Co dělat když s kočka nechce mazlit?

Od: Datum: 17.11.12 19:30 odpovědí: 10 změna: 18.11.12 16:08

Ahoj mám doma už skoro dvouletou mainskou mývalí kočku. Vždycky když si ji chci vzít do náruče když sedím vždycky uteče, nevím co mám dělat. Vůbec mě nevítá ale když třeba vařím nebo se koupu je hrozně zvědavá a pořád za mnou chodí.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.11.12 19:40

S kočičkou se musí pracovat už od malička, důležité je mít "vymazlené" koťátko. Kočka je osobnost a nebude se s Vámi mazlit když si usmyslíte. Jinak si s kočičkou hrajete? Očividně má o Vaši přítomnost zájem, ale někde je chyba...

Ohodnoceno: 1x

Od: barab
Datum: 17.11.12 21:42

Ano s kočkou si hrajeme pořád

Datum: 17.11.12 19:42

Je to prostě kočka, ta se nebude nikdy chovat jak chcete vy, ale jenom jak chce ona ;) naše kočka, když byla malá, spala se mnou v posteli přitulená ke krku, až to bylo otravné, ráda se chovala, ale čím je starší, tím víc chce být sama a mít klid (jsou jí 2 roky) - neobtěžuje se vítáním, chovat ani náhodou, maximálně občas pohladit - ale jak klapnou dvířka lednice, přiběhne okamžitě a podobně jako ta vaše je hrozně zvědavá, když něco dělám, chodí za mnou... asi je to normální :)

Ohodnoceno: 1x

Od: viky®
Datum: 17.11.12 21:06

Dobrý den. Kočička je kočička, nenechá se k ničemu nutit, bude dělat jen to, co chce ona. Je to zvířátko, ale je to stejné, jako u člověka. Nemůžete nutit druhého člověka, aby vás miloval. Když se chcete mazlit s kočičkou, tak musíte kočičce ukázat, jak si s ním hrajete. Sedněte si na zem a můžete si kutálet klubíčko, jen tak od jedné ruce ke druhé. Sledujte, zda vás kočička vidí. Nebo si udělejte hračku na provázku, sedněte si do křesla a hračkou na provázku si hrajte v úrovni, aby kočička mohla se k hračce dostat. Tak nějak si kočičku snažte přiblížit, aby získala k vám důvěru. Pak přijde sama a bude se chtít mazlit. Jen můj názor.

doplněno 17.11.12 22:11:

Naše rodiny jsou rozděleny na chov psů a chov koček domácích. U nás je to pes. U dětí jsou to kočky. Ne jedna, ale 3 kočky a jeden kocour.

Kočky jsou vždy z útulku. Já je dost často musím hlídat, když naši nejsou doma. Kočky si kupují tímto způsobem, sednu si na zem a hraji si s provázkem, kde je na konci klubíčko. Kocour i kočky přijdou si hrát, dostávají pamlsky.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 17.11.12 21:47

Vy už jste to zkoušela?

Datum: 17.11.12 22:04

S kočkou se dá hodně vyhrát, rády si hrají. Naše kočka milovala klubíčka s vlnou, pletení jsem musela před ní schovávat. Strašně moc si vyhrála s pinpongovým míčkem. Na vánoce když jsme měli vánoční ozdoby na stromku, tak si s nimi také hrála. Věděla, že nesmí ke mně do postele, tak vždy čekala až usnu a vlezla do postele k nohám. Někdy si sedla na taburet a dokázala se dlouhou dobu dívat na televizi. Často jsem si s ní hrála i povídala, byla dobrý posluchač. Večer při sledování televize přišla sama za mnou na gauč, lehla si vedle mne někdy i s hlavou do klína, nebo se nechala i chovat, hladit. Dokázala i u filmu v mojím klíně spát. Na zavolání vždy přišla ke mně, pokud právě nespala. Pokud chcete, aby kočka byla přítulnější, musíte se jí ještě více věnovat. Na klín jí nedávejte násilím, nalákejte jí hračkou, nebo nějakým pamlskem. První úspěch bude, když si na gauč lehne vedle vás.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.11.12 15:42

A když jsem ji nalákala k sobě co dál? zkoušela jsem ji pohladit ale utekla a pak už se nevrátila

Datum: 18.11.12 16:08

TRPĚLIVOST PŘINÁŠÍ RŮŽE! Opakovat, opakovat, podruhé, podesáté, posté... a potísící Vám už neuteče...*houpy*

Datum: 18.11.12 07:30

Mainka moc mazlivá kočka není. Miluje hru, chová se kapku jako pes, bude třeba aportovat. Je zvědavá, u všeho musí být .Ale mazlit se příliš nechce. Možná, že jí na požce jsou nepříjemné chlupy v opačném směru. Nevím proč, ale mazlivá není. Mám pocit, že by se jí mělo vykat :D Naši kocouři rádi aportují bonbony. Takové, co jsou každý zabalený v celofánu a mají náplň. Tvrďáky se snadněji roztříští. *vtip*

doplněno 18.11.12 07:35:

http://www.moje-kocka.cz/plemena/mainska-myvali-kocka-76.html;) Přečetla jsem a pochopila jak to je. Omlouvám se, ale kamarádům se mainky také odmítají mazlit, usoudila jsem mylně, že je to pravidlo. Kamarádi asi také chtěli chovat a mazlit, když kočky nechtěly.:D

Datum: 18.11.12 11:24

To je pravda, kočky milují hry - oblíbené hry té naší jsou tyto - honí špunty nebo kaštany, miluje pronásledování papírku přivázaného na provázku, kterým šmejdím po celém bytě a ona se ho snaží chytit, taky nadšeně "loví" červené světýlko laserového ukazovátka...

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.