Dobrý den, zkuste občas pejskům podávat kysané zelí - je to prevence vzniku zubního kamene, ten stávající rozpouští, likviduje i bakterie (to je ten zápach) a pejskům chutná. Zdravím!
doplněno 12.01.21 14:39:
Kysané zelí je i vydatný zdroj vitaminu C, což je prospěšné i pejskům (zvláště v zimě).
Se 3mi psy, v průběhu 40ti let, jsem byla čistit zuby ultrazvukem asi 8x. Naposledy s jorkinkou, 15ti letou, v létě. Ten pach, to je zánět dásní, zvláště pak, když má kolem zubů dásně červené. Je možné, že je v puseně i kazový, bolavý zub. Jakmile je kdekoliv zánět, nesmírně trpí orgány, zvláště pak srdce a ledviny, trvale zvýšená sedimentace. To ani nemluvím o bolesti. Jsou to vaši psi, vaše zodpovědnost, ale že je necháte trápit, to mi přijde divné.
zdenekh
S tím souhlasím. Naše fenka měla minulý rok taky hrozný zápach z tlamičky a když jsme pak šli na veterinu tak to skončilo vytrháním osmi zubů. Chuděra malá musela hodně trpět.
Kdyby šlo jenom o ten zápach, tak by jste mohla to čištění zubů odmítnout, ale on nejspíš trpí i stálou bolestí. Měli by jste se poradit s veterinářem, co jiného můžete dělat. Kdyby pejsek sám mohl, určitě by tam už dávno pelášil.
Jestliže psovi už smrdí z tlamy, jde o zánět dásní, přemnožene bakterie v tlamě. Není žádná jiná šance, jak se tohoto zbavit, než odstranění pod narkozou. Bakterie se totiž množí na tom zubním kamení. Může to vést a i vede až k vypadávání zubů, zažívacím problémům. A pak předcházet problému krmením. Tzn. žádné sacharidy (vařená rýže, těstoviny) nebo "dárky" od stolu, ale kvalitní granule! nebo ještě lépe syrové maso. Nevím z jakého důvodu odmítat narkozou, ale můžete se tedy případně s vetem zkusit domluvit, že to zkusíte bez uspání nebo jen s oblbovakem. Ale i tak je to pro psa po psychické strance větší trauma.
Nesouhlasím, nekusí jít zánět, stačí zubní kámen ale pozor někdy se může jednat o nemocná játra.
floro*
To samozřejmě se stačí podívat do huby. Ale pokud už páchne z tlamy a tazatel píše o odstraňování zubního kamene, tak s největší pravděpodobností půjde i o zánět dásní. Ten je ale až důsledek toho zubního kamene. Zápach z tlamy je vázaný na ten kámen. Takže vlastně takový kolotoč. A pokud je kámen masivní, tak žádné domácí postupy ani kupované žvýkací kosti (to je jen marketingová bublina) nepomůžou. Vždy je nejdůležitější prevence, aby se vůbec neusazoval a nebo ho zavčas řešit. To pak jde i odskrabnout doma. Ale vždy za to může strava.
Existuje psí ustní voda,která se prídáva do misky s pitní vodou.Jmenuje se Beaphar a působí proti zápachu z tlamy,zubnímu plaku, zubnímu kameni a bakteriím. https://kosmetika-a-uprava-psa.heureka.cz/beaphar-ustni-voda-pro-psy-proti-zapachu-z-tlamy-250ml/#specifikace
floro*
To existuje, ale až jako prevence, nikoliv léčba. A za druhé, jestliže takhle působí na zubní hygienu, jak potom působí na vnitřní orgány psa?
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.