Rajčata skleníková, čím hnojit

Od: odpovědí: 6 změna:

Prosím o radu čím hnojit rajčata.Mám je na zaskleném balkóně.Jsou skleníková a pnoucí.

Děkuji za radu.

6 odpovědí na otázku

 

 


2x

Např. hoštická hnojiva jsou docela dobrá. Můžete použít diskont-zahradkar.cz/...

 


2x
avatar barbakan

Na podzim zaryji kravský hnůj a v průběhu vegetace používám Cererit. Co mám zahrádku (4 roky) ještě jsem nepoužil žádnou chemikálii a vše vyrostlo zdravé.

 


1x

Skleníková rajčata mají stejné nároky na živiny jako ostatní rajčata. Vyberte proto hnojivo s vyšším obsahem fosforu a draslíku. Já používám cererit do celé zahrady k okrasným rostlinám i zelenině. Nebo můžete koupit tekuté hnojivo určené přímo pro rajčata.

 


0x
avatar arakain77
A já mám koňský hnůj dva roky odleženy. No já vím,že na balkon to není. Ale dávám ho všude. I do muškátu. A pak ještě kaly z vyhnívací nádrže. To je bomba. Letos jsem dal do kýblu kalů jedno rajče a to samou radostí přerostlo všechny ostatní.

 


0x

Já mám na balkonová rajčata granulované slepičince. Nejsou cítit, jednou týdně vmíchám do povrchu zeminy v kyblíku asi lžíci těch granulí a ony se postupně zálivkou rozpouštějí. Existují i slepičince i v tekutém stavu, tam je víčko na konev dle návodu.

 


0x
avatar maky

Na rajčata a papriky jsem si oblíbila Kristalon Zdravé rajče a paprika. Jsou tam dva sáčky, jeden je hnojivo a druhý je ochrana před plísněmi, sáčky se střídají po týdnu. Někdy dám i častěji. Ještě jsem dostala radu, když je sázíme, nejdříve dát do země hrst kopřiv a pak rostlinu a zeminu. Též mulčování kopřivami se doporučuje, ale to nedělám, nebot zahrádka pak vypadá strašně. :-D

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]