Mohu v zimě sypat ptáčkům nevařenou rýži?

Od: Datum: 18.11.12 12:50 odpovědí: 15 změna: 11.12.12 08:21

V zimě ,když napadne sníh sypeme za okno ptáčkům suchou,nevařenou rýži. Neublížíme jim tím? Zobou to jako diví,soused chodí na výzvědy cože jim to sypeme.Taky prý jim sype různé kupované dobrůtky,ale prý ptáčci raději jdou na naše okno.:)

doplněno 10.12.12 10:59:

Tak jsem dala na radu těch,co jste radili rýži ptáčkům uvařit,aby jim v žaludku nebobtnala.Jenže ona zmrzne! A zmrzlou asi ptáci neuzobnou.Tak co s tím?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 18.11.12 12:55

Samozřejmě, že můžeš - suchá rýže jim naprosto vyhovuje (nebo myslíš, že v přírodě si zvířata potravu vaří? ;) )... Pokud se ptákům takto servíruje potrava vařená (luštěniny, obiloviny, maso, klidně těstoviny, ořechy, mák...), musí být hodně omaštěná (sádlem či lojem), syrová je lepší...

doplněno 18.11.12 13:03:

Ale jo - rýže je fajn - jen poněkud ´drahá´, proto se jí nekrmí hromadně a houfně...

;)

doplněno 18.11.12 13:36:

To Hahanaj: Stejně, jako rýže, se chovají i obiloviny - a přesto se jimi krmí i ´ptáci domácí´... ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.12 12:58

Ne ne nemyslím,že by si ptáčci vařili ! Jen jsem nikde neslyšela,že by někdo rýži sypal ptáčkům.Proto se ptám.

Od: krkovicka*
Datum: 18.11.12 12:58
Prý se ptáci krmit nesmí jsou přemnožení.Ale já jim na to kašlu.Děkuji za tip.O rýži jsem to vůbec nevěděla.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: elisme85
Datum: 18.11.12 18:29

Vím že holuby se nesmí krmit, ale že bych si za oknem nemohla krmit vrabce? To asi ne :) Já je také krmím, vždy jim koupim nejakou smes (proso, slunečnicový semínka,..) a mají to na dlouho :) Pak pozoruju stopy ve snehu na balkone a zkousím jestli je jeste poznám :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.12 13:03

nikdy jsem neslyšela, že by se sypala rýže , sypu jim vločky , ořechy, mák a pověsím lojové koule

doplněno 18.11.12 13:06:

tak mi to nedalo a hledala jsem a našla toto - dole se píše, že rýže sic syrová není pro ptáčky dobrá - přečtěte si to

http://www.birdlife.cz/index.php?ID=1747

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.12 14:40

Hahanaj díky. Tak teď abych jim tu rýži vážně vařila.Ale vločky taky nejsou špatný nápad!

Od: pt®
Datum: 18.11.12 14:05
avatar

My kupujeme v Baumaxu takový kýblík, kde je 30 koulí krmení pro ptáčky. Na zimu tak asi dvy kyblíky. Manžel je věší na stromky v zahradě a také nadrobí do ptačí budky. Malí ptáčkové se drží na kouli a ozobávají a to, co spadá na zem, to vyzobávají kosíci. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 18.11.12 15:10
avatar

Dobrý den. V lesíku i k budkám po zahradě se slétávají u nás, celá hejna různých ptáčků.

Jejich krmení je různé. Kusy loje jen tak zavěšené. Loj s ořechy a slunečnicí. Loj s ořechy a mákem, vločky.

Rýži _ pro ptáčky není moc dobrá i když si jí zobou. Rýže je suchá, ptáčkové v zimě nemají vodu, když rýže kterou sezobou, nabobtná, mohou se i udusit.

Ptáčkové mají v zimě hlad, sezobou i slané pečivo, nebo slaninu, kterou nesmí a hrozí jim uhynutí. Jen můj názor.

Čím krmit v zimě ptáčky. *slunce*

http://www.ireceptar.cz/zvira…lepe-krmit-ptacky-na-krmitku/

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ron*
Datum: 18.11.12 18:13

Pro ptáčky je vhodná slunečnice, má vysokou výživovou hodnotu. Je vhodný i mák, ořechy, lojové kuličky, rozkrojené jablko. Lze koupit i různé směsi pro zahradní ptactvo. O krmení rýží jsem nikdy neslyšela.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.12 18:30
avatar

Na větve zvěšuji i části kokosových ořechů. Ale je potřeba to kontrolovat, dužina má tendenci plesnivět. Pak okamžitě vyhazuji.

Mák - sice se doporučuje, ale to moje zimní hejno mák každoročně ignoruje.

Už s těším na zimní boje u krmítka, říkám jim zelení proti červeným. Čížci proti čečetkám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.12 11:05

Tak jsem dala na radu těch,co jste radili rýži ptáčkům uvařit,aby jim v žaludku nebobtnala.Jenže ona zmrzne! A zmrzlou asi ptáci neuzobnou.Tak co s tím?
Od: edge®
Datum: 10.12.12 11:25

No třeba rýži vůbec nedávat. Ve zverimexu, u chovatele nebo v hornbachu a podobných obchodech si koupit kyblík směsi pro ptáky a dávat to. My jsme občas pověsili i kůži z uzeného. Nebo zbytky ořechů po pečení, nebo třeba máslo. Ale myslím pravé máslo ne stužené tuky rama a pod. Po másle přímo jedou jen se musí dát pozor aby nezžluklo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.12 11:50
avatar

Rýži nevařenou můžete, dejte pozor na měkké pečivo to nadělá větší paseku. Míchala bych strouhanku na hrubo, rýži, ptačí zob, slunečnici, proso. Sypete na parapet, no pokud bydlíte v paneláku radost bych z vás neměla, nakáleno je pod váma, holubi se sem stahují, volila bych krmítko nebo válec do kterého se holubi nedostanou. Pro sýkorky lojovou kuličku. Chodím krmit do obory prasátka, nejvíc milují nevařené špagety.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.12.12 07:08
avatar

Kupuji každoročně u zemědělce asi 20 kg slunečnice, má velkou, moc pěknou a nechává mi ji levně. Ptáci ji za zimu v pohodě vyzobou. Sypu ji na parapet kuchyńského okna, kam děda na zimu přidělá takový nástavec s ohrádkou - je tam víc místa a nepadá jim to. Z kuchyně je mohu navíc pěkně pozorovat.

Kosům servíruji rozkrájená jablka. Od řezníka vyprosím hovězí lůj a zavěsím na provázek nad okno. Sýkorky jsou tam jak na houpačce.

Kromě vrabčáků a zvonků k nám přilétají ti kosové, 3 druhy sýkorek /koňadry, modřinky, uhelníčci/, 2 brhlíci a 3 dlaskové s tlustými zobáčky. Když je opravdu velká zima, na parapet padne s velikým rámusem i krásně vybarvený strakapoud, ale ten jen zřídka. Také tam už byl ptáček s ohnivě oranžovým bříškem, ale nevím, zda to byl čermáček, nebo hýl.

Je to hezké pozorovat to ptačí hemžení. Občas si uvařím čaj, sednu si a koukám se na ně. A NEJSOU TAM ŽÁDNÉ REKLAMY! :) Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.12.12 08:21
avatar

U nás je to podobné.Jelikož bydlíme u lesa,lítá k nám taky strakapoud-ten miluje lůj a špek,jinak houfy sýkorek,brhlíci,vrabčáci,zvonci..některé druhy ani neznám.A opravdu je to podívaná.Chtěla jsem toho nádherného strakapouda vyfotit ale není šance.Když přiletí na okno,nesmíme se ani hnout,je velice plachý.I naše kočky,ty ani nedutají a pozorují.koupili jsme dva domečky kvůli holubům aby se do krmítka nedostali a ptáčkům namíchávám slunečnici s ořechy,ovesnými vločkami a promíchám to směsí pro kanáry s vitamíny.Jinak jim dělám své lojové směsi se semínkama a ořechy a máme jich stále plná okna.Za tu podívanou to stojí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.