Copak je to za brouka?

Od: ® odpovědí: 29 změna:
Prosím o radu, co je to za brouka.
Předem díky, B.
doplněno 26.07.20 09:57: ZÁHADA OBJASNĚNA - jedna se o švába amerického, určeného ke krmení agamy sousedů nad námi. Údajně došlo nešťastnou náhodou k úniku. Teď mě prosím ale uklidněte - prý se jen tak nerozmnožují...

Copak je to za brouka?
Copak je to za brouka? #2
Copak je to za brouka? #3
29 odpovědí na otázku

2x

Toto je šváb, kde se u vás vzal? Jestli dovede kamarády, tak se docela zapotíte.*blee*

Ano, už to máme potvrzeno z více stran. Vypadá to, že přišel někde ze sklepních prostor. Hned v pondělí to budeme řešit s městským úřadem.
Děkuji všem za příspěvky.

Jak je veliký? Nepřipadá mi jak zástupci nešich švábů a typnul bych na samičku S.tartara která se používá ke krmení drobných terarijních zvířat. Nechová někdo ze sousedů ještěry? V tom případě bych byl trochu klidnější:)

Tento měl tak 1.5-2 cm, ale je v pořadí už třetí během několika dnů. Prvního našly děti v úterý na témže místě (na záchodě) a byl snad přibližně stejně velký. Druhého jsem našla já v noci na čtvrtek a ten už se dostal pod dveřmi ze záchoda do chodbičky a když chtěl přelézt práh do obýváku, tak přepadl na záda a neuměl se otočit. Ten byl větší než tento. A třetí včera opět na záchodě.
Pravda je, že v bytě nad námi chovají tuším agamu. Ale dle slov učitele přírodopisu byl mělo jít opravdu o švába ‍♀ Chyba je, že jsme ho spláchli do záchodu, měli jsem ho zavřít do sklinky...

2x

Šváb to je v každém případě (samička). Jde o to jaký druh.Jestli americký, turkistánský...

Copak je to za brouka? #4
Copak je to za brouka? #5

Druhý obrázek je naprosto přesný! Dle slov chovatele to má být ten americký.

Ještě jedno foto
Copak je to za brouka? #6
hg
25.07.20 15:55

Šváb..

0x

Cvrček. M.

doplněno 25.07.20 22:16:

Jestli je to potvrzeno, tak se omlouvám za chybné určení. Na té poslední fotce jsem prostě viděla cvrčka:(M.

Je jich více druhů? Nevydává žádný zvuk. Cvrčka, který se používá ke krmení třeba chameleonů, známa a toto vypadá jinak.
Tohle bude polní ;). M.

0x

Cvrček nee, ale nějaký zástupce švábovitých .

S. tartara?

0x

A foto je jednoho a tentýž brouka? Mně připadá, že na té poslední je nějaký jiný.

Ano, je to jeden a ten samý brouk.

0x

Pokud je na 1. až 4. obrázku jeden a ten samý brouk, pak to se švábem má společného asi tolik, jako zaoceánský parník s kanoí.

Ze čtvrtého obrázku je vcelku jasně patrné, že se jedná o nějakého cvrčka. Že zrovna necvrká není to úplně nejpodstatnější.

doplněno 26.07.20 09:17:

@barbucha:Tak si srovnej svůj obrázek s tímto.

Copak je to za brouka? #7

Neměl ale pro cvrčka typicky ohnuté zadní nohy
Satame, mrkni sem: pelgar.cz/...
Ten vypadá podobně. *nevi*

Nemám nic proti. Ovšem pak už je to dotaz pro odborníka - "broukologa".

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]