Hubené morče

Od: Datum: 18.11.12 11:37 odpovědí: 7 změna: 17.07.14 12:32

Dostalo se mi velmi hubené morče, má trošku řidší bobky(malá sestra mu dala docela dost okurky), tak možná z toho. Ale z toho průjmu ještě víc zhublo. :( Prosím čím mu mám vylepšit jídelníček aby zase pořádně nabralo? (jedná se o půlroční morče) A nějaký vitamíny a třeba glukopur? Poradte prosím..

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.11.12 11:44

Já osobně bych začala tím, že bych odnesla kousek hovínka na veterinu, aby se podívali na cizopasníky, na červíky. *hi* Na morčata nejsem, ale ti červíci se nabízejí sami.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.11.12 11:45

Tak z toho co doma bývá běžně po ruce (nebo levné a dobře dostupné k dokoupení) bych asi vzala ovesné vločky. Jinak pokud je opravdu hodně hubené, tak na veterině prodávají v pytlíčkách "tekuté seno", tak bych ho zakoupila a přikrmovala tím (tedy asi ne na každé veterině, ale spíš tam, kde se na drobné hlodavce specializují).

doplněno 18.11.12 11:47:

Ale pravda, nebylo by od věci zjistit, proč vlastně najednou dost zhublo. Nemá problém se zoubky?

Od: susenka*
Datum: 18.11.12 11:54

Nemá, bohužel dlouho strádalo a jenom živořilo. :(

Datum: 18.11.12 13:49

Pokud po celých svých šest měsíců života strádalo, nespraví se během pár dní. Dala bych mu nějaký čas - pokud začne brzy utěšeně přibírat, dostane se z toho. Pokud váha nepůjde nahoru, poraďte se s veterinářem. Zatím morče pravidelně važte a váhu si zapisujte. Krmte ho zrním pro morčata, ovesnými vločkami, zeleninou i ovocem, vždy musí mít seno a čerstvou vodu. Konzultace s veterinářem ale ničemu neuškodí ;)

Od: luke237
Datum: 18.11.12 14:05
Nezapomenout take na neco na hlodani, jinak mu prerostou zoubky a nebude moci papat.

Datum: 18.11.12 16:52

Pokud morče nedostávalo od malička dostatek stravy, tak nemusí už dorůst do správných rozměrů. Podle mě je zbytečné chodit na veterinu. Morčata milují okurky a po požití ve větším množství mohou dostat i průjem. Nejraději z omyté okurky mají ty okrájené slupky, ta nezpůsobuje průjem. Morče by mělo mít neustále v jesličkách seno a na kousání tvrdý chléb (patku). Mrkev jsem dávala denně čerstvou, kousek jablka a papriky, malé rajčátko, červenou řepu (bobky jsou potom červené), kuličku hrozna, kousek kedlubny, někdy košťál ze zelí nebo brokolice (pozor nadýmá) a v létě meloun. Jelikož morče strádalo a asi není zvyklé na pestrou stravu, tak si bude muset na změnu jídelníčku postupně zvykat. Kupovala jsem v sáčcích, nebo kýblících různé směsi pro morčata, tady musíte postupně vystihnou, která směs morčátku více chutná. Zeleninu podávejte vždy důkladně omytou a co nezkonzumuje do večera, tak z klece odstraňte. Někdy jsem mu dala i kousek vařeného bramboru a jako delikatesu zrníčka z jablek. Nikdy nezkrmujte zelené natě z koupené zeleniny, obsahují chemické postřiky. Morčátku dopřejte čas, nebojte se, přibere. Já jsem svojím morčátkům přes zimu pěstovala na okně v kelímkách pšenici, setřižená zelená část za několik dní dorostla.

doplněno 18.11.12 16:53:

Denně čerstvou vodu v napáječce.

Od: puti
Datum: 17.07.14 12:32

! seminka jablek jsou pro morcata jedovata! obsahuji kyanid

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.