Pejsek nakadí doma, když jsme v práci

Od: Datum: 02.12.13 17:14 odpovědí: 8 změna: 09.12.13 02:39

Dobrý den, máme 3,5 měsíční stěně brazilské fily(pejska), který nám kadí doma. Neudělá to nikdy, když je s námi, je mazlivý, hodný,prostě miláček... Už nevíme, co s tím. Nechceme ho dávat ven na zimu, jinak dvorek máme...Co s tím, poraďte prosím.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.12.13 17:38
avatar

Zdravím, zřejmě to bude stres - pejsek nechápe, proč je najednou doma sám, anebo vzdor - ty odejdeš a já i tady naschvál udělám hromádku. Anebo to prostě nevydrží tak dlouho. Jak dlouho jste v práci, resp. jak dlouho je štěně doma samo? Je to ještě mimino, které moc nechápe, proč je doma samo. Má nějaké místo, kde může jít na velkou? Nebo spoléháte na to, že ho vyvenčíte, až přijdete?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.12.13 18:31

Ano máte pravdu je to stres,vím to z vlastní zkušennosti.Pes má jednoho guru a když není doma tak pes je ve stresu a dělá věci které by normálně nedělal kdyby se páníček vrátil ve stejný čas domů jak je pes zvyklí.Je to štěńátko a potřebuje aby s ním byl někdo doma.Má tři měsíce a to je ještě málo aby byl sám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jardap*
Datum: 03.12.13 12:31

Je to sice miminko 3,5 měsíce, ale taky miminko 20kg, takže ta hromádka má svoje patřičné parametry ... Sám je doma cca 6 hodin, než přijdou děti se školy. V noci mezi 22:00 a 6:00 také v pohodě vydrží, ráno vždy chodíme a potřeby vykoná... Prosím poraďte.

Datum: 03.12.13 13:32
avatar

Holt máte velké mimino, s velkými boky jste museli počítat:) V noci může vydržet mj. i proto, že nemá přístup ke žrádlu, zatímco ho třeba ráno nakrmíte a odejdete. A pokud je ještě k tomu nervózní, protože je doma samotné, tak to mu na lepší trávení nepřidá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fribble*
Datum: 02.12.13 17:45

Takhle malé štěně nevydrží bez záchoda dlouho. Pořiďte mu doma "záchod" a učte ho na něj chodit, když píšete - neudělá to nikdy když je s námi - zřejmě si "umí říct" , že potřebuje ven. Tak místo ven ho odveďte na určené místo a když se mu to povede, pochvalte ho. Přes zimu to musíte vydržet, teď už je na zvykání venku pozdě, to až na jaře.

doplněno 02.12.13 17:46:

Martinaa píše rychleji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.12.13 20:18
avatar
Přijde mi, že to prostě nevydrží bez venčení tak dlouho. Nemáte v okolí nějakou maminku na mateřské, která by ho vyvenčila, když jste v práci?
Osobně jsem proti učení chození na WC do psího WC v bytě nebo domě. Většina lidí to pak pejska nemůže odnaučit.
3,5 měsíce je ještě málo, ještě vydržte. Máte výhodu, že je to velká rasa, přijde mi, že je s nimi snazší učení na WC než u štěňat yorkšírů, čivav nebo srnečků atd.. ti mají úplně malý močáček a trvá jim naučení déle.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.12.13 15:45
avatar

Všichni vpodstatě napsali správně totéž. Je to mimino. Má velkou postavu, ale stále je to mimino, které nepochopilo, proč se chodí ven. Procházka je pro něj zábavná činnost a nechce se zdržovat kakáním, když se vykaká v klidu doma. Nespojil si pobyt venku s nutností vyprázdnit se. Musíte mu to vysvětlit. Naučit ho to. Kolem půl roku věku mu to dojde a začnou mu fungovat svěrače, které začne řídit mozek, vůle. Je to mimino ve velkém těle. ;)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.12.13 02:39

Kupte si knihu Jak poznat psí duši od pana Desenského, najdete tam velmi užitečné rady.

Mimochodem pes je velmi chytrý,může to dělat i naschvál, za to, že ho necháváte samotného, v knize radí venku velmi chválit za vykonanou potřebu, prý pes pro pochvalu udělá maximum.

Takže doma přitáhnout psa k hromádce a spustit: co to je,to se dělá doma apod a venku pohladit a pochválit...to je hodnej pejsek,tak se to dělá ...

...náš pes se to naučit za dva týdny, pochopitelně psa netrestejte bitím, jen slovy vyhubujte a řekněte mu běž na místo, zlobíš, tak s tebou nejem, budete se divit, jak rychle to jde

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.