Kde jsou dlouhososky?

Od: ® odpovědí: 6 změna:
avatar maky

Poslední roky jsem pozorovala na květinách v zahradě zvláštní hmyz a když jsem konečně zjistila, co jsou zač, letos jsem neviděla ani jednu. Uhynuly, nebo se teprve vylíhnou?

6 odpovědí na otázku

 

 


5x
avatar jofa

Dlouhozobky (svízelové) jsem na muškátech viděl začátkem června. Je to migrující druh, takže ne vždy a všude jsou dlouhodobě podmínky pro její výskyt. Jeden rok uvidíte od některého druhu spoustu motýlů a další roky jsou "chudé" jen pár jedinců. Celkově všeho ubývá. V 70 letech jsem se postavil na kraj lužního lesa jihu Moravy a u kaluže napočítal přes pětadvacet batolců červených. Dopoledne bělopásky topolové a další a další. Taková místa dnes najít je nanejvýš obtížné ale i taková lokalita se ještě nalezne.


doplněno 02.08.20 17:04:

On má hmyz jednu důležitou ochranu a to, když nejsou podmínky pro rozmnožování, tak se část populace ten rok nevylíhne a čekají v různých formách (housenky, kukly) na další rok i déle aby nepřestal druh existovat pro případ nemožného rozmnožování. Stručně popsáno.


jofa, děkuji, letos jsou holt na lepším. Je fakt, že slýchávám, že ubývá motýlů, k nám chodí tři druhy, vedle běláska babočka paví oko a ještě takový menší skořicové barvy s tečkama.:)


hmm, zajímavé :) děkuji za vysvětlení.

 


2x
avatar ildika

U nás se letos objevily, ale méně než jindy.

 


0x
avatar babkazov

Vypadá jako kolibřík, že?

Kde jsou dlouhososky?

babkazov, ano, třepotají křidélky jako kolibříci, před mnoha lety tady vůbec nebyly, ale poslední roky stále. Pásly se na ostálkách a letos jsem je postrádala. Holt změnily bydliště. :)

 

 


 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]