Rodí vám keř moruše?

Od: ® odpovědí: 14 změna:
avatar brunecova

Mám na zahradě zasazený keř moruše asi 8 let, ale doposud ani nekvetla. Přírustky za rok jsou malé, keř je vysoký asi 150 cm. Hnojím jí 2x za rok hnojivem na ovocné stromky a dle potřeby i zalévám. Mám ještě počkat, nebo jí vykopat?

14 odpovědí na otázku

 

 


0x
avatar jabraka

Pokud znám morušovník,je to strom,a to dost vzrůstný.U nás vyrostl na 10 m.Znám morušovníky vysoké a rozložité,až 20 m.Plody jsou buď bílé,nebo fialové.

JABRAKA


Já ho tehdy kupovala jako keř s rybízy a angrešty v zahradnictví na internetě.

Já také kopila Moruši jako keř mám 2 roky a an nekvetla

 


0x

Předchozí odpověď je správná. Moruše je dosti vzrůstný strom, patrně jste koupila něco úplně jiného. Já jsem takhle kdysi koupila sazenici kustovnice čínské. Stála 300, několik let se nic nedělo a pak to mělo několik malých hnusných plodů - něco jako kustovnice cizí, která je občas vidět na mezi. Rostlinu jsem vykopala a doteď likviduji odnože, které rostou jak šílené.

 


0x
avatar floro

Pošlete fotku, kdo ví co to máte. Vůbec to moruše nemusí být.

 


avatar brunecova

Je to tedy moruše?

Rodí vám keř moruše?

Já mám tento keř také, ale hodně roste a zatím nekvetl. Manželka ho koupila jako moruši, ale nezdá se mi to. Má asi 5 let a 2 metry. Co to teda je?


Minulý týden jsme jí vykopali. Ani letos nekvetla.

já znám moruše s jinými listy - ty vyrostou vysoké...

měla jste zřejmě tento druh

ovocnedreviny.cz/...

 


0x

My máše moruši koupenou v Baumaxu, byl to malinkatý keříček v papírovém obalu a názvem Moruše Alba, máme ji asi tři roky a roste strašně rychle , teď má asi dva metry. Letos měla poprvé plody, nejprve byly bílé a pak černé, bylo jich asi dvacet než jsme je stačili sklidit tak je sezobali ptáci. Naše moruše má listy úplně jiné takové jednoduché asi jako jabloň, na obrázku mi to připomíná spíše fíkovník

 


0x

za 8 rokou už mala rodiť a vysoká aspoň 2 -3m to je vhodné tak len zlikvidovať

 


0x
Moruše červená je dvoudomá a k tomu, aby rodila, potřebuje kamoša. Nejspíš jste koupila červenou

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]