Co to je na rajčeti? Dá se ještě zachránit?

Od: odpovědí: 4 změna:

Dobrý večer,mohli by jste mi poradit,co se to objevilo na rostlině rajčat? Ještě včera ráno byla zdravá a večer jsem objevila toto. Zarážejí mě i ty skvrny na plodech,jsou tmavě zelené,ty tam ráno také nebyly,na stoncích jsou takové světlé výrůstky . Rajčata mám v nádobách, každé má svou, ostatním nic není. Dost mě to mrzí, protože jsem si je vypěstovala že semínek. Děkuji


Co to je na rajčeti? Dá se ještě zachránit?
Co to je na rajčeti? Dá se ještě zachránit? #2
Co to je na rajčeti? Dá se ještě zachránit? #3
4 odpovědi na otázku

 

 


2x

Mě to připadá jako uschlé rajče nedostatkem vody. Nemá dole nakousaný stonek od slimáka?

Bílé pupínky nic neznamenají, to se jen rajče snaží vyhnat kořeny. My tyčková rajčata vyvazujeme, ale kdybychom je nechali plazit po zemi, kořenila by po celé délce stonku.

Ty drobné skvrnky na plodech jsou vodnaté, nebo suché?

 


2x

Na první pohled se zdá, že rostlina trpí suchem.

Ale na druhý nemusí být odpověď tak jednoduchá.

Na fotce je vidět, že jsou rostliny v nějakém kyblíku. Otázka je, jestli je dostatečně velký a rostlina má dostatek živin a také, jestli mají nádoby ve dně otvory k odvádění přebytečné vody. Pokud nejsou otvory a budete příliš zalévat, tak kořeny utopíte a ty shnijí.

Pokud tam otvory máte, tak jestli zaléváte jednou denně a kyblík na slunci vyschne, tak rostliny trpí suchem. Jsou-li nádoby umístěné na jižní straně, tak se nádoby rozpálí a vlastně rostlinu uvaříte. Sálavé, odražené teplo od zdi stavení přes polední úmor nemusí rajčatům také dělat dobře.

Každé rostlině vyhovuje být zasazené přímo v zemi a kořeny si brát dostatek živin a vody volně z půdy.

I rajčata ve skleníku se zastiňují.

Podle mne jsou ta rajčata seschlá suchem, nebo uvařená, nemají v těchto dnech prostě dobré podmínky.

 


Jsou suché. Rajčata mám v nádobě-barelu,takže slimák nehrozí a též mají pravidelnou zálivku. Ostaní rajčata jsou v pořádku.

 


0x
avatar babkazov

A do kbelíku ještě přidejte zeminu. Kmínky, které zasypete pustí ještě kořeny a bude to lepší, bude mít větší kořenovou základnu. Rajčata maji rády hodně vody odspodu. Sezhora ne, pak rády chytají plíseň. Jestli jsou ve kbelíku, zalévejte ráno a i večer.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]