Jak se stát sokolníkem?

Od: Datum: 17.11.12 19:45 odpovědí: 2 změna: 17.11.12 21:42

Dobrý den, chci se zeptat, co je potřeba k tomu, aby se člověk mohl stát sokolníkem? Vím, že jsou zapotřebí nějaké zkoušky, ale nemusím mít vystudovanou školu na myslivce, nebo tak?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.11.12 19:57
avatar

Dobrý den. Říká se, že sokolníkem se musí člověk narodit. Ale jinak platí, že sokolníkem se může stát každý, kdo dosáhl 18 let, složil myslivecké a sokolnické zkoušky a je členem myslivecké a sokolnické organizace. Podrobnější info např. zde:

http://www.mojesokolnictvi.es…m/jak-se-stat-sokolnikem.html

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.11.12 21:42

Přesně tak, když jsem dělala mysl. zkoušky tak jsme tam taky měli sokolníka, páč je musel mít. A upozorňuji, že stát se myslivcem není žádná sranda, jak si většina společnosti myslí. Musíte mít odchozeno teď už nevím kolik procent přednášek, musíte mít zapsané praxe v "žákovské"atd.atd. A myslivecký kurz trvá přesně 1 rok. Začíná se v únoru a stojí to cca 6 000,- Kč. Jo a jestli nemáte myslivce v rodině nebo někoho známého se kterým můžete chodit do lesa a poznávat zvířecí hovínka, jako třeba trus jelena v létě a trus jelena v zimě, poznat okus a olup na stromech a další věci tak to budete mít hodně těžké. Já jsem na hovínkách málem vylítla. A jestli to myslíte vážně tak už se jděte někam přihlásit, my ve spolku už máme plno a adepty nepřijímáme. Takže jestli to nestihnete, tak další adeptský kurz bude v únoru 2014 a myslivcem a sokolníkem můžete teoreticky být až na jaře 2015.

doplněno 17.11.12 21:53:

Jo a jestli Vás nezajímají zbraně tak se na to vykašlete, protože balistika je poměrně těžká. Jinak náhodná otázka z loveckého střelectví: Jaké délky mají nábojové komory brokovnic? Popište brokovou hlaveň a co víte o jejím zahrdlení? Takže žádní sranda.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.