Nejste přihlášen/a.
Ahoj, nejsem si jistá se zaléváním mucholapky podivné. Prý má být pořád v misce voda, ale když jsem kontrolovala hlínu, tak byla nahoře nasáklá. Má to tak být? Nechci, aby mi začala plesnivět. Koupila jsem ji včera, tak možná ji zalévali v obchodě přímo v květináči, nevím. Měla bych počkat, až ta hlína trochu vyschne a pak dávat tu vodu do misky? Díky.
Zdravím. S pěstováním mucholapky podivné je nejlépe začít v létě. Teď na jaře je potřeba odhadnout, zda ve skleníku zahradníci již ukončili zimní odpočinek a masožravka již roste, nebo ne. Pokud má již červeně zbarvené vnitřky pastí, je zimování ukončeno a roste. Pokud jsou pasti malé a zelené, teprve probuzení musíte opatrně zahájit, to znamená stálé vlhko, ale nestát ve vodě. Každopádně, masožravka vám nesmí nikdy vyschnout, je to rostlina bahenní a teplomilná. Doma ji umístěte nejlépe na jihozápad, aby si zvykala na slunce. Zatím ji tak 2 týdny dopřejte dostatečně vlhký substrát, ale zatím ji nenechte stát ve vodě. To pomalu zkoušejte až za ty 2 týdny. Jakmile slunce dostatečně zvýší teplotu, může kytka stát ve vodě asi 1,5 - 2 cm hluboké. Zalévejte podmokem a pouze vodou dešťovou. Po zmrzlíkách můžete mucholapku dát ven na okenní parapet na slunko do nádoby (která stíní květináč, aby se nepřehřívaly kořeny) s vodou (ten 1,5cm). Pak nesmí být nikdy bez vody. Potřebuje stále dostatečně i vlhký vzduch. Venku si nachytá hmyz, to je její hnojivo. Pak krásně roste a má veliké pasti. Až si u vás zvykne a bude vidět, že roste, přesaďte do dostatečně velkého květníku. Ida
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.