Nejste přihlášen/a.
Psi se musí zvykat na to že budou občas sami už od štěňat. Nechávají se o samotě jen chvilku a odměňují za to, že byli hodní. Doba se pak postupně prodlužuje. Vezměte si dovolenou a to štěně učte být ticho, když odcházíte. Kdo chce psa, musí něco ze svého pohodlí obětovat. Jinak Vás sousedé brzo rozcupují.
Bimbam@ - Píšete o výcvikovém obojku, to je něco jiného. Protištěkací obojek ovladač nemá. Dá ránu sám, když pes štěkne. Viděla jsem úděsné fotografie psů se spálenými krky, to když se obojek porouchal, když pán nebyl doma. Nikdy bych to svému psu nedala.
Myslím si, že protištěkací obojek v případě štěkání z osamělosti nepomůže. Kdo by dával impulsy, když není nikdo doma?
Přestože si myslím, že tento obojek nepomůže, uvedu pár zkušeností s ním. Můj pejsek dost štěká. Tak ze tří čtvrtin z radosti a bujnosti. V méně případech je důvodem, že mu kolem zahrady chodí někdo nevítaný, nebo se svým hlasem přidává k ostatním psům na ulici. Trestat ho za hlasité projevy radosti, když zjistí, že se jde ven, při vítání příchozích a při hře, se mi zdá postavené na hlavu. Nicméně partner psychicky nevydržel a protištěkací obojek se doma před pár měsíci objevil. Vyzkoušela jsem si na sobě jeden z nejslabších impulsů. Myslela jsem, že ten krám okamžitě zahodím. Bolí to moc! Přesto jsem nakonec svolila a při jednom naprosto zbytečném štěkotu jsme obojek spustili. Má tři stupně ovládání. První varování je zvukový signál, druhé varování je brnění a třetí už je rána. Pejsek jednu ránu opravdu dostal. Za celou dobu jedinou. Obojek samozřejmě nemá rád, když ho na sobě má, ztrácí elán. Nedovolím časté nasazení, většinou stačí s ním jen pohrozit. Nebo občas prvním zvukovým signálem jasně naznačit, že musí se štěkáním přestat.
Přestože jsem s tímto obojkem zprvu velmi nesouhlasila, musím dnes uznat, že svůj účel asi plní. A stačila k tomu jedna rána.
Nejdřív se dozvím, že ani dva psi nemohou být sami doma. Potom, že je lepší si pořídit rybičky. Rady k nezaplacení. Třetí radou je obojek. Ale ten by měl být až krajním řešením u chronických štěkačů. Správnou (tou čtvrtou) radou je postupné navykání na samotu. Zabavení. Malej je ještě štěndo, více aktivní. Chce to více podnětů, aktivity. Unavit ho. Zjistit, jestli by ho bavila nějaká hračka s pamlsky.M.
Důležité je, aby při vašem odchodu byl v klidu. V pohodě. Žádný stres. Váš odchod má být samozřejmost. Takže žádné velké loučení, gesta. Já toho svého vždy jen poklepala po boku a řekla "buď hodný". A bylo jedno, jestli odcházím na deset minut nebo pár hodin.
Cvičit, cvičit a zase cvičit. Náš pes v důsledku prorozuměl srozumitelně a několikrát vyslovovanému příkazu "Počkej na mne, já příjdu". Spal, věděl. Postupné prodlužování čekání. A když se přišlo, vždycky pochvala - odměna za to počkání. Ovšem - byl to chytrý fox (Dášák). Pomáhá: zapnuté rádio (jen chvíli, než to pochopí). Dát do pelíšku nepraný páníčkův svetr. Na kousání staré pantofle. Možná přitemnit - kvůli spaní. Myslím že ve dvou psících půjde zvykání hůř...Nenechávat dlouho o samotě, pes je zvíře smečkové, trpí, a snadno by se "zkazil" natrvalo. A pak ohromně chválit, okamžitě venčit, proběhnout. Naše pochvala zněla: "Šikovnej pejsek" a případné přihlížející okolí bylo mrtvé, pes - a šikovnej? (No a ne?)
Dobrý den,
důležité je vypozorovat, PROČ pes štěká,v jaké situaci. Může to být nudou,může to být proto,že chce vyvenčit,nebo se bojí nějakého zvuku(naše fenka takhle nedávno štěkala večer na puštěný větrák,vadil jí ten zvuk). Někdy štěká,když se nudí a chce si hrát. Pro tyto účely tu má různé hračky,suk na přetahovanou, pískací balonek,se kterým běhá,kouli naplněnou granulemi. Pokud psi štěkají ve Vaší nepřítomnosti,dělají to asi hlavně z nudy. Zkuste koupit kouli na granule,naplníte ji granulemi a psovi necháte a on se bude bavit tím,že bude tu kouli nahánět,aby z ní ty granule dostal ven a na štěkání zapomene. Stejně dobře poslouží i jiné hračky,třeba kosti na okusování,pískací balonek...atp Až přijdete domů,neodbývat psa jen krátkým venčením,ale dopřát mu delší procházku se zábavou. Mojí fence stačí,když vezmu s sebou ven pískací balonek a házím jí ho. Lítá za ním a je spokojená,pak přijdeme domů a buchne sebou na gauč.
Nevím, zda by tě někdo nenařknul z týrání zvířat, ale u našich sousedů pomohl elektrický obojek. Pochopitelně ho nasazovali jen pokud nebyli doma a pejsek se hodně rychle naučil, že když je doma sám, nesmí výt a štěkat.
,,No ty kopadla nejsou silná ,,používají se u cvičení psů..jako když kravičky mají ohrady s proudem,,,nic to neudělá jen se lekne,,ale i tak proti štěkání je to hnusné..Chudák pes--kde si může zaštěkat..
Každý pes e nehodí na zahradu,,můj pes je na zahradě a štěká na kolem jdoucí s jeden soused .pronesl,že mu něco nasype.Mám malou čivavku,,Tak kde chudák vlastně může štěkat,ten soused vedle má pitbula a já se ho bojím je celkem nízký plot.Tak e vlatně bojím jít se psíkem na zahradu.Tvrdí,že jeho pes nic neudělá ale čivava prej ohryzává kolemjdoucím paty.Psa e neodnaučí štěkat ,,hlídá si své teritorium.Doma mi neštěká ,,jen mu řeknu počkej a je zticha a čeká
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.