Živý plot jehličnan

Od: odpovědí: 7 změna:

Koupili jsme dům se zahradou a tam je tento živý plot z jehličnanu (asi jedlička?) a přerůstá na chodník a je potřeba jej sestřihnout. Kdy nejlépe to provést aby jsme jej nepoškodili? Nemáme žádnou vědomost se zahradou.

Děkuji


Živý plot jehličnan
Živý plot jehličnan #2
Živý plot jehličnan #3
7 odpovědí na otázku

 

 


3x

Stříhám kdykoliv mám čas a to 2 x do roka. Je pravdou, že chladnější počasí je výhodou, konce větviček po ostříhání na prudkém slunci zhnědnou, ale do podzimu to krásně zakryjí nové přírustky.


Díky za radu, počkám tedy do podzimu, říjen bude asi dobrý

 


2x

Nejlépe v době vegetačního klidu, obecně od konce října do konce března.

jirka*
02.06.18 18:36

Díky

 


2x
avatar jofa

Správně by se měly výhony jehličňanů smrků, borovice pokrátit vylamováním v určité délce nebo ůplně z jara při růstu nových výhonů. Tím se zahustí a zpomalí růst a směruje do požadovaného tvaru. To že to je hnědý je právě stříháním nůžkama. U borovice to je samozřejmostí vylamovat. Někteří, kteří pěstují na zahradách borovice, nemají o zaštipováni z jara ani páru a potom se diví, co to mají za košťata.

zaštipovat smrkový plot?to je tak na týden práce.soused to mydlí nužkami a má ho super už asi 15 let.

 


0x

Jak píše id - stříhám když je čas a chuť. Lhůty si hlídám jen u toho, co kvete, nebo následně plodí. Tam se dají řezem ve špatnou dobu napáchat škody. *bzum*

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]