Nejste přihlášen/a.
Víte není obojek jako obojek a není spot-on jako spot-on. Obsahují různé látky či jejich kombinace a všechny látky taky nepůsobí stejně. Některé mají repelentní účinky, takže savý hmyz rovnou odpuzují, jiné fungují až když se hmyz zakousne. Takové přípravky se pak nehodí na zvířata třeba s alergií na bleší kousnutí, tam je třeba aby blecha ani nekousla. A taky jsou přípravky, které už ztratily svojí účinnost, blechy už jsou na ně rezistentní. Tím je třeba fipronyl pod projejdím názvem Frontline (sperj i spot on), Effipro, Fyrpyst atd. Tyhle přípravky jsou v dnešní době zcela na prd, nefungují. Komu před 10ti lety zbavily zvíře blech, tomu dnes nefungují.
Proti blechám to chce něco, co má delší účinek a zabíjí i larvy a vajíčka. Protože na zvířeti je jen pár dospělců, zbytek je v okolí. Takže když psa jednorázově vykoupete, zabijete ty blechy, co jsou přímo na psu, ale vajíčka a larvy v pelíšku, v kdejaké skulince v domácnosti přežijí, vylíhnou se a hurá zas na psa. Proti blechám dávám na psy Top spot on (nesmí přijít na kočky) a na kočky Advocate, to je zároveň i odčerví. Protože máte psa i kočku, doporučila bych právě pipetku Advocate, pro psy i kočky je stejné složení i koncenrace. Dávkování je 0,1ml na 1kg živé váhy zvířete, tedy pokud zakoupíte pipetku na většího psa, můžete jí bezpečně rozdělit mezi psa i kočku a mít jí třeba na víc použití. Takhle mi to poradila veterinářka a s úspěchem to aplikuju. Všechna antiparazitika se dávají v nejnižším účinném množství, ovšem bezpečné je podání i násobku léčiva, takže předávkování nehrozí.
Já jsem nic o 12hodinách v příbalovém letáku nenašla. Fakt bych nečekala, že bude působit takhle rychle a neodpočítávala hodiny. Ono to nějaký čas potrvá, než se látka naváže na tukovou složku kůže a rozšíří po celém těle. Prostě jsem kápla pipetku a zvíře moc nesledovala. Druhý den zkusila vyčesat, jestli najdu živé bechy. Pokud jsem po týdnu nevyčesala ze zvířete živou blechu, brala jsem ho za odblešené. Zablešenou kočku jsem doma měla naposledy před necelými dvěmi lety, to přípravek fungoval dobře. Jak je to s procházkou po dešti fakt netuším, moje kočky ven nechodí a ta jedna co chodila se určitě nebrouzdala v mokré trávě. Ale neměli by plavat 4 dny ve vodních tocích, předpokládám že na procházku po dešti můžou, do slejváku bych je nebrala.
Zkončila sezona klíšťat a nastupuje období blech. Je to tak každým rokem. Blechy nemají jen psi a kočky, ale mají je i hlodavci-myši, potkani. Mají je ježci a veverky. Za život jsem se svými psy vyzkoušela všechno. Od loňska jsem se zamilovala do žvýkacích tablet Bravecto, které se dajíupit jen na veterině. Fungují 4 měsíce a od parazitů je opravdu klid. Na veterině vám prodají něco i na kotě.
Máte na mysli tohle? antiparazitika-pro-kocky./...
S veterinářkou jme to prodiskutovávaly. Pravila, že chemie z obojku a z pipety jde také do krve a tudíž přes játra a ledviny. Bravecto že bylo testováno, s úspěchem, na koťatech a štěňatech. Ona že svému jorkovi ho dává s větším klidem než pipety, obojky a odblešovací přípravky. Takže je otázkou, co je menší nebo nejmenší zlo. Každý máme nějaké přesvědčení.
aja1946, zaregistrovala jste infomaci, že máme v republice lidi nakažené echinokokem? A tihle lidé se léčí tak, že budou doživotně denně užívat mebendazol, tedy lék na odčervení. Prý když se jim lék vysadil, jejich stav se zhoršil, tak jim lékaři doporučili užívání nepřerušovat. Tahle zpráva proběhla médii, je to pár týdnů. Ti lidé jsou mladí, není jim ještě ani 40 a doživotně se budou každý den odčervovat. A nezabije je to. Tak proč se bát 2-4x ročně něco dát čoklovi? Bych se spíš bála, že psu zhuntuju ledviny a játra tím co je v granulích, než odčervením a odblešením.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.