Maslova dyne sklizeň

Od: odpovědí: 2 změna:
Dobrý den, letos poprvé pěstuji maslovou dyni. Už má velké plody, ale někde jsem četla, že se sklízí až na podzim. Dnes na trhu jsem viděla prodávat stejné dyne jako rostou mně. Neumíte někdo poradit zda už je možné sklidit a použít nebo počkat do podzimu?
Maslova dyne sklizeň
2 odpovědi na otázku

 

 


0x
avatar suzymon

Už je máte pěkné, ale se sklízením můžete ještě počkat. Máslová dýně má mít takovou krémově žlutou matnou barvu. Tyhle se mi zdají ještě trochu nazelenalé. Z fotky nejde poznat jak jsou velké, ale máslovky bývají docela velké. Letos mi krásné sazenice sežrali slimáci, takže nemám já chuděra žádnou a nemůžu poslat fotku. Ale být vámi, tak bych je ještě netrhala.

 


0x

Pokud na ní máte chuť, tak ji uřízněte a připravte si ji v kuchyni.

Dýně na uskladnění se sklízí až když stopka začne zasychat, na obrázku to vypadá, že ještě nezatahují, ale porostou. Dýně nejvíce rostou - nabývají na hmotnosti - opravdu až na podzim. Takže sklízet až podle stopky.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]