Ficus elastica - klopí listy

Od: odpovědí: 3 změna:
Dobrý den, ráda bych požádala o radu s rostlinou ficus elastica. Asi před měsícem jsem si všimla, že rostlina klopí listy dolů a není moc pevná. Působí jakoby"ohebně". Nevím, čím by to mohlo být způsobeno. Moc zalévám nebo je problém v pokojové teplotě? Děkuji za odpověď. Hanka
3 odpovědi na otázku

 

 


0x
Ahoj, opět velice jednoduchá otázka a velice obtížná odpověď. Klopí listy, no nevíme jestli byla rostlina vystavena průvanu, ten fíkusy opravdu nemají rádi! Nevíme jak je dlouho nepřesazená, jestli jí hnojíš? A jak zaléváš, to nevíme vůbec! Příklad : rostlinu vysokou 1 metr s hruba tak 15ti listy zasazenou v 3litrovém květináči bych zaléval 300ml vody za týden při pokojové teplotě, máš-li jí ovšem v chladnější místnosti, tj cca 18 - 20 st. tak bych jí dal jen 200ml vody, doporučuji občas rosit listy.

 


0x
Pravděpodobně nedostatečná zálivka nebo poškozený kořenový systém (přelitím či škůdcem) - bylo by dobré jej prohlédnout.

 


0x
Ahoj,já si myslím,že půjde o nadměrnou zálivku ve spojení s chladnější pokojovou teplotou.V zimě je nejlepší květiny příliš nezalévat pokud máte v bytě chladněji,ale nechat zeminu trochu proschnout a až pak je zalít.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]