě to zvládnete. Vemte si rukavice, slepice opatrně pochytejte a přeneste do kurníku. Pokud jsou slepice zalezlé ve snášedle, nemají Vám kam utéct.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.11.12 18:18

Jenže přítel je na noční a jsem sama v baráku a nezvládnu to. Tak asi budu co 2 hodiny vstávat. A teď jsem mluvila s kamarádem vetem a prý je ještě teplo.

doplněno 18.11.12 18:21:

U nás na okraji Prahy je 5,2 st, tak to snad přežijí.

Datum: 18.11.12 18:27

haninko. To je zbytečné, co dvě hodiny vstávat. Nevyspíš se a kuna může přijít zrovna v čase. kdy tam nebudeš. No, víš, ona taková kuna se dostane i do kurníku. Leckdy dá práci vychytat. kudy tam leze. Jinak když teď dojdeš ke kurníku, tak slepice v pohodě pochytáš a dáš dovnitř. Někdy se novým slepicím nechce zalézat do neznámého prostředí, pak se jim udělá u vchodu jen taková malinká ohrádka a ono se už časem naučí chodit tam, kde mají nocovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.12 18:48

Děkuji za rychlé a dobré rady. Slepice bych tam asi dala, ale kohouta se bojím, je děsně velkej a nezná mě. Takže tam dám slepice a kohouta nechám venku ať si poradí. Třeba vleze za nima nebo saze slepice ven. A venku už je tma jak v pytli, tak jdu do sklepa hledat velkou baterku, kterou při svém štěstí položím do psího hovínka. Tyhle hurá akce se zvířaty nemám ráda, ale slípky jsou roční a byla by jich škoda.

Datum: 18.11.12 18:54

netřeba se bát kohouta. Je tma a to jsou "zpitomělý". Normálně ho pevně čapni a je to... Tak ať zvítězíš nad slepicemi a kohoutem *ua*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 18.11.12 20:27

Slepice přenést nyní, jak bylo popsáno. Ráno je už nechytíte. Nechte je v kurníku 2 dny zavřené a dávejte jim dovnitř žrádlo.Je to nové prostředí a napřed si musí zvyknout na nový domov. Po dvou dnech je vypousťte a znovu krmte uvnitř. Za 3-4 dny vám budou chodit do kurníku sami.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.