Je to černucha?

Od: ® odpovědí: 3 změna:

Dobrý den,

dostala jsem koření, které se snad jmenuje černucha. Dá se pěstovat doma nebo na zahradě?

Děkuji Libuše

3 odpovědi na otázku

 

 


1x
avatar babkazov

dumazahrada.cz/...

Černucha je moje velice oblíbená kytička. Má několik barev. Někdy je tmavě modrá, někdy světle modrá, někdy růžová a někdy bílá. Když odkvete, dá se usušit a použít do sušených, vázaných kytek. Před Vánoci měli taky susešené, kapku připomínají makovičky, nastříkané zlatěnkou. :) Na zahradě jsem se o ni nestarala. Vysemenila se a rostla si a kvetla. Ani jsem nevěděla, že se dají jíst semínka.

 


1x
avatar hrdaalena

Černucha lidově černý kmín se vysévá přímo ven na záhon. Předpěstování je zbytečné.Vyset ji můžete už teď, nejpozději do půlky května.Je suchomilná, vadí ji přemokřené půdy, nesvědčí ji ani deštivé počasí.Jinak to je velmi nenáročná rostlina.Radost vám budou dělat nejen její květy, ale i její tobolky. A semena se dají využít jako koření do pečiva či chleba. Černuch je více druhů- španělská, damašská,východní, setá(ta nemá tak pěkné květy ani tobolky) a pro úplnost, ještě rolní.

 


0x

venku, na zahradě. Snadno se rozmnožuje - vysemení se

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]