Změna barvy- Ancistrus

Od: odpovědí: 5 změna:
Dobrý den, obracím se na vás s dotazem ohledně mého Ancistruse. Během pár dní začal měnit svoji přirozenou barvu a je hodně zarudlý. Chová se pořád stejně, řekla bych. Ale dost mě to děsí. Mám dva a ten druhý už to trochu začíná mít také. Možná se jedná o nějakou infekci, ale nic, co by odpovídalo příznakům, jako má můj, jsem nenašla. Poraďte prosím, předem díky za odpověď.
Změna barvy- Ancistrus
Změna barvy- Ancistrus #2
5 odpovědí na otázku

 

 


1x
Dobrý den. Jak je nádrž stará?
Zarudlost z fotky patrná není. Ale za to na druhé fotce je vidět stresové zbarvení. Něco v nádrži nebude OK.
Jak vypadá břicho? Není propadlé nebo naopak vypouklé?

Břicho změněné není, ale má ho také zarudlé. Jinak se pořád schovává za topítkem. Ale to dělá od začátku co ho mám a zarudlý je tak týden, možná 2.

Pokud je to ze stresu, bude na vině komplet nádrž. Tyto ryby jsou většinou dost plaché, potřebují úkryt. Takže OK by byla zarostlá nádrž nebo aspoň kořen, pod který se bude moci schovat. Prázdná nádrž pro ně není vhodné prostředí. Stejně tak reagují i na ostatní ryby. Když se mu nad hlavou bude prohánět hejno, vyhodnotí situaci jako bezpečnou. Ale když tam bude mít jen pár jedinců, stále bude schovaný a očekávat útok. M.

 


0x
avatar jaraz

Také si myslím,že hledá úkryt. Mám 2 ancistrusy a ve 2 rozích mám takové keramické kořeny (cca 10cm vysoký),který je uvnitř dutý a tam tráví převážnou většinu času. Protože si každý vymezuje svůj prostor společně se pohybují venku jen při krmení a večer(v noci) jinak prohání jeden druhého.

 


0x
Moc děkuji za odpovědi. Pokusím se vše co nejrychleji sehnat, zařídit a vyzkoušet.

 

 


 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]