Zavěšení houpací sítě

Od: ® odpovědí: 5 změna:

Dobrý den, mám houpací síť která je dlouhá 3m, potřeboval bych vědět, v jaké vzdálenosti od sebe a jak vysoko síť připevnit, tak aby ji mohli pohodlně užívat i menší děti (3-4 roky). Pokud má už někdo vyzkoušeno, budu vděčný za info. Díky

5 odpovědí na otázku

 

 


4x
avatar ben

Dobrý den, budu čerpat ze vzpomínek - jako děti jsme měly také houpací síť. Zavěšuje se nejlépe mezi dva pevné stromy, prohnutá do oblouku a nejnižší bod je ve výšce jako pro sezení (nejdříve se usedne a až potom položí). Takže, pro malé děti to bude dost nízko, resp. nízko pro dospělého. A při houpání by neměla být v okolí překážka, do které by se mohlo narazit. Také upevnění musí vydržet řádění dětí. Zdravím!


doplněno 27.05.18 11:04:

blackp - Google také nabízí celou řadu obrázků houpacích sítí, tak se orientujte podle nich. Záleží také na tom, z čeho je ta síť vyrobena a jaké má zakončení. No, to už tam vše uvidíte.

 


3x
avatar jenyk

Mám síť pověšenou na pergole a nemohl jsem si moc vybírat kam namontovat závěsy. Byly daleko od sebe a vysoko. Tak jsem síť nastavil horolezeckým lanem a slouží už mnoho let bez potíží.

 


3x

Tohle si musíte vyzkoušet nanečisto.

Protože každá síť je jinak pletená, a tedy se jinak vytáhne při zatížení.

Také nepoutám síť na pevno jenom za ty uši. Ale koupila jsem dvě opravdu velké karabiny + mám roli silného stáčeného provazu /umělotina/, lze i třeba nadvakrát šňůru od prádla /pevnější, nevytahovací/. Věším mezi dva staré stromy a podle potřeby mám zauzlováno. Pro mne zaháknu za uzel u kmene, protože kila sednou a síť je dole :-D, když se houpou děti, povolím karabinu a zaháknu k nižšímu uzlu, aby mohly dobře nasedat.

Podle mne udělejte dvě možné variabilní vzdálenosti.

Děti porostou, někdy je síť jenom pro jednoho, někdy je i pro dva dospělé.

To stáčené lano používám proto, že jsem zdědila po rodičích velký válec a není na co by to člověk upotřebil. Každé jaro nahodím přes větve a zauzluji nový lano, aby byla jistota.

Síť uklízím, nenechávám zmoknout.

Dostal jste tištěnou poučku, jak ze sítě vylézat? Je dobré to děti naučit, protože blbnou a mohou spadnout. Ale mému vnoučkovi to stačilo ukázat jednou a hned věděl.

Tazateli, máte síť plátěnou, nebo pletenou? U plátěné můžete zavěsit opravdu jenom v jedné výšce, ta se tak nevyvěsí.


doplněno 27.05.18 12:16:

Na manipulaci se sítí jsou ty karabiny nejlepší /úklid, změna výšky/.

 


Budu sestavovovat jednoduchou trámovou konstrukci na zavěšení a právě k tomu potřebuji ty rozměry. Google na mě vyplyvnul nějakou stránku, kde tvrdí, že výška závěsu by měla být rovna polovině vzdálenosti obou závěsů. To mi připadá jako dost zcestné, při délce sítě 3m by byly závěsy 1,5m vysoko. Nevím jak moc se síť ještě prověsí, ale pro děti by to asi moc nebylo.

Mně to zas tak divné nepřijde. Síť máme 2m na kovové konstrukci a je zavěšená ca 1,2m vysoko. Pokud jí dáte kvůli dětem o hodně níž, tak pokud si sedne těžší dospělí bude mít zadek na zemi a bude mít velký problém se vyhrabat zpět na nohy

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]