Rajčata a deště

Od: ® odpovědí: 11 změna:

Zdravím. Také u vás tak strašně leje a téměř bez přestání? Tady už to trvá týden, s malými přestávkami, zem už je rozčvachtaná hodně. Rajčata jsou veliká, ale ještě zelená a válí se mi na zemi, protože letos nějak divně nasadily hned u země a větvička je silná a rajčata těžká, nejde to vyvázat, to bych to zlomila. A teď tak strašně prší. Mám obavy že to chytne z toho mokra plíseň. Co myslíte, mám to postříkat jakmile vyjde sluníčko a budu mít tu možnost? Má to smysl, nebo zbývá jen se modlit? Jak to děláte vy? Díky za rady. Suzy.

11 odpovědí na otázku

3x

Rajčata by bylo vhodné vypodložit dřevěnou vatou nebo něčím podobným... a stříkáním si moc nepomůžeš.

doplněno 28.07.17 15:46:

Nebo by byly košíky pod jahody ZDE

Hniprdo, tak to doma bohužel nemám. Já tam dala obrácený tácek, aby to neleželo přímo v blátě.

Dřevitou vlnu koupíte za pár kaček v potřebách pro chovatele. Rychle oschne a splní svůj účel. Tácek pod nimi je na ...

Aha. Tak to díky. Jakmile přestane pršet, tak jdu pro ni. *palec2*

0x

Jsem pod těžké hrozny rajčat až u země dala malé destičky polystyrenu.

0x

Pro tyto příležitosti schovávám lehké dřevěné nízké bedýnky od ovoce z Kaufu.

0x

U nás zase opačně, moc neprší a rajčata zalíváme a zalíváme a stejně schnou listy, tak nevím jestli jim zase nevadí moc slunce. Zalíváme a hnojíme a rajčata jsou stejně zelená, jen jedno je konečně oranžové. Jinak slabota tento rok.

Už jsem koupila tu dřevitou vlnu. 42 korun, tak to tam jdu nacpat. :)

Teda, to je rychlost? Vy jste žena činu. Jinak s postřiky taky nemám dobrý zkušenosti, tak nestříkám nic, kromě puklice na víně, to funguje.

0x

Pokud se jedná o plíseň, taky mám obavy. Ale dělám to, že vylamuju odspodu listy (ne všechny!) - rostlina se provzdušní. A taky se většinou plíseň objeví nejdřív právě na listech.

0x

Já jsem pěstování rajčat na volném záhoně kvůli plísni vzdala. Stavím je v plast. kýblech těsně ke zdi garáže a ještě jsem si vytvořila systém zakrytí z igelitových pytlů jako roletky na šikmo opřených železných tyčích. Před deštěm igelit zajistím kolíkama na prádlo. Rajčata jsou tyčková, dole se nic necourá, ale hlavně na ně neprší.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]