Kočka do bytu a cestování?

Od: ® odpovědí: 11 změna:
avatar lada1

Je možné chovat kočičku jen v bytě a někdy vyjet na návštěvu(kočička v přepravce)co potom na návštěvě?To je asi lepší kočičku nechat doma,jaký máte názor.

11 odpovědí na otázku

 

 


8x
avatar sykorka

rozhodně je lepší nechat kočičku doma ve známém prostředí, 2 dny by neměl být problém :)


Pomalu se chystáme s manželkou na příchod kočičky do bytu 4+1(kočička bude bydlet v obyváku 25m2),tak se ptám a čtu co je potřeba,vnoučatům se k nám do bytu moc nechce když mají domek a zahradu.Jezdíme k nim.

lada1: Kočka nebude bydlet v obýváku.. kočka bude bydlet VŠUDE..a zásadně tam, kde se jí chce (a to může být každý den jinde)

To je nám jasné,že bude chodit po celém bytě,ale v obyváku bude mít škrabadlo a šplhadlo a misku s dobrotami atd.Jak jsem psal máme velký byt tak ať si najde svůj koutek- ještě se učíme co a jak dělat.

 


2x

Jak kterou. Podle povahy.

Může to být domácí povaleč a také noční lovec, aktivní, nespokojený doma, neustále mňoukající a stojící přede dveřmi.

Vzteklé zvířátko, které Vás bude kousat a škrábat, dokud nedostane to, po čem touží. Volnost, šplhání, honění much, cvrčků, můr a ptáčků, kývajících se travin atd.

Takže pokud kočičku, tak prověřenou z útulku a podle povahy. Kočkomilky znají svoje malé svěřence nejlépe, dejte na jejich rady.

S kočičkou jenom doma počítejte, že si s ní budete muset aktivně minimálně půl hodiny hrát, aby se unavila. Nejlépe třeba 20 minut dopoledne a 20 minut odpoledne. Jedna místnost bude málo, je potřeba mít přístup k misce se žrádlem a s vodou a zvlášť, z hygienických důvodů ne hned vedle mít kočičí toaletu. Tedy potřebujete koupelnu a chodbu, nebo mít kočičí wecko na Vaší toaletě.

Než jsem pouštěla kočičky ven, tak kvůli bezoárům jsem jim dávala kočičí trávu v květináči. Doporučuji jiný způsob, třeba pastu, protože po trávě kočky vrhnou obsah žaludku ven a to my právě nechceme. Na kobercích absolutně nepříjemné. Ale měly zase čerstvé vitamíny.

U nás nikdy nebylo moc toulavých koček, ale v poslední době se to jenom hemží, hladové, nemocné s dekou zamotané srsti. Plaché, nedají se chytit. Je to smutné, jako koťátka vítané, po nabažení vystrčené pryč, odvezené a vyhozené z auta.

Zrovna minulé ponděli jsem musela jednoho chudáka nechat na veterině, hubený, se žloutenkou a jinými nemocemi se nedal zachránit.


doplněno 02.08.20 19:57:

Kočičku na nový domov musíte zvykat a cestování do cizího prostoru ji bude stresovat. Řešení je u vnoučat mít zabezpečený výběh - voliéru, jinak může koči v nestřeženém okamžiku /vnoučata neuhlídají/ z domu utéci a protože nezná okolí, zatoulá se, nenajde cestu zpět, nebo jí něco přejede atd..

Pokud budete nechávat kočičku přes víkend doma samotnou, tak ji nechte potichu puštěné rádio, aby byla klidnější. Někde jsem tuto radu četla, ale je to na Vás.

Máte na patře známé sousedy? Nebylo by na škodu jim svěřit klíč, aby kočičku zkontrolovali.

Lepší než rádio jsou 2 kočky.Zabaví se,spí spolu v jednom klubku a nemňoukají za dveřmi...

 


1x

Kočka bude opravdu bydlet všude.Ta naše si ,,bydlí,, i v koupelně v umyvadle.

 


1x

Kočku je možné chovat jen v bytě a je možné s ní cestovat. Lépe to snášejí kočky s PP, které jsou po generace odchovávány v bytě a jejichž rodiče případně i ony samy cestovaly se svými chovateli po výstavách. Většině výstavních koček nedělá problémy cestovat v autě stovky km a pak spát v hotelu. Těm co to problém dělá, ty na výstavy chovatel netahá.

Přes víkend lze kočku nechat doma samotnou, s dostatkem vody, granulí a záchodem navíc. Já svoje kočky nikam netahám, o dovolené se mi o ně postará sousedka. Na návštěvě, pokud by s tím hostitel souhlasil a byla by to návštěva na více dní, by bylo vhodné kočku držet jen v jedné místnosti bez kontaktu s dalšími případnými zvířaty v domácnosti. Na víkend vážně nevidím důvod kočku někam přepravovat.

 


0x
avatar lidus

Záleží co za rasu, hodně u nás chodí kočky venčit na vodítku. Náš ragdoolák je v bytě princátko spící v posteli má kočičí wc, léto na chalupě se stává šelmou lovící myši a bohužel i ptactvo, spí v seně s domácíma kočkama, lítá po celé vesnici, vrací se jen když chce i když v bytě se od nás nehne. Na návštěvy ho nebereme.

 


0x

My máme kocoura, 1 rok. Je pořád doma, venku se bojí. Bojí se i tchána nebo jakéhokoliv hluku. Ale na cesty ho bereme vždy sebou, zatím teda jen 2x - na hory v zimě a letos v létě taky na hory. Den příjezdu je to strašpytel schovaný pod peřinou, ostatní dny už je v pohodě, ale stejně se těší domů. V zimě teda ještě pravidelně schovaný ráno a večer, když chodí lidi po schodech v přeskáčích (za to bych je zbil, vždyť je v suterénu lyžárna). U nás doma se o něj nemá kdo postarat, takže je to lepší, než ho nechat týden doma samotného. V autě jsme ho zkoušeli i vytáhnout z přepravky, rád by šmejdil v autě, ale je lepší když tam zůstane.Chvíli řve, pak je potichu. Cestu zpět je potichu vždy, asi ví, že už se jede domů a nemá proč vzdorovat.

 

 


 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]