Vánoční hvězda - jak se o ni starat

Od: odpovědí: 5 změna:
Prosím o radu, jak zacházet s vánoční hvězdou. Koupila jsem ji asi před týdnem. Po zakoupení jsem ji přesadila do jiného květináče, protože kořínky dole koukaly. Od přesazení stále opadávají spodní listy a bojím se aby do vánoc neopadala celá. Co jsem udělala špatně? V pokoji moc teplo nemáme. Jak se má zalívat?Díky.
5 odpovědí na otázku

0x
Obávám se, že problém je právě v tom přesazení...
Hezký den.

0x
To jak se starat o tuto rostklinu najdeš zde:
chovatelka.cz/...
druidova.mysteria.cz/...
Co se týká opadávání listů:
V těchto týdnech již rostlina začíná odkvétat. Neděste se však opadávání listů. Jedná se o zcela běžnou záležitost a rostlina nám pouze oznamuje, že se chystá k odpočinku.
Převzato z: domacidilna.cz/...
Přesazování s tím tedy nemá co dělat :) Viď Ale.

Přesazení je zásahem který více, či méně poškodí kořeny, jež následně nedokážou vyživit ten počet listů, který byl na rostlině původně. A rostlina shazuje listy, které nedokáže uživit.

Co Tě žere?

To myslím ne. Kořenový bal je oproti několika málo kořínkům o které přijde při přesazování dostatečně veliký. Každopádně je přesazení rostliny jistým zásahem do jejího jinak poklidného života což se může projevit i shazováním listů. Spíše bych se ale přikláněl ke své původní odpovědi.
Nežere, spíš mě mrzí, že je začínáme upřednostňovat kvantitu odpovědí nad jejich kvalitou.

Jen tak mezi námi, já nevím, jak přesazovala a do jaké míry poškodila kořeny. Už to, ŽE přesazovala byla blbost. To jsem si dovolil vyjádřit. Nic víc.
Opět jsem se podělil o zkušenost.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]